کودتای میانمار؛ یوتیوب کانال‌هایی را که توسط ارتش اداره می‌شوند حذف کرد

16/12/1399 12:00 ب.ظ

کودتای میانمار؛ یوتیوب کانال‌هایی را که توسط ارتش اداره می‌شوند حذف کرد جزئیات بیشتر🔽

تا کنون در جریان اعتراضات میانمار دست‌کم ۵۵ نفر کشته شده‌اند. نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار روز جمعه از شورای امنیت خواست تا علیه «رژیم کودتاگر» اقدام کند. این وبگاه بارگذاری و تماشای ویدئو، عصر جمعه اعلام کرد که کانال‌هایی دولتی مانند کانال رادیو و تلویزیون میانمار (MRTV) همچنین رسانه‌هایی را که متعلق به کودتاگران است مانند Myawaddy Media، MWD Variety و MWD Myanmar حذف کرده است.

تصمیم یوتیوب برای بستن کانال‌های متعلق به نظامیان یک هفته پس از آن اجرایی شد که فیسبوک نیز تمام صفحات تحت کنترل نیروهای مسلح میانمار را حذف کرد. سخنگوی یوتیوب اعلام کرد: «ما مطابق با دستورالعمل‌های خود و قوانین قابل اجرا، تعدادی از کانال‌ها را بسته و چند ویدئو را از یوتیوب حذف کرده‌ایم.»

ارتش میانمار طی چهار ماه اخیر به طور گسترده‌ از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده تا ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات نوامبر را که باعث پیروزی حزب آنگ سان سوچی شد، در میان اهالی این کشور گسترش دهد. اخبار رسیده از میانمار حاکی از آن است که کودتاگران در واکنش به اعتراضات گستردۀ مردمی که خواستار پایان دادن به حکومت نظامی و آزادی رهبران منتخب بازداشت شده هستند، دست‌کم ۵۵ نفر را کشته‌اند. headtopics.com

در ادامه خشونت‌ها در این کشور، روز جمعه نیز مقامات محلی هند اعلام کردند که گروهی از افسران پلیس میانمار در جریان تعقیب شماری از معترضان، مقررات مرزی دو کشور را نقض کرده و برای دستگیری آنهایی که به هند پناه آورده بودند، وارد خاک این کشور شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آمریکا فرزندان رهبر کودتای میانمار را مجازات کرداونگ پایه سونگ، پسر فرمانده ارتش از طریق یکی از شرکت‌هایی که امروز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است با اخذ تاییدیه از سازمان غذا و داروی میانمار به شرکت‌های داروسازی خارجی امکان دسترسی به بازار این کشور را می‌داد. چرا بچه هاي اخوندا رو مجازات نميكنه؟ عجب مجازاتی!!!

زارنی: کودتای نظامی در میانمار باعث تغییر آگاهی ملی در این کشور شدمائونگ زارنی، استاد دانشگاه و پژوهشگر سیاسی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد که کودتای نظامی در میانمار موجب تغییر آگاهی ملی نسبت به مسلمانان آراکان شد. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان اعتراضات به کودتای نظامی میانمار به 320 نفر افزایش یافتشمار کشته شدگان بر اثر اعمال خشونت و تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی تظاهرات علیه کودتا در میانمار به 320 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

پنج نفر دیگر در اعتراضات علیه کودتای نظامی در میانمار کشته شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوب شد باز هم به یک فقره کشتار دست جمعی در حکومت جمهوری کذایی اسلامی به تعداد تقریبی ۱۵۰۰ انسان بی گناه کودک و جوان و مسن ، زن و مرد نمی رسد . میانمار جا دارد تا ایران شود. ۱۵۰۰_نفر آبان_٩٨ نه_به_جمهوری_اسلامی در ایران، رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی هر روز میکشد! نه_به_جمهوری_اسلامی

اتحادیه اروپا روسیه و چین را مسئول عدم پاسخ جامعه جهانی به کودتای میانمار دانستمسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا ضمن اشاره به اهمیت میانمار برای روسیه و چین تاکید کرد جای تعجب نیست که پکن و مسکو مانع ابتکاراتی مانند تحریم تسلیحاتی شورای امنیت شوند. - خبرگزاری آناتولی

در حالی که خشونت‌ها علیه معترضان به کودتا در میانمار رو به افزایش است، یوتیوب اعلام کرد که دست‌کم پنج کانال را که توسط ارتش میانمار اداره می‌شدند، حذف کرده است.

این وبگاه بارگذاری و تماشای ویدئو، عصر جمعه اعلام کرد که کانال‌هایی دولتی مانند کانال رادیو و تلویزیون میانمار (MRTV) همچنین رسانه‌هایی را که متعلق به کودتاگران است مانند Myawaddy Media، MWD Variety و MWD Myanmar حذف کرده است.

تصمیم یوتیوب برای بستن کانال‌های متعلق به نظامیان یک هفته پس از آن اجرایی شد که فیسبوک نیز تمام صفحات تحت کنترل نیروهای مسلح میانمار را حذف کرد.

سخنگوی یوتیوب اعلام کرد: «ما مطابق با دستورالعمل‌های خود و قوانین قابل اجرا، تعدادی از کانال‌ها را بسته و چند ویدئو را از یوتیوب حذف کرده‌ایم.»

ارتش میانمار طی چهار ماه اخیر به طور گسترده‌ از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده تا ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات نوامبر را که باعث پیروزی حزب آنگ سان سوچی شد، در میان اهالی این کشور گسترش دهد.

اخبار رسیده از میانمار حاکی از آن است که کودتاگران در واکنش به اعتراضات گستردۀ مردمی که خواستار پایان دادن به حکومت نظامی و آزادی رهبران منتخب بازداشت شده هستند، دست‌کم ۵۵ نفر را کشته‌اند.

در ادامه خشونت‌ها در این کشور، روز جمعه نیز مقامات محلی هند اعلام کردند که گروهی از افسران پلیس میانمار در جریان تعقیب شماری از معترضان، مقررات مرزی دو کشور را نقض کرده و برای دستگیری آنهایی که به هند پناه آورده بودند، وارد خاک این کشور شده‌اند.

اعتراض دانش آموزان و معلمان به کودتای نظامی در میانمار

درخواست از شورای امنیت برای اقدام علیه کودتاگران میانمار

نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار روز جمعه از شورای امنیت این سازمان خواست تا علیه رژیم کودتاگر اقدام کند.

کریستین شارنر بورگنر، نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار روز جمعه در جریان نشست غیرعلنی ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل گفت: «تا چه اندازه می‌توانیم به ارتش میانمار اجازه دهیم که به اقداماتش ادامه دهد؟ بسیار مهم است که این شورا مصمم و منسجم باشد و به نیروهای امنیتی میانمار هشدار دهد و قاطعانه در کنار مردم باشد و از نتایج روشن انتخابات نوامبر حمایت کند.»

سازمان ملل می‌گوید دست‌کم ۳۸ نفر از بیش از ۵۰ قربانی این اعتراضات، در جریان سرکوب گستردۀ روز چهارشنبه کشته شده‌اند.

ژنرال‌های ارتش میانمار طی یکماه اخیر، استفاده از زور را برای تضعیف بسیج دموکراسی‌خواهی در این کشور، جایی که هزاران نفر روزانه با حضور در خیابان‌ها کودتای نظامی را به چالش کشیده‌اند، بطور گسترده در دستور کار خود قرار داده‌اند.