کوجا: در دومین پیک موج اول ویروس کرونا هستیم

02/09/2020 08:25:00 ب.ظ

- خبرگزاری آناتولی

کوجا, کرونا

کوجا : در دومین پیک موج اول ویروس کرونا هستیم

- خبرگزاری آناتولی

استانبول/خبرگزاری آناتولیفخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه: در دومین پیک موج اول ویروس کرونا هستیم، بی‌توجهی در ایام عید و مراسم عروسی ما را به این مرحله رساند.کوجا: شمار قربانیان و مبتلایان در ترکیه نیز مانند سایر نقاط جهان درحال افزایش است.وزیر بهداشت ترکیه: شیب صعودی شیوع ویروس ادامه داشته و هر روز افراد بیشتری را مبتلا می‌کند. تعداد تست‌ها را هر روز افزایش می‌دهیم، شمار بیماران کاهش نمی‌یابد.

وزیر بهداشت ترکیه: تاکنون 29 هزار و 865 تن از کارکنان بخش بهداشت و درمان کشور به کرونا مبتلا شده‌اند. 52 کادر بهداشتی نیز جان خود را از دست داده‌اند.وزیر بهداشت ترکیه: استان‌های آنکارا، استانبول، ازمیر، بورسا، ارزروم، سیواس و کایسری استان‌های دارای ریسک بالا (کرونا) هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بحران آب در سیستان و بلوچستان: مرگ کودکان در هوتک‌ها و رودخانه‌ها افزایش یافته استمعین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار، نیکشهر، دشتیاری، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، به تازگی در جمع ساکنان شهرستان نیکشهر، از جان باختن سه کودک در روزهای اخیر در هوتک‌ها و رودخانه‌های این مناطق خبر داد و وزارت نیرو را مسئول مستقیم این حوادث دانست

کرونا در خوزستان در شرایط هشدار بالاسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه وضعیت خوزستان در هشدار بالا است، گفت: مردم نباید خودشان را درگیر رنگ‌بندی شهرها کنند؛ اعلام این رنگ‌بندی موجب اطمینان کاذب می‌شود زیرا زمانی که اعلام می‌شود، وضعیت سفید است مردم کمتر نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.

تمدید دورکاری ادارات استان تهران در هفته آینده/تعطیلی بوفه مدارس در سال تحصیلی جدیدجدیدترین اخبار دانشگاهی،علمی،فن آوری،ورزشی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی ایران و سایر مناطق جهان را در خبرگزاری ایسنا بخوانید | isna.ir, isna.news, isnanews.com, isnanews.ir, isnanews, isna.org.ir, isna news agency

رکود در دوران کرونا؛ اقتصاد ایران در بهار امسال باز هم کوچک‌تر شد - BBC News فارسیمرکز آمار ایران روز سه‌شنبه ۱۱شهریورماه، گزارش عملکرد اقتصاد ایران در بهار امسال را منتشر کرد که نخستین گزارش رسمی آماری از اقتصاد ایران پس از همه‌گیری ویروس کرونا به حساب می‌آید. براساس این گزارش نرخ رشد اقتصادی ایران در بهار ۱۳۹۹ منفی ۳.۵ درصد بوده است. اقتصاد غیرنفتی نیز در همین دوره رشدی منفی را تجربه کرد و نرخ رشد اقتصادی بدون احتساب نفت منفی ۱.۷ درصد اعلام شد.

زندگی هزار نفر در هر کیلومتر مربع در تهران

دانش‌آموزان در مناطقی که امکان حضور فراهم است از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوندتهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیلی خود حاضر شوند.

02.د شدید آب آشامیدنی، موجب از دست رفتن جان آنان شده است.دکتر سیدمحمد علوی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر وضعیت شیوع است.به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی اظهار کرد: طبق توافقات صورت گرفته بین دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان مقرر شد تا بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور با اعمال شرایط سخت گیرانه پروتکل های بهداشتی و برگزاری  کلاس ها بصورت حضوری و غیرحضوری صورت می گیرد.

09.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه: در دومین پیک موج اول ویروس کرونا هستیم، بی‌توجهی در ایام عید و مراسم عروسی ما را به این مرحله رساند. هوتک یا هوتگ، گودال حفر شده برای ذخیره آب است که بیشتر برای مصرف احشام به کار می‌رود، اما در سال‌های اخیر با بحران کمبود آب در سیستان و بلوچستان، مردم از آب هوتک‌ها برای کاربردهای خانگی و شرب استفاده می‌کنند. کوجا: شمار قربانیان و مبتلایان در ترکیه نیز مانند سایر نقاط جهان درحال افزایش است. باید بدانیم که ویروس همچنان در جامعه می‌چرخد و وضعیت چه سفید باشد و چه قرمز، باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. وزیر بهداشت ترکیه: شیب صعودی شیوع ویروس ادامه داشته و هر روز افراد بیشتری را مبتلا می‌کند. عبدالقیوم پورغلامی، پدر زینب، به ایلنا گفت: «اگر آب روستای جکیگور روزها قطع نشود و خانواده‌ها مجبور نباشند برای تهیه آب به رودخانه بروند این بلا سرمان نمی‌آمد. تعداد تست‌ها را هر روز افزایش می‌دهیم، شمار بیماران کاهش نمی‌یابد.

وزیر بهداشت ترکیه: تاکنون 29 هزار و 865 تن از کارکنان بخش بهداشت و درمان کشور به کرونا مبتلا شده‌اند. مولاداد مولا، دهیار هودار گفت: «حوادث غرق شدن کودکان در جنوب استان سیستان و بلوچستان متاسفانه به وفور اتفاق می‌افتد و همه اینها به دلیل نبود آب لوله‌کشی در روستاهاست. علوی در خصوص بازگشایی مدارس، بیان کرد: وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس تصمیم می‌گیرند و بازگشایی منوط به وضعیت هر منطقه است. 52 کادر بهداشتی نیز جان خود را از دست داده‌اند. وزیر بهداشت ترکیه: استان‌های آنکارا، استانبول، ازمیر، بورسا، ارزروم، سیواس و کایسری استان‌های دارای ریسک بالا (کرونا) هستند. پایین‌‌ترین شاخص دسترسی به آب در کل کشور معین‌الدین سعیدی، یکی از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد که اکنون فقط ۱۹ درصد مردم حوزه دشتیاری و چابهار، به آب شرب بهداشتی دسترسی دارند و ۸۱ درصد به صورت سقایی آبرسانی می‌شوند. طی 24 ساعت گذشته 107 هزار و 927 تست کرونا در ترکیه انجام شده و شمار مبتلایان طی این مدت 1596 تن رقم خورده است. از طرفی کرونا آمده تا برای مدت طولانی با بشر زندگی ‌کند و هم‌زیستی با بشر خواهد داشت بنابراین نمی‌توانیم فعالیت‌ها را تعطیل کنیم. با ترخیص 947 بیمار دیگر طی یک روز گذشته مجموع بهبودیافتگان ویروس کرونا در ترکیه به 246 هزار و 876 نفر رسید. سعیدی گفت سهمیه در نظر گرفته شده از وزارت نیرو برای هر ساکن این منطقه ۱۵ لیتر است که در عمل ۱۰ لیتر هم داده نمی‌شود و این ساکنان باید از این مقدار کم آب برای «شرب، استحمام و پخت‌وپز» استفاده کنند.

وزیر بهداشت ترکیه: احتمال ترکیب ویروس کرونا با بیمار‌ی‌های فصلی وجود دارد، تدابیر لازم در این خصوص اتخاذ شده و ابعاد مقابله تغییر خواهد کرد. وزارت بهداشت ترکیه: طی 24 ساعت اخیر 45 بیمار مبتلا به کرونا جان باخته و وضعیت 1017 بیمار وخیم است.. اگر ویروس در مدت دو تا سه هفته در محیط منتقل نشود، از بین می‌رود و بیماری حذف می‌شود اما فعلا چنین چیزی ممکن نیست. .