کوبا در جستجوی تاییدیه جهانی؛ واکسن کرونای تک دُزی مخصوص مجوز محلی گرفت

02/07/1400 09:30 ق.ظ

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، کوبا هفته گذشته نخستین تماس‌های خود را با کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برای گرفتن تاییدیه واکسن‌های این کشور داشته‌اند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، کوبا هفته گذشته نخستین تماس‌های خود را با کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برای گرفتن تاییدیه واکسن‌های این کشور داشته‌اند. قرار بود نخستین نشست مجازی بین کارشناسان در هاوانا، ژنو و واشنگتن در این زمینه روز گذشته برگزار شود. نتایج این نشست هنوز اعلام نشده است. کوبا: اثربخشی واکسن «آبدالا» علیه کرونا ۹۲.۲۸ درصد است این کشور تاکنون ۴۲.

۲ درصد از جمعیت خود را به طور کامل با واکسن‌های تولیدی‌اش واکسینه کرده است. این کشور همچنین کارزاری را برای واکسیناسیون کودکان دو سال به بالا آغاز کرد تا امکان بازگشایی مدارس طبق شرط دولت کوبا از ماه نوامبر فراهم شود.همزمان با کوبا به نظر می آید واکسن این کشور که در ایران با همکاری انستیتو پاستور فاز سه آزمایشی را پشت سر گذاشت قرار است به کودکان و نوجوانان تزریق شود.

اکسن پاستوکووک احتمالا یک تا دو هفته دیگر با مستنداتی که ارائه کرده و تاییدیه‌ای که در کوبا گرفته است مجاز خواهد بود تزریق را به صورت دو دُز آغاز کند و تزریق این واکسن برای سنین ۳ تا ۱۸ سال نیز بلامانع است.مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان و غذا و داروی ایران

این واکسن در ایران با نام پاستوکووک خوانده می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تصویب مجوز دوز سوم واکسن فایزر برای افراد بالای 65 سال در آمریکاسازمان غذا و داروی آمریکا مجوز تزریق سومین دوز تکمیلی واکسن کرونای فایزر را برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و افراد بالای 65 سال تصویب کرد.بنا بر

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهآمار واکسن‌‌ کرونای تزریق شده در ترکیه به 106 میلیون و 492 هزار و 764 دوز رسید. - خبرگزاری آناتولی

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهآخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه بنا به اعلام وزارت بهداشت ترکیه، آمار واکسن‌ کرونای تزریق شده در کشور به 106 میلیون و 893 هزار و 726 دوز رسیده است.

توضیح معاون بهداشت وزارت بهداشت در مورد واردات واکسن فایزرمعاون بهداشت وزارت بهداشت: واکسن فایزر برای مادران باردار وارد می‌شود خدا شرّ شما را از سر مردم کم کند.. مگه رهبر ورود واکسن امریکایی و انگلیسی را ممنوع نکرده بود ؟ چی شد ؟ یک شبه حلال شد! حواسم نبود روحانی رفته رییسی اومده ! ببخشید 'اگر واکسنهای تولیدی آمریکا خوب بود که خودشون به این فلاکت نمی افتادن و خودشون مصرف میکردن ' از بیانات مقام معظم رهبری!

آمریکا دوز سوم واکسن فایزر را برای افراد در معرض خطر و بالای ۶۵ سال مجاز اعلام کردآمریکا روز چهارشنبه تزریق سومین دوز تقویت کننده‌ واکسن کرونای فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال یا بزرگسالان با بیماری‌های حاد و همچنین مشاغل پرخطر مجاز اعلام کرد.

محموله جدید واکسن کرونا از سوی هلال احمر وارد کشور شد۵ میلیون دُز واکسن کرونا وارد کشور شد بیست‌ویکمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی ۵ میلیون دُز واکسن، امروز پنجشنبه؛ اول مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد

برخی از واکسن‌های کوبا از سوی ونزوئلا و ویتنام خریداری شده‌اند و کار تولید آن در ایران نیز آغاز شده است.

قرار بود نخستین نشست مجازی بین کارشناسان در هاوانا، ژنو و واشنگتن در این زمینه روز گذشته برگزار شود. نتایج این نشست هنوز اعلام نشده است.

کوبا: اثربخشی واکسن «آبدالا» علیه کرونا ۹۲.۲۸ درصد است

این کشور تاکنون ۴۲.۲ درصد از جمعیت خود را به طور کامل با واکسن‌های تولیدی‌اش واکسینه کرده است. این کشور همچنین کارزاری را برای واکسیناسیون کودکان دو سال به بالا آغاز کرد تا امکان بازگشایی مدارس طبق شرط دولت کوبا از ماه نوامبر فراهم شود.همزمان با کوبا به نظر می آید واکسن این کشور که در ایران با همکاری انستیتو پاستور فاز سه آزمایشی را پشت سر گذاشت قرار است به کودکان و نوجوانان تزریق شود.

اکسن پاستوکووک احتمالا یک تا دو هفته دیگر با مستنداتی که ارائه کرده و تاییدیه‌ای که در کوبا گرفته است مجاز خواهد بود تزریق را به صورت دو دُز آغاز کند و تزریق این واکسن برای سنین ۳ تا ۱۸ سال نیز بلامانع است.مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان و غذا و داروی ایران

این واکسن در ایران با نام پاستوکووک خوانده می‌شود. حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان و غذا و داروی ایران در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «واکسن پاستوکووک احتمالا یک تا دو هفته دیگر با مستنداتی که ارائه کرده و تاییدیه‌ای که در کوبا گرفته است مجاز خواهد بود تزریق را به صورت دو دُز آغاز کند و تزریق این واکسن برای سنین ۳ تا ۱۸ سال نیز بلامانع است.»

وی همچنین گفت: «برای سنین زیر ۱۲ سال نیز واکسن خاصی نمی‌آید و هر آنچه که برای زیر ۱۸ سال تایید شود، مجوز دارد.»

کوبا با تحریم‌های آمریکا از سال ۱۹۶۲ اقدام به تولید واکسن‌های خود از دهه ۱۹۸۰ کرد به ویژه اینکه نخستین واکسن علیه مننژیت بی از سوی این کشور کشف و تولید شد. امروزه تقریبا ۸۰ درصد از واکسن‌ها در این کشور به صورت محلی تولید می‌شوند.

در کوبا تاکنون بیش از ۸۳۲ هزار مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است که از این تعداد هفت هزار و ۴۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.