کهنه‌سرباز شوروی در افغانستان: هر ساله روز نجات در جنگ را جشن تولد می‌گیرم

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

پس از چهل سال تهاجم ارتش اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان شماری از کهنه سربازان برگشته ارتش سرخ هنوز با خاطرات جنگ افغانستان زندگی می‌کنند. قچقار نار قابل، شاعر و نویسنده ازبکستانی می‌گوید او هر ساله روز نجاتش را در جنگ خونین افغانستان را مانند روز تولدی دیگر جشن می‌گیرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آقای نارقابل می‌گوید درافغانستان جوانان قزاق، روس، بلاروس و جوانان تاجیک باهم بودند. کسانی که به نبرد می‌روند و در یک صف می‌جنگند، نمی‌گویند که تو تاجیکی، یا تو قزاق هستی. در چنین شرایطی درد و هدف مشترک است.

او می‌گوید: در همسایگی ما شخصی به نام ناروی دو سال از من بزرگ‌تر بود، پیش از من به افغانستان رفت و کشته شد. به همین خاطر در روستایی که من زندگی می‌کردم، مردم از گفتن نام افغانستان وحشت داشتند. آقای نارقابل می‌گوید که سوال‌های همانند این که اگر به این ماموریت بروم، برمی‌گردم یا نه؟ امروز یا فردا، چه وقت کشته خواهم شد؟ همه سربازان"ترس و تشویش" داشتند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وعده‌های حسن در زمان صلح، وعده‌های حسن، در زمان جنگ
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه اعتصاب‌ها در فرانسه؛ در روز نخست سال تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت می‌کنندشرکت راه آهن فرانسه اعلام کرده است که برای روز نخست سال جدید تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت خواهند کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا یک خانواده فقیر از پس هزینه تهیه یک وعده املت در روز برمی‌آید؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: پاسداری از سنت در دوره مدرن | DW | 30.12.2019📷 عکس روز: پاسداری از سنت در دوره مدرن ژاپنی‌ها خود را برای غذای سنتی سال نو که ترکیبی از خوراکی‌های متفاوت است آماده می‌کنند. هر کدام از این خوراکی‌ها معنای خاصی دارند. برای مثال برخی از آنها مصداق رفاه یا سلامتی هستند. حالا من هرچی فکر میکنم معنی سوسک و مار و باله کوسه....تو معنای خوراکی ها پیدا نمیکنم شما پیدا کردین ؟؟؟؟😁 هفت سین!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آغار جنگ نیابتی ایران با آمریکا در عراقچند تن از کارشناسان و تحلیلگران مسایل سیاسی در مصاحبه با آناتولی اظهار داشتند که جنگ نیابتی میان ایران و آمریکا در عراق آغاز شده و به اوج خود رسیده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه و جنگ داخلی لیبی؛ جنگجویان سوری در طرابلس چه می‌خواهند؟ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن شورشیان سوری اعلام می‌کنند وارد لیبی شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »