کنگره آمریکا لایحه بودجه برنامه زیرساختی بایدن را تصویب کرد | DW | 06.11.2021

15/08/1400 11:55 ق.ظ

کنگره آمریکا پس از ماه‌ها بحث لایحه یک تریلیون دلاری زیرساختی را تصویب کرد. بایدن با تصویب این لایحه یکی از وعده‌های خود به رای‌دهندگانش را عملی می‌کند. کشاکش بر سر بسته مالی رفاه اجتماعی و مسائل اقلیمی هنوز ادامه دارد.

کنگره آمریکا پس از ماه‌ها بحث لایحه یک تریلیون دلاری زیرساختی را تصویب کرد. بایدن با تصویب این لایحه یکی از وعده‌های خود به رای‌دهندگانش را عملی می‌کند. کشاکش بر سر بسته مالی رفاه اجتماعی و مسائل اقلیمی هنوز ادامه دارد. بر اساس این طرح زیرساختی خیابان‌ها، پل‌ها، شبکه‌های راه و ترابری و انرژی باید مدرنیزه شوند. این اصلاحات از وعده‌های اصلی جو بایدن بود. او در آغاز ریاست‌جمهوری خود نیز بر آن تأکید کرده بود.

اختلاف بر سر بسته مالی حفاظت از آب و هوا سبب شده بود برنامه‌های زیرساختی برای مدت طولانی به تعویق بیافتد. اکنون با تصویب لایحه بودجه زیرساختاری قرار است مبلغ ۵۵۰ میلیارد دلار در چند سال آینده تنها برای بازسازی جاده‌ها، پل‌ها، بنادر، فرودگاه ها، حمل و نقل و راه آهن استفاده شود.

در سال‌های آینده حدود ۱۱۰ میلیارد دلار برای توسعه یا نوسازی جاده‌ها و پل‌ها سرمایه‌گذاری خواهد شد. حدود ۳۹ میلیارد دلار برای حمل و نقل عمومی و ۶۶ میلیارد دلار دیگر برای شبکه ریلی در نظر گرفته شده است. در مجموع ۴۲ میلیارد دلار برای بنادر و فرودگاه ها محاسبه شده است.

بر اساس این بسته مالی برای گسترش اینترنت پرسرعت و بهبود آب‌رسانی از جمله تعویض کلیه لوله‌های سربی سرمایه‌گذاری خواهد شد. حدود ۶۵ میلیارد دلار نیز قرار است برای نوسازی زیرساخت‌های برق هزینه شود.دولت بایدن قبلا گفته بود که اطمینان دارد لایحه قوانین زیرساختی و بسته سنگین‌تر ۱،۷۵ بیلیون دلاری هزینه‌های اجتماعی و مبارزه با تغییرات اقلیمی به زودی از سوی کنگره آمریکا به تصویب خواهد رسید. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

پارلمان اسرائیل پس از ۳ سال لایحه بودجه دولت را تصویب کردنمایندگان کنست، پارلمان اسرائیل، سرانجام پس از سه سال به بحث و گفتگو درباره بودجه پیشنهادی دولت نشستند و آنرا تصویب کردند.

کنگره آمریکا لایحه تروریستی‌بودن گروه «اخوان المسلمین» را بررسی می‌کندتد کروز، عضو جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا لایحه‌ای برای قراردادن گروه اخوان المسلمین در لیست سازمان‌های تروریستی ارائه کرد.کروز، پنج‌شنبه، 4 بلی چون وقتی نام طالبان تروریست را حذف کنید باید چیزی برای جایگزینی داشته باشید یمن حوثی_تروریست تد_کروز کنگره_امریکا -باتشکر ازاقدامات وشجاعت آقای تدکروز برای امنیت وصلح جهانی ... -به نظرمن ،‌درلیست کردن حوثی ها که به کعبه مسلمانان شلیک میکنند ،واجب تر وصد بار ضروری تر است. تردید نکنید.

بریتانیا به عنوان نخستین کشور جهان مجوز استفاده از قرص کووید-۱۹ را صادر کردبریتانیا به عنوان نخستین کشور جهان مجوز استفاده از قرص کووید-۱۹ را صادر کرد جزئیات بیشتر🔽 بجهنم

حداقل دستمزد در ایران کمتر از «40 درصد» سبد معیشت را پوشش می‌دهدکمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار در ایران اعلام کرد که حداقل دستمزد، کمتر از 40 درصد هزینه سبد معیشت را پوشش می‌دهد و با این حساب تنها برای 10.6

در اجلاس گلاسکو شماری از کشورها وعده توقف تدریجی مصرف زغال سنگ را دادنددر اجلاس گلاسکو شماری از کشورها وعده توقف تدریجی مصرف زغال سنگ را دادند طبق اعلام دولت بریتانیا، در کنفرانس تغییرات_اقلیمی گلاسکو بیش از ۲۰ کشور، از جمله اوکراین، ویتنام، کره جنوبی،‌ اندونزی و شیلی وعده دادند مصرف زغال_سنگ را به تدریج کاهش دهند. بایدن اقتصاد آمریکا را ب چالش کَشانده.‌نرخ سوخت و انرژی بشدت افزایش یافته و هر بشکه نفت بسیار گَران. ب ضَرر صَنایع و تولید آمریکا و مصرف کنندگان و خانوار های آمریکایی شُده است. حزب فاسد دموکرات و سیاست باز درهای چپ گراها در آمریکا باعث ورود مهاجرها شده است. 👎🏻😏 در زمان ترامپ آمریکا خودکفا و بزرگترین تولید کننده انرژی و صادر کُننده بود اما حالا چه ! بایدن نوکر لیگ چپ گراهای بلوک غرب است و کار دست آمریکا خواهد داد اگر از قُدرت کَنار نرود 😏👎🏻 ما تازه داریم مازوت مصرف می کنیم!

رئیس‌جمهور: می‌توان از مشکلات عبور کرد/بانک‌ها حق تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارندرئیس‌جمهور: *می‌توان از مشکلات عبور کرد *آینده را بسیار روشن می‌بینم *هر تهدیدی را باید به فرصت تبدیل کرد *بانک‌ها حق تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارند

کنگره آمریکا بالاخره لایحه بودجه پروژه اصلی مدرنیزه شدن زیرساخت‌ها را تصویب کرد. کنگره پس از ماه‌‌ها سرانجام ددویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بر اساس این طرح زیرساختی خیابان‌ها، پل‌ها، شبکه‌های راه و ترابری و انرژی باید مدرنیزه شوند. این اصلاحات از وعده‌های اصلی جو بایدن بود. او در آغاز ریاست‌جمهوری خود نیز بر آن تأکید کرده بود.

اختلاف بر سر بسته مالی حفاظت از آب و هوا سبب شده بود برنامه‌های زیرساختی برای مدت طولانی به تعویق بیافتد. اکنون با تصویب لایحه بودجه زیرساختاری قرار است مبلغ ۵۵۰ میلیارد دلار در چند سال آینده تنها برای بازسازی جاده‌ها، پل‌ها، بنادر، فرودگاه ها، حمل و نقل و راه آهن استفاده شود.

در سال‌های آینده حدود ۱۱۰ میلیارد دلار برای توسعه یا نوسازی جاده‌ها و پل‌ها سرمایه‌گذاری خواهد شد. حدود ۳۹ میلیارد دلار برای حمل و نقل عمومی و ۶۶ میلیارد دلار دیگر برای شبکه ریلی در نظر گرفته شده است. در مجموع ۴۲ میلیارد دلار برای بنادر و فرودگاه ها محاسبه شده است.

بر اساس این بسته مالی برای گسترش اینترنت پرسرعت و بهبود آب‌رسانی از جمله تعویض کلیه لوله‌های سربی سرمایه‌گذاری خواهد شد. حدود ۶۵ میلیارد دلار نیز قرار است برای نوسازی زیرساخت‌های برق هزینه شود.دولت بایدن قبلا گفته بود که اطمینان دارد لایحه قوانین زیرساختی و بسته سنگین‌تر ۱،۷۵ بیلیون دلاری هزینه‌های اجتماعی و مبارزه با تغییرات اقلیمی به زودی از سوی کنگره آمریکا به تصویب خواهد رسید.

اما فعلا لایحه بودجه زیرساختارهای آمریکا به تصویب کنگره رسیده و کشاکش بر سر برنامه رفاه اجتماعی شهروندان و طرح‌های اقلیمی بایدن هنوز ادامه دارد.

طرح‌های رفاه اجتماعی و برنامه‌های‌ مربوط به حفاظت از آب و هوا در درون حزب دموکرات و همچنین در میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بحث‌های زیادی را برانگیخته است.

با توجه به اکثریت محدود دموکرات‌ها در کنگره بایدن برای اجرای برنامه‌های خود به وحدت در صفوف خود وابسته است.

تصویب لایحه بودجه زسرساخت‌ها برای بایدن یک موفقیت به شمار می‌آید و این طرح اکنون برای تبدیل شدن به قانون تنها به امضای او نیاز دارد.