کنگره آذربایجانی‌های جهان از مردم و دولت ترکیه تشکر کرد

24/11/2020 03:52:00 ب.ظ

کنگره آذربایجانی‌های جهان از مردم و دولت #ترکیه تشکر کرد #آذربایجان #قره‌باغ

آذربایجان, قره‌باغ

کنگره آذربایجان ی‌های جهان از مردم و دولت ترکیه تشکر کرد آذربایجان قره‌باغ

کنگره آذربایجان ی‌های جهان طی بیانیه‌ای بابت حمایت گسترده ملت و دولت ترکیه در جنگ قره‌باغ از آذربایجان ، از رئیس‌جمهور اردوغان و مردم کشور قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

24.11.2020ازمیر/ خبرگزاری آناتولیآصف قربان، رئیس کنگره آذربایجانی‌های جهان با انتشار بیانیه‌ای به خاطر حمایت مردم و دولت ترکیه در جریان آزادسازی قره‌باغ از اشغال ارمنستان از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و مردم کشور تشکر کرد.قربان در این بیانیه خاطرنشان کرد که جمهوری آذربایجان در پی حملات نیروهای ارمنستان به غیرنظامیان در خاک آذربایجان برای آزادسازی خاک خود از اشغال ارمنستان عملیاتی را آغاز کرده است.

وی افزود که آذربایجان در این جنگ پیروز شده و نیروهای ارمنستان در دهم نوامبر در مقابل ارتش آذربایجان شکست خوردند.رئیس کنگره آذربایجانی‌های جهان تاکید کرد که ترکیه طی جنگ 44 روزه در بالاترین سطح از لحاظ معنوی و سیاسی از آذربایجان حمایت کرده‌است.قربان همچنین گفت: مجلس ترکیه در 17 نوامبر طرح اعزام نیرو به آذربایجان را تصویب کرد. به خاطر تصویب این طرح از مجلس و رئیس‌جمهور اردوغان بسیار تشکر می‌کنیم. رئیس‌جمهور اردوغان همیشه در کنار آذربایجان ایستاد و از مبارزه بحق آذربایجان را در هر عرصه در بالاترین سطح دفاع کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

یاشاسین تورکیه

استعفای برخی از مسئولان کاخ سفید پس از یورش طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکابه دنبال یورش شماری از طرفداران رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره این کشور، معاون سخنگو و مدیر امور اجتماعی کاخ سفید و همچنین رئیس دفتر همسر رئیس جمهور این کشور استعفا دادند. - خبرگزاری آناتولی

شماری از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره از پرزیدنت بایدن خواستند تحریم‌های ایران را لغو نکندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. غلط کردند جمهوري اسلامي ثابت كرده كه فقط حرف زور را خوب ميفهمد. بخاطر همين دوران ترامپ، خفه خون گرفته بود و حتي با كشتن قاسم جنايتكار ، هيچ غلطي نكرد. ولي حالا با روي كار امدن بايدن، دوباره هار شده و موشك و جفتك پراني ميكند. اين اخوندها فقط حرف زور را ميفهمند. تقدیم به همه جنهوری خواهان 👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿👎👎🖕🏿🖕🏽🖕🏿

هشدار شماری از نمایندگان کنگره به بایدن در مورد فریب نخوردن از ایرانچند تن از اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا به جو بایدن رئیس‌جمهوری این کشور هشدار دادند که فریب

نگرانی از احتمال «باج‌گیری» جمهوری اسلامی؛ سه عضو کنگره از وزیر خارجه آمریکا توضیح خواستندنگرانی از احتمال «باج‌گیری» جمهوری اسلامی؛ سه عضو کنگره از وزیر خارجه آمریکا توضیح خواستند این سه نماینده در نامه خود به گزارش‌هایی اشاره کرده‌اند که می‌گوید ایالات متحده در تسهیل این پرداخت یک میلیارد دلاری به ایران توسط کره جنوبی نقش داشته است فقط خاک بر سر دولت فعلی آمریکا و کنگره و بخصوص حزب دموکرات ملعون. پدر سوخته ها. حالا دیگه مخالفین رژیم رو دور میزنید میرید التماس رژیم مُلاها که به برجام برگرده چونکه بایدن احمق شعارش بوده میخام ب برجام برگرد . شعار ملت ایران در کف خیابان:اوباما اوباما یا با اونا یا باما 🤚 احتمال نیست ، بلکه یک اصله که جمهوری اسلامی در تنها کاری که تخصص و تمرین کافی داره ، اخاذی / راهزنی و باجگیریه . نه_به_جمهوري_اسلامي جمهوری اسلامی از این کارها نمیکنه. در یک دموکراسی که اسلام مراقبت از آن را بر عهده گرفته است، چیزی جز نیکوکاری و راستی و معرفت به اخلاق های پسندیده و شرافتمندانه در آن یافت نخواهد شد. اصلا شما یک مثال بیار که اینا شریف نبودند!

نگرانی کنگره از پایان مهلت سه‌ماهه آژانس قبل از دستیابی به توافق جدید با ایرانجمهوری‌خواهان کنگره از وزیر امورخارجه آمریکا خواستند راهبرد خود برای اطمینان از شفافیت هسته‌ای ایران در جریان مذاکرات اتمی را به کنگره ارائه کند. به گزارش کنگره رو دعوت به خویشتنداری می کنیم .. جمهوری اسلامی هم محکوم می کنیم ! 🙂 نگفتم بهانه بعدی میشه حقوق بشر؟این واژه حقوق بشر بزرگترین خدمت رو به غرب کرده.به اسم حقوق بشر چه جنایتها و کشتارها ، غارتها و فروش سلاح هایی که نکرده !!!

کنگره آذربایجانی‌های جهان طی بیانیه‌ای بابت حمایت گسترده ملت و دولت ترکیه در جنگ قره‌باغ از آذربایجان، از رئیس‌جمهور اردوغان و مردم کشور قدردانی کرد.به دنبال یورش شماری از طرفداران رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره این کشور، معاون سخنگو و مدیر امور اجتماعی کاخ سفید و همچنین رئیس دفتر همسر رئیس جمهور این کشور استعفا دادند.Share via Email Print this page از راست دان بیشاپ (از کارولینای شمالی)، دیانا هرشبرگر (از ایالت تنسی) و جان کاتکو (از ایالت نیویورک) هر سه جمهوریخواه دست‌کم ۱۵ عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده با انتشار نامه‌ای از پرزیدنت جو بایدن خواستند که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را لغو نکند.ایران را نخورده و بدون گرفتن ضمانت‌های گسترده‌تر، به برجام بازنگردد.

24.11.01.2020 ازمیر/ خبرگزاری آناتولی آصف قربان، رئیس کنگره آذربایجانی‌های جهان با انتشار بیانیه‌ای به خاطر حمایت مردم و دولت ترکیه در جریان آزادسازی قره‌باغ از اشغال ارمنستان از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و مردم کشور تشکر کرد. در این نامه آمده است: هرگونه تصمیمی از سوی دولت بایدن برای اعطای معافیت از تحریم‌ها به ایران، اشتباهی تاریخی است که موجبات تسکین برای حکومتی خطرناک و غیرقابل پیش‌بینی است که تهدیدی قریب‌ الوقوع برای دموکراسی و امنیت ملی آمریکا است. قربان در این بیانیه خاطرنشان کرد که جمهوری آذربایجان در پی حملات نیروهای ارمنستان به غیرنظامیان در خاک آذربایجان برای آزادسازی خاک خود از اشغال ارمنستان عملیاتی را آغاز کرده است. استفانی گیرشام، رئیس دفتر کنونی ملانیا ترامپ، همسر ترامپ و بانوی اول این کشور که دوره‌ای نیز و وظیفه سخنگویی کاخ سفید را عهده‌دار شده بود، در پی این حوادث خشونت بار از سمت خود استعفا داد. وی افزود که آذربایجان در این جنگ پیروز شده و نیروهای ارمنستان در دهم نوامبر در مقابل ارتش آذربایجان شکست خوردند.» شرمن در مورد دیدارهای خود با مقامات ایرانی طی چهار سال گذشته گفت: محور دیدارهای من با مسئولان ایرانی، آزاد سازی آمریکایی‌ها از زندان‌های ایران و متقاعد کردن ایرانی‌ها به عدم نقض برجام بود.

رئیس کنگره آذربایجانی‌های جهان تاکید کرد که ترکیه طی جنگ 44 روزه در بالاترین سطح از لحاظ معنوی و سیاسی از آذربایجان حمایت کرده‌است. از سوی دیگر رسانه‌های آمریکا مدعی شدند که رابرت او برین مشاور امنیت ملی، مت پاتینگر معاون مشاور امنیت ملی و کریس لیدل معاون رئیس دفتر کاخ سفید آمریکا نیز احتمالا از سمت خود استعفا خواهند داد. دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. قربان همچنین گفت: مجلس ترکیه در 17 نوامبر طرح اعزام نیرو به آذربایجان را تصویب کرد. به خاطر تصویب این طرح از مجلس و رئیس‌جمهور اردوغان بسیار تشکر می‌کنیم. رئیس‌جمهور اردوغان همیشه در کنار آذربایجان ایستاد و از مبارزه بحق آذربایجان را در هر عرصه در بالاترین سطح دفاع کرد. لیز چینی: آمریکا نباید به توافق هسته‌ای برجام بازگردد همزمان با انتشار نامه این ۱۵ عضو کنگره، لیز چِینی، نماینده جمهوری‌خواه ایالت وایومینگ در مجلس نمایندگان نیز روز سه‌شنبه در جریان جلسه‌ای با انستیتو رونالد ریگان، هرگونه تلاش آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایران را امری خطا و اشتباه دانست. وی ادامه داد: به همین دلیل به نمایندگی از کنگره آذربایجانی‌های جهان از رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه بسیار تشکر می‌کنیم. من با توافق هسته‌ای اوباما مخالفم که به دولت تروریستی ایران کمک کرد بدون اینکه هیچ امتیازی از ایران درمورد ایجاد تغییرات دموکراتیک یا آزادی زندانیان سیاسی بگیرد.

همچنین از مولود چاوش‌اوغلو و خلوصی آکار وزرای امور خارجه و دفاع ملی و شهروندان ترکیه تشکر می‌کنیم. . هرگونه اقدامی از سوی دولت بایدن برای بازگشت به این توافق، خطا خواهد بود و به ایران پیام می‌دهد اخاذی هسته‌ای، جواب می‌دهد.