کنگره طرح بسته حمایتی بایدن در پیکار با کرونا را تصویب کرد | DW | 27.02.2021

09/12/1399 07:15 ب.ظ

مجلس نمایندگان آمریکا بسته حمایتی جو بایدن برای مقابله با کرونا را تصویب کرد. با تصویب نهایی این بودجه عظیم میلیون‌ها شهروند و نهاد اجتماعی در ایالات متحده برای ایستادگی در برابر پاندمی از یاری دولتی برخوردار می‌شوند.

مجلس نمایندگان آمریکا بسته حمایتی جو بایدن برای مقابله با کرونا را تصویب کرد. با تصویب نهایی این بودجه عظیم میلیون‌ها شهروند و نهاد اجتماعی در ایالات متحده برای ایستادگی در برابر پاندمی از یاری دولتی برخوردار می‌شوند. با تأیید نهایی این بسته که هنوز باید به تصویب سنا برسد، میلیون‌ها نفر از شهروندان و هزاران نهاد تجارتی و آموزشی میلیاردها دلار کمک نقدی دریافت می‌کنند. بسیاری از شهروندان کم‌درآمد از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.

در مجلس نمایندگان ۲۱۹ نماینده به بسته پیشنهادی بایدن رأی موافق دادند و ۲۱۲ نماینده رأی مخالف. لایحه اکنون باید برای تصویب نهایی به مجلس سنا ارائه شود و رئیس جمهور از نمایندگان این مجلس تقاضا کرده که هرچه زودتر به آن رأی بدهند. در سنای آمریکا هر یک از دو حزب ۵۰ نماینده دارند. چنانچه آرای دو حزب برابر باشد، کاملا هریس، معاون رئیس جمهور، می‌تواند رأی خود را به دموکرات‌ها بدهد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید چک نقدی

ادامه مطلب:
dw_persian »