کنگره آمریکا خواستار بررسی رابطه لغو تحریم‌های ایران و حمایت از تروریسم شد

18/09/1400 03:24 ب.ظ

کنگره آمریکا خواستار بررسی رابطه لغو تحریم‌های ایران و حمایت از تروریسم شد العربيه_فارسى

نشریه آمریکایی «واشینگتن فری‌بیکن» در گزارشی خبر داد که کنگره آمریکا با ارائه طرحی خواستار بررسی تاثیر کاهش تحریم‌های ایران بر افزایش حمایت مالی از تروریسم این گزارش که یک‌روز پیش از ادامه دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» منتشر شد، خبر می‌دهد که کنگره ایالات متحده در طرحی از دولت بایدن خواسته است تا در مورد تاثیر کاهش تحریم‌های اقتصادی ایران بر توانایی این کشور در انجام...

این گزارش که یک‌روز پیش از ادامه دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» منتشر شد، خبر می‌دهد که کنگره ایالات متحده در طرحی از دولت بایدن خواسته است تا در مورد تاثیر کاهش تحریم‌های اقتصادی ایران بر توانایی این کشور در انجام عملیات‌های تروریستی شفاف‌سازی کند.

Advertisement در آخرین نسخه از «سند دفاع ملی» مقرراتی وجود دارد که دولت بایدن را «در قبال هر دلاری» که در نتیجه لغو تحریم‌ها به ایران می‌دهد، مسئول می‌کند. به گفته «فری‌بیکن»، این اولین بار است که دولت آمریکا به ارائه گزارشی در این مقیاس مجبور می‌شود. این طرح کنگره آمریکا، بخش کوچکی از تلاش رهبران سیاست خارجی جمهوری‌خواه است تا نشان دهند چگونه مذاکره با ایران در وین، به تقویت متحدان تروریست این کشور مانند «حزب‌الله لبنان» کمک می‌کند.

راجر مارشال، سناتور جمهوری‌خواه و از حامیان ارشد این طرح در سنای آمریکا در این زمینه به نشریه «فری‌بیکن» گفت: «ایران بزرگترین حامی دولتی تروریسم است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

POTUS tedcruz It's the last warning Of The Only Legal Heirs Of RAFIZADEH to all: uscongenperth

واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا | DW | 08.12.2021سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تحریم‌های جدید علیه ایران را 'در تضاد با جدیت و حسن نیت ادعایی' خواند. این تحریم‌ها بعد از ارائه دو پیشنویس پیشنهادی ایران در ادامه مذاکرات برجام اعمال شده است. البته حداقل برخی از اینها در تحریم اتحادیه اروپا بودند به دلیل مسائل آبان ۹۸

سالیوان: مذاکرات اتمی مانع اقدامات آمریکا علیه نیروهای نیابتی ایران در منطقه نمی‌شودجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده با اشاره به «خطر» ایران در منطقه و عملکرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، ایالات متحده فارغ از مذاکرات هسته‌ای برنامه_اتمی_ایران شورای_حکام_آژانس_بین‌المللی کنگره_امریکا اتحادیه_اروپا عربستان - باتشکرازاقدامات وتلاشهای کاخ سفیدوآقای سالیوان برای امنیت و صلح_جهانی . -همانطورکه جهان نظاره گر است ، آخوندهای ایران ، ۶ سال بعد ازتوافق ۲۰۱۵ وعلیرغم نقض آن ودرواقع خیانت به آن

آمریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ علیه سعودی را محکوم کردایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا به طور جداگانه حملات شبه‌نظامیان حوثی علیه پادشاهی عربی سعودی را محکوم کردند.سفارت ایالات متحده آمریکا در کار همین قدرتهاست حالم از این دو رویی غرب به هم میخوره چرا یک مبارزه ی واقعی با گروه های تروریستی شیعه نمیکنن.

آیا سیاست خارجی ضعیف بایدن «پرل هاربر» دیگری برای آمریکا رقم خواهد زد؟جیمز کارافانو از اندیشکده «بنیاد هریتج» در مقاله‌ای برای «فاکس نیوز» می‌گوید سیاست خارجی جو بایدن آنقدر «ضعیف» است که ممکن است دشمنان آمریکا را به حمله به بلی حتما جیمز کارافانو از اندیشکده «بنیاد هریتج» درمقاله‌ای برای «فاکس نیوز» می‌گوید سیاست خارجی جو بایدن آنقدر «ضعیف» است که ممکن است دشمنان آمریکا را به حمله به خاک این کشور ترغیب کند، چنانکه در جریان جنگ جهانی دوم در حمله امپراطوری ژاپن به بندر «پرل هاربر»دراقیانوس آرام اتفاق افتاد.

سنای آمریکا از طرح فروش موشک به عربستان حمایت کرد🔺سنای آمریکا از طرح فروش موشک به عربستان حمایت کرد ▪️سنای آمریکا قطعنامه‌ای را که فروش ۲۸۰ موشک هوا به هوای پیشرفته میان برد به عربستان سعودی ممنوع می‌کرد، رد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: آمریکا به عربستان موشک میفروشه فرانسه به امارات هر دو به برکت وجود جمهوری اسلامی تروریست. هیچوقت اینها دست از حمایت از این رژیم برنخواهند داشت مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

تصاویری از رزمایش مشترک ائتلاف تحت رهبری آمریکا و نیروهای کرد در سوریهاین رزمایش در استان دیرالزور در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق برگزار شد. امریکا حتی از داعش هم استفاده کرد کوردها هم تاریخ انقضا دارند

توسط دولت جو بایدن شد.

این گزارش که یک‌روز پیش از ادامه دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» منتشر شد، خبر می‌دهد که کنگره ایالات متحده در طرحی از دولت بایدن خواسته است تا در مورد تاثیر کاهش تحریم‌های اقتصادی ایران بر توانایی این کشور در انجام عملیات‌های تروریستی شفاف‌سازی کند.

Advertisement

در آخرین نسخه از «سند دفاع ملی» مقرراتی وجود دارد که دولت بایدن را «در قبال هر دلاری» که در نتیجه لغو تحریم‌ها به ایران می‌دهد، مسئول می‌کند.

به گفته «فری‌بیکن»، این اولین بار است که دولت آمریکا به ارائه گزارشی در این مقیاس مجبور می‌شود. این طرح کنگره آمریکا، بخش کوچکی از تلاش رهبران سیاست خارجی جمهوری‌خواه است تا نشان دهند چگونه مذاکره با ایران در وین، به تقویت متحدان تروریست این کشور مانند «حزب‌الله لبنان» کمک می‌کند.

راجر مارشال، سناتور جمهوری‌خواه و از حامیان ارشد این طرح در سنای آمریکا در این زمینه به نشریه «فری‌بیکن» گفت: «ایران بزرگترین حامی دولتی تروریسم است.»

به گفته مارشال، مذاکرات هسته‌ای با ایران، حضور غیر مستقیم دولت بایدن در وین و تلاش برای لغو تحریم‌ها علیه رژیم تهران، « به آن‌ها جسارت بیشتری برای گسترش تروریسم می‌دهد.»

این سناتور آمریکایی و شماری از همکارانش در مصاحبه‌ای با «فری‌بیکن» تصریح کردند: «دولت بایدن مدعی است که ایران از پول حاصل از کاهش تحریم‌ها برای بازسازی اقتصاد و کمک به مردم خود استفاده خواهد کرد. این ادعا پیشتر توسط باراک اوباما نیز مطرح شده بود و میلیاردها دلار پول به رژیم تهران پرداخت شد.»

به گفته این سناتورها، «ایران از این پول برای توسعه برنامه هسته‌ای خود و حمایت مالی از نیروهای نیابتی تروریست در منطقه استفاده می‌کند.»

در بخش دیگری از طرح کنگره، وزارت دفاع آمریکا نیز ملزم خواهد بود تا تاثیر لغو تحریم‌ها بر توسعه زیرساخت‌های نظامی ایران، از جمله شبه‌نظامیان وابسته به این کشور و برنامه موشک‌های بالستیکی را ارزیابی کرده و در گزارشی به کنگره ارائه کند.

این طرح که توسط «کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان» کنگره آمریکا تهیه شده، از حمایت هر دو حزب این کشور برخوردار است.

جیم بنکس، رئیس کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان و عضو «کمیته نیروهای مسلح» مجلس نمایندگان آمریکا، در این زمینه خاطرنشان کرد: «مفاد این طرح، شفافیت بی‌سابقه‌ای را برای کنگره فراهم می‌کند و این امکان را می‌دهد تا کنگره درباره تاثیر لغو تحریم‌های علیه ایران بر عملکرد تروریست‌ها و آسیب به آمریکا اطلاعات لازم را به دست آورد.»

کنگره آمریکا همچنین دولت این کشور را از هر گونه استفاده از بودجه اختصاص‌داده شده در لایحه تامین مالی، برای تحویل «پالت‌های ارز» به ایران منع کرده است.

«پالت‌های ارز» اصطلاحی است که پس از تصمیم دولت باراک اوباما برای اعطای 1.7 میلیارد دلار پول نقد به ایران در سال 2016 در بین‌ سیاستمداران آمریکایی رایج شد.

کنگره آمریکا همچنین برای اولین بار از پرداخت پول به نیروهای سپاه بدر در عراق از بودجه ایالات متحده ممانعت کرد. این گروه شبه‌نظامی توسط ایران حمایت می‌شود و به‌رغم تلاش نمایندگان حزب جمهوری‌خواه، به عنوان یک گروه تروریستی شناخته نمی‌شود.

نمایندگان کنگره آمریکا به «فری‌بیکن» گفته‌اند که مشتاقانه منتظر تبدیل این طرح به قانون هستند.