کنکور برچیده می‌شود/ 5000 مدرسه با کمتر از 5 دانش‌آموز داریم

28/09/2019 08:47:00 ب.ظ

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این نشان از گستردگی دسترسی به آموزش در کشور است.

وزیر آموزش و پرورش: حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این نشان از گستردگی دسترسی به آموزش در کشور است کنکور باید از سر راه دانش آموزان برداشته شود و این کار را خواهیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این نشان از گستردگی دسترسی به آموزش در کشور است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش بخش پیوسته‌ای از نظام اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور است و با دیگر دستگاه‌های اجرایی کامل خواهد بود.وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: همه ما اجزایی هستیم که بدون همدیگر کامل نمی شویم و اگر هرکدام از ما در تعامل باهم نباشند و کار خود را بکنیم، هیچ کاری در کشور پیش نمی‌رود.

وی در ادامه کنکور را نمونه‌ای از چالش های نظام آموزش و پرورش کشور دانست که همه دستگاه‌ها برای حل آن باید پای کار بیایند و اظهار کرد: در نظام آموزشی ما یک دانش آموز 12 سال درس می‌خواند و  در پایان هم کنکور را پیش رو دارد که در واقع این آزمون انهدام نظام آموزشی و به گروگان گرفتن کل اهداف آموزشی کشور است، چرا که تمام برنامه های مهارتی و هرآنچه را که به دانش آموزان در طول تحصیل یاد داده‌ایم، با وجود آزمون کنکور به حاشیه‌ می‌رود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان؛ نگرانی از حمله باعث شد مشارکت از پنج سال پیش کمتر شودانتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از یک بار تمدید مهلت رای گیری به پایان رسید.

65 درصد از باربری هوایی ترکیه از استانبول انجام گرفت

واردات موبایل با استفاده از اطلاعات مسافران؛ ۳۰ هزار تلفن همراه 'از شبکه خارج شد'بنابر اعلام انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت ایران، در یک ماه اخیر حدود ۳۰ هزار تلفن همراه از شبکه خارج شده که این امر مشکلاتی را برای فروشندگان و خریداران به همراه داشته است. حسین غروی رام، رئیس این انجمن گفته اطلاعات شخصی مسافران از آژانس‌های مسافرتی برای واردات موبایل خریداری می‌شود.

حمدوک: ما از واشنگتن می‌خواهیم سودان را از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج کندعبدالله حمدوک نخست وزیر سودان، روز شنبه 28 سپتامبر از واشنگتن خواست تا سودان را از لیست کشورهای

برایان هوک: عراق از دیگاه ایران همچون محله‌ای از تهران استبریان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز جمعه 27 سپتامبر در مصاحبه‌ای به خطرات گسترش نفوذ امپریالیسم عسلامی برایان هوک اراجیف میگی این جوجه تیغی نمیدونه ، آنروز که امام خمینی ره فرمود : (راه قدس از کربلا میگذرد) یعنی چه !!! و امروز روزی است که مقدمه آزادی قدس داره فراهم میشه ، شک نکن

هفته هنر و فرهنگ؛ نمایش فیلم برای نابینایان و زنگ مدرسه با صدای شجریانوسط هفته ای که گذشت، اول مهر بود. شروع پائیز، خیابان ها شلوغ خرید برای بچه های مدرسه، زنگ ها به صدا در آمد، در شهر ها از بلندگوی متصل به کامپیوتر، در روستاها و شهرهای خوش هوای کوچک، اما همچنان چکشی بود و مش صفری که با کوبیدن آن به صفحه فلزی خبر از شروع سال تحصیلی دهد. در دبیرستان مفید قیطریه بعد از زنگ، صدای محمدرضا شجریان در مدرسه پیچید و ترانه ای ایران ای سرای امید- نه دانش آموزان و معلمان که همسایه ها و پدر یا مادر کلاس اولی ها هم- از کوچه می خواندند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک شورای شورای آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز کرمانشاه که عصر امروز(ششم مهر) برگزارشد، بابیان اینکه آموزش و پرورش کشور برای رسیدن به اهداف خود نیازمند مشارکت عمومی و همگانی است، اظهار کرد: این نهاد به جهت گستردگی و حجم بالای کارش نیازمند حمایت دیگر دستگاه‌ها است، همانگونه که آنها نیز به حمایت آموزش و پرورش نیاز دارند.ناظران می‌گویند میزان مشارکت در مقایسه با انتخابات پنج سال پیش کمتر بوده و گفته شده این بدلیل نگرانی‌های امنیتی است.طی هشت ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 408 هزار و 249 تن بار از طریق فرودگاههای استانبول جابجا شد.۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اپل آیفون ایکس آر ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اپل آیفون ۱۱ ۱۴ میلیون ۵۰۰ هزار تومان سامسونگ گالاکسی نت ۹ ۷ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان منبع: mobile.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش بخش پیوسته‌ای از نظام اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور است و با دیگر دستگاه‌های اجرایی کامل خواهد بود. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: همه ما اجزایی هستیم که بدون همدیگر کامل نمی شویم و اگر هرکدام از ما در تعامل باهم نباشند و کار خود را بکنیم، هیچ کاری در کشور پیش نمی‌رود. طالبان از مردم خواسته بودند در انتخابات شرکت نکنند. وی در ادامه کنکور را نمونه‌ای از چالش های نظام آموزش و پرورش کشور دانست که همه دستگاه‌ها برای حل آن باید پای کار بیایند و اظهار کرد: در نظام آموزشی ما یک دانش آموز 12 سال درس می‌خواند و  در پایان هم کنکور را پیش رو دارد که در واقع این آزمون انهدام نظام آموزشی و به گروگان گرفتن کل اهداف آموزشی کشور است، چرا که تمام برنامه های مهارتی و هرآنچه را که به دانش آموزان در طول تحصیل یاد داده‌ایم، با وجود آزمون کنکور به حاشیه‌ می‌رود.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی مدیرت میادین هوایی ترکیه اعلام کرد که طی هشت ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 408 هزار و 249 تن بار از طریق فرودگاه های استانبول جابجا شده است که معادل 65 درصد از کل حمل و نقل هوایی بار کشور است. حاجی میرزایی تاکید کرد: کنکور باید از سر راه دانش آموزان برداشته شود و این کار را خواهیم کرد، در مقابل انتظار داریم همه دستگاه‌ها پای کار بیایند و فرصت‌های شغلی حوزه‌های  خود را به دانش آموزان نشان دهند، نه اینکه دانش اموزان به امید شغل دولتی به سمت دانشگاه کشیده شوند و اینگونه سن کار هم در کشور بالا برود. در این انتخابات سیزده نفر رقابت کردند، از جمله محمد اشرف غنی رئیس جمهوری فعلی و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی. وی از چرخه اقتصادی 10 هزار میلیاردی کنکور در کشور هم یاد کرد و گفت: اگر همین رقم اعتبار را به سمت مهارت آموزی دانش آموزان بیاوریم، تحولی بزرگ در نظام آموزشی کشور رخ می‌دهد. با دزدی مبارزه می‌کنیم چه بزرگ باشد و چه کوچک".

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش به گسترده شدن چتر آموزش در دورافتاده ترین نقاط کشور اشاره کرد و افزود: درحالی 27 درصد از جمعیت دانش آموزی کشور در روستاها قرار دارد که 51 درصد از مدارس را هم در روستاها داریم. موضوعات مرتبط. فرودگاه استانبول با 302 هزار و 656 تن و فرودگاه صبیحه گوکچن با 242 هزار و 374 تن در رده های بعدی قرار دارند. وی اعلام کرد: حدود پنج هزار مدرسه در کشور داریم که کمتر از پنج دانش آموز دارند و این یعنی دسترسی به فرصت آموزشی در همه نقاط ایران. حاجی میرزایی باتاکید براینکه کیفیت آموزشی هم در کشور مورد توجه جدی است، گفت: در این راستا به دنبال تقویت مدارس دولتی و ارتقاء سطح دانش مربیان خود هستیم. وی از تلاش برای گسترده‌تر شدن اختیارات مدارس هم خبرداد و افزود: طرح"بوم" یکی از طرح‌هایی است که در آن دو ساعت در هفته به مدارس اختیار داده‌ایم که بنا به نیازسنجی از منطقه خود به تولید محتوا بپردازند که اگر موفقیت آمیز باشد آن را توسعه می دهیم، چرا که می‌خواهیم به جای یک نسخه واحد برای استانهای مختلف کشور با اقتضائات گوناگون، هر استان نسخه بومی خود را برای آموزش داشته باشد. وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: تاپایان آبان تمامی مدارس خشت و گلی که در حال حاضر نمونه‌های آن را تنها در سیستان و بلوچستان داریم برچیده خواهد شد. گوشی‌های موبایل قاچاق بخش بزرگی از بازار محصولات الکترونیک در ایران را تشکیل می‌دهند و دولت ایران سال‌هاست به دنبال مقابله با آن است.

وی همچنین از برچیده شدن مدارس کانکسی با بیش از 20 دانش آموز در کشور خبر داد و افزود: امسال برای سیستم گرمایشی و ایمنی مدارس هم اعتبارات خوبی اختصاص داده‌ایم. انتهای پیام .