کنکور تحت نظارت بسیج، بدون تاخیر برگزار می‌شود

14/05/1399 08:25 ب.ظ

کنکور سراسری تحت نظارت بسیج و بدون تاخیر برگزار می‌شود. «علی‌اصغر منادی سفیدان»، رییس «کمیسیون آموزش و تحقیقات» مجلس با اعلام این خبر گفت: «کنکور سراسری امسال در موعد مقرر با سخت‌گیرانه‌تر شدن پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.» کنکور۹۹ اخبار_ایران

«علی‌اصغر منادی سفیدان»، رییس «کمیسیون آموزش و تحقیقات» مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: «پیرو توافق وزرای بهداشت و علوم و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، کنکور سراسری امسال در موعد مقرر با سخت‌گیرانه‌تر شدن...

«علی‌اصغر منادی سفیدان»، رییس «کمیسیون آموزش و تحقیقات» مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: «پیرو توافق وزرای بهداشت و علوم و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، کنکور سراسری امسال در موعد مقرر با سخت‌گیرانه‌تر شدن پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.»

به گزارش «ایران‌وایر»، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم و تحقیقات در محل وزارت بهداشت، رای به برگزاری بدون تاخیر کنکور دادند. پیش‌تر پارلمان دانش‌آموزی با نامه‌ای به رییس جمهوری، خواستار تعویق کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع بیماری کرونا شده بود.

ادامه مطلب:
iranwire »

وزیر بهداشت و رییس کمیسیون آموزش؛ قطعی شدن برگزاری کنکور سراسری با نظارت بسیجسعید نمکی وزیر بهداشت و علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش مجلس اعلام کردند که برگزاری کنکور سراسری با اجرای سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی و نظارت نیروهای بسیج در پایان مرداد ماه قطعی شده است.

اختلاف‌نظر میان وزیر علوم و وزیر بهداشت درباره برگزاری کنکور سراسری در شرایط کرونااحمد نادری، عضو کمیسیون آموزش مجلس، از وجود اختلاف‌نظر جدی بین وزیر بهداشت با وزیر علوم درباره برگزاری کنکور خبر داد. همزمان وزیر علوم گفت که هیچ مشکلی برای برگزاری کنکور وجود ندارد ولی وزیر بهداشت تاکید کرد که تضمین نمی‌دهیم فقط نظارت می‌کنیم.

نظر وزارت بهداشت درباره برگزاری کنکورسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت وظیفه تدوین پروتکل های بهداشتی و نظارت بر اجرای آن ها را برعهده دارد، گفت: در شرایطی که هیچ تصوری از پاییز و زمستان و احتمال همزمانی ویروس کرونا و آنفلوآنزا وجود ندارد، چطور می‌توانیم این ریسک را انجام داده و برگزاری کنکور را عقب بیندازیم. البته تصمیم گیری در مورد این موضوع بر عهده وزارت علوم و ستاد ملی مقابله با کرونا است.

حذف کنکور فعلاً اجرایی نیست‌تهران- ایرنا- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر اینکه فعلاً جایگزینی برای پذیرش داوطلبان در رشته‌های پر متقاضی نظیر رشته‌های پزشکی وجود ندارد و پرطرفدارها حذف شدنی نیستند، می‌گوید: در حال حاضر تعداد ۹۱۲ هزار نفر از داوطلبان براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش می‌شوند که بیش از ۲۰ درصد این ظرفیت برای دوره روزانه دانشگاه‌های دولتی است.

توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ آغاز شدکارت کنکور کارشناسی_ارشد | فرایند توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ برای ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ داوطلب از امروز در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد

زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماندکنکور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در موعد مقرر برگزار می‌شود وزیر بهداشت اعلام کرد: کنکور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در موعد مقرر برگزار می‌شود

کنکور سراسری تحت نظارت بسیج و بدون تاخیر برگزار می‌شود.

«علی‌اصغر منادی سفیدان»، رییس «کمیسیون آموزش و تحقیقات» مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: «پیرو توافق وزرای بهداشت و علوم و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، کنکور سراسری امسال در موعد مقرر با سخت‌گیرانه‌تر شدن پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.»

به گزارش «ایران‌وایر»، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم و تحقیقات در محل وزارت بهداشت، رای به برگزاری بدون تاخیر کنکور دادند.

پیش‌تر پارلمان دانش‌آموزی با نامه‌ای به رییس جمهوری، خواستار تعویق کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع بیماری کرونا شده بود.

منادی سفیدان در خصوص تغییرات شرایط برگزاری کنکور سال جاری به خبرگزاری «خانه ملت»: «کنکور در هر حوزه فقط با ۲۰ درصد تراکم داوطلبان برگزار می‌شود، بین صندلی‌ها حداقل دو متر فاصله خواهد بود، نظارت بر کنکور توسط پرسنل بسیج و سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌شود، ورود و خروج داوطلبان به محل برگزاری کنکور با سخت‌گیری انجام خواهد شد و وزارت علوم مکلف به تامین ماسک داوطلبان خواهد بود.»

به گفته منادی سفیدان، مجلس بر نحوه اجرای کنکور نظارت خواهد داشت تا پروتکل‌ها رعایت شوند. روشن نیست چرا نظارت بر کنکور که همواره توسط معلمان و پرسنل آموزش و پرورش انجام می‌شود، امسال به بسیج سپرده شده است.