کنکور ۱۳۹۹ افغانستان پس از تاخیر چند ماهه 'با رعایت اصول بهداشتی' برگزار می‌شود

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

به دنبال شیوع ویروس کرونا و قرنطین شهرها، پس از تاخیر چند ماهه، قرار است امتحان کنکور ۱۳۹۹ افغانستان آغاز شود. در این دوره از امتحان کنکور بیش از ۲۱۰ هزار نفر اشتراک خواهند کرد که قرار است حدود ۱۴۷ هزار نفرشان جذب موسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گفته او، اکثر این امتحانات در فضای باز، در مراحل و روزهای بیشتر، با رعایت اصول پیشگیرانه چون استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی برگزار خواهد شد.

آقای خموش می‌گوید که قرار است در مورد بازگشایی دانشگاه‌ها پس از پانزدهم اسد/مرداد تصمیم گرفته شود و آنها می‌کوشند دانشجویان تازه وارد تا بازگشایی دانشگاه‌ها معرفی شوند.مرحله اول امتحان کنکور که از یکشنبه هفته آینده ۲۹ سرطان/تیر آغاز خواهد شد، در هفده ولایت؛ وردک، زابل، ارزگان، قندهار، فراه، نیمروز، بادغیس، غور، دایکندی، سمنگان، پنجشیر، سرپل، قندوز، کنر، نورستان، لوگر و پکتیکا برگزار خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک و نیم میلیون شغل از دست رفته است؛ بحران اشتغال بهار ۱۳۹۹
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

صادرات 30 میلیون دلاری برق از تاجیکستان به افغانستان و ازبکستانمعاون وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان از صادرات 30.2 میلیون دلاری برق این کشور به افغانستان و ازبکستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: شرایط امنیتی آمریکا از افغانستان بدتر است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترامپ: شرایط امنیتی آمریکا از افغانستان بدتر است احتمالا نیروهای فدرال به شهرهای بزرگ و مهم اعزام خواهند شد تا با موج جدید جرائم خشونت آمیز مقابله کنند تنها در تعطیلات هفته گذشته بر اثر تیراندازی در شیکاگو ۲۲ نفر کشته شده‌اند غرب_وحشى
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ایمنی حاصل از ابتلا به کرونا تنها چندین ماه پس از بهبودی تاثیر‌ دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ماسک از هر واکسنی برای پیشگیری از کرونا موثرتر استماسک از واکسن موثرتر است | جهانپور : واکسن کووید۱۹ در خوشبینانه ترین حالت می تواند تا ۷۵درصد در پیشگیری از این کرونا موثر باشد اما ماسک و رعایت فاصله‌گذاری و شست‌و شوی دست‌ها تا ۹۵درصد از خود و اطرافیانمان در برابر کرونا حفاظت می‌کند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ویروس کرونا جان روزنامه نگار مصری را چند روز پس از آزادی از زندان گرفتدختر محمد منیر، روزنامه نگار مصری در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد پدرش تنها چند روز پس از آزادی به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ درگذشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »