کنفرانس خبری وزیران خارجه اسرائیل و ترکیه در مورد انهدام سلول ترور | DW | 23.06.2022

02/04/1401 08:40 ب.ظ

وزیران خارجه ترکیه و اسرائیل در کنفرانس خبری خود در استانبول از همکاری نزدیک یگان‌های امنیتی دو کشور در خنثی کردن سلول تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی در ترکیه خبر دادند. در این عملیات ۵ شهروند ایرانی بازداشت شده‌اند.

وزیران خارجه ترکیه و اسرائیل در کنفرانس خبری خود در استانبول از همکاری نزدیک یگان‌های امنیتی دو کشور در خنثی کردن سلول تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی در ترکیه خبر دادند. در این عملیات ۵ شهروند ایرانی بازداشت شده‌اند. لاپید با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد در پشت این حملات برنامه‌ریزی شده بوده است.چاووش‌اوغلو بدون نام بردن از کشور ثالثی گفت که ترکیه"تحت هیچ شرایطی" اجازه چنین حوادثی را در خاک خود نخواهد داد.

وزیر خارجه ترکیه گفت که ترکیه و اسرائیل در رابطه با این تهدید"در تماس نزدیک" با یکدیگر بوده‌اند. به گزارش خبرگزاری آلمان، رسانه‌های محلی ترکیه روز پنجشنبه ۲۳ ژوئن (۲ تیرماه) گزارش دادند که پلیس استانبول پنج شهروند ایرانی را بازداشت کرده که متهم به همکاری با سلولی بوده‌اند که برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی آماده می‌شده است.

به گزارش روزنامه هابرتورک، واحدهای اطلاعاتی و ضدتروریسم روز چهارشنبه ۲۲ ژوئن با یورش به چندین آپارتمان و هتل در استانبول، اسناد دیجیتالی و دو قبضه سلاح همراه با صدا خفه کن را کشف و ضبط کرده‌اند. این گزارش‌ها پس از هشدار هفته گذشته اسرائیل مبنی بر احتمال انجام حملاتی علیه شهروندان اسرائیلی در استانبول توسط عوامل ایرانی منتشر می‌شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

بازداشت هشت نفر در ترکیه به اتهام همکاری در طرح «ترور گردشگران اسرائیلی»رسانه‌های محلی ترکیه روز پنج‌شنبه از بازداشت اعضای یک گروه هشت نفره خبر دادند که با همکاری نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قصد «ترور گردشگران اسرائیلی» در استانبول را داشتند. کص نگید🍆 دروغه بشنو باور نکن ما مردم ایران از ترکیه میخواهیم شدیدترین برخورد را با این مزدوران جنایتکار داشته باشد چرا که اینها نماینده مردم ایران نیستند

تداوم حوادث هوایی در ایران؛ «ترکیدن لاستیک» در مشهد، فرود اضطراری در مهرآباددر ادامه حوادث پروازی در ایران، هواپیمای پرواز تهران به جیرفت صبح روز پنج‌شنبه به دلیل نقص فنی به زمین نشست و هواپیمای پرواز مشهد به یزد روز چهارشنبه مجبور به فرود اضطراری شد.

«خودکشی ناموفق» مرد ایرانی در ترکیه پس از حمله با چاقو به همسرشخبرگزاری آناتولی ترکیه از «خودکشی ناموفق» یک مرد ایرانی در ترکیه پس از مجروح‌کردن همسرش با چاقو و به آتش‌کشیدن خانه خبر داد. این نشون میده این اقا اینکاره نیست! بیخودی تلاش کرده ولی نتونسته! شهید زنده باین میگن

پیام تسلیت ترکیه به مردم افغانستان در پی وقوع زلزلهوزارت امور خارجه ترکیه جان باختن شماری از مردم افغانستان بر اثر زمین لرزه بامداد امروز در ولایت‌های خوست و پکتیکا را به مردم این کشور تسلیت گفت. - خبرگزاری آناتولی

وزیر جنگلداری ترکیه: آتش‌سوزی در مارماریس تحت کنترل استوزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه گفت که آتش‌سوزی در جنگل‌های شهرستان مارماریس تحت کنترل است. - خبرگزاری آناتولی

استقبال رسمی اردوغان از ولی‌عهد سعودی در کاخ ریاست جمهوری ترکیهشاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی عصر چهارشنبه 1 تیر در آخرین ایستگاه از تور منطقه‌ای خود در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا از سوی مقامات ترکیه و در راس رذالت اردوغانی

در پی خنثی‌سازی حملات تروریستی به شهروندان اسرائیلی در ترکیه، یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مولود چاووش اوغلو، همتای ترک خود در آنکارا از ترکیه برای هماهنگی تلاش‌های موفق در این زمینه تشکر کرد.

لاپید با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد در پشت این حملات برنامه‌ریزی شده بوده است.چاووش‌اوغلو بدون نام بردن از کشور ثالثی گفت که ترکیه"تحت هیچ شرایطی" اجازه چنین حوادثی را در خاک خود نخواهد داد.

وزیر خارجه ترکیه گفت که ترکیه و اسرائیل در رابطه با این تهدید"در تماس نزدیک" با یکدیگر بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، رسانه‌های محلی ترکیه روز پنجشنبه ۲۳ ژوئن (۲ تیرماه) گزارش دادند که پلیس استانبول پنج شهروند ایرانی را بازداشت کرده که متهم به همکاری با سلولی بوده‌اند که برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی آماده می‌شده است.

به گزارش روزنامه هابرتورک، واحدهای اطلاعاتی و ضدتروریسم روز چهارشنبه ۲۲ ژوئن با یورش به چندین آپارتمان و هتل در استانبول، اسناد دیجیتالی و دو قبضه سلاح همراه با صدا خفه کن را کشف و ضبط کرده‌اند.

این گزارش‌ها پس از هشدار هفته گذشته اسرائیل مبنی بر احتمال انجام حملاتی علیه شهروندان اسرائیلی در استانبول توسط عوامل ایرانی منتشر می‌شوند.

روابط پرتنش ایران و اسرائیل در هفته‌های گذشته با رخدادهایی که تهران، تل‌آویو را مسئول آن می‌داند، به مرحله جدیدی رسیده است.

جمهوری اسلامی اسرائیل را مسئول سلسله حملاتی به زیرساخت‌های هسته‌ای و نظامی در ایران و همچنین در سوریه می‌داند. ایران همچنین اسرائیل را مسئول کشتن حسن صیاد خدایی می‌داند.

صیاد خدایی، از فرماندهان واحد قدس سپاه پاسداران، یکم خرداد ماه با پنج گلوله که از سوی یکی از دو سرنشین یک موتورسیکلت به او شلیک شد، در برابر خانه‌اش کشته شد.

خبرگزاری"اخلاص" می‌نویسد، ایران برای گرفتن انتقام صیاد خدایی و دیگر حملات اسرائیل، عاملان و مأموران خود را در پوشش"تاجر، گردشگر و دانشجو" به استانبول فرستاده است.

ترکیه و اسرائیل به دنبال عادی‌سازی روابط سیاسی خود هستند که به دلیل شماری مسائل از جمله محاصره نوار غزه دچار تنش شده است.

به گفته تلویزیون دولتی TRT، سفر یائیر لاپید به ترکیه، اولین سفر وزیر خارجه اسرائیل به این کشور در ۱۶ سال گذشته بوده است. حدود دو ماه پیش وزیر خارجه ترکیه به اسرائیل سفر کرده بود.

لاپید گفت اسرائیل امیدوار است بتواند در سال جاری گردشگران بیشتری را به ترکیه، که از مقاصد اصلی توریسم به شمار می‌رود، بفرستد.به دنبال بحران غزه در سال ۲۰۱۸ به دلیل گشایش سفارت آمریکا در اورشلیم، روابط دو کشور به تیرگی گرایید و از آن زمان اسرائیل و ترکیه سفیری در کشور یکدیگر نداشته‌اند.

وزیر خارجه ترکیه در این رابطه گفت که دو کشور فعالیت برای تعیین سفرای جدید خود را آغاز کرده‌اند.