کنفرانس خبری پرزیدنت ترامپ با اشاره‌ای کوتاه به ایران | پمپئو: اروپا هم با ما موافق است که برجام دیگر عملی نیست

04/07/1398 12:58 ق.ظ

🔴 گزارش تکمیلی + ویدئو | کنفرانس خبری پرزیدنت ترامپ با اشاره‌ای کوتاه به ایران | پمپئو: اروپا هم با ما موافق است که برجام دیگر عملی نیست

رئیس جمهوری ایالات متحده در بخشی از کنفرانس خبری در پایان سه روز حضور او هیئت ایالات متحده در گردهمایی سالانه رهبران جهان در مقر سازمان ملل در نیویورک، بدون اسم بردن از رهبران جمهوری اسلامی گفت که این پرزیدنت ترامپ بارها گفته به دنبال جنگ با ایران نیست و هدف کارزار فشار حداکثری بر ایران، تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا می گوید ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است.

ایالات متحده خواستار تغییر رفتار جمهوری اسلامی و توافقی جایگزین برجام شده است.

در بخشی از کنفرانس خبری پرزیدنت ترامپ، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده درباره ایران سخن گفت. او گفت: در گفت‌وگو با همپیمانان اروپایی به این نتیجه رسیدیم که توافق اتمی برجام با این چارچوب عملی و اجرایی نیست و نمی‌تواند ثبات در منطقه ایجاد کند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: ما با همپیمانان اروپایی‌مان گفت‌وگوهای خیلی خوبی داشتیم و تایید کردند حملات در عربستان سعودی کار ایران بوده، که من و پرزیدنت ترامپ گفته بودیم و آن‌ها هم حالا به ما پیوستند. مایک پمپئو افزود: ملاقات‌هایی با متحدان در خاورمیانه و سران کشورهای شورای همکاری خلیج داشتیم. ما می‌خواهیم راه‌حلی صلح آمیز با جمهوری اسلامی ایران پیدا کنیم. ولی تصمیم‌گیری با ایران است؛ آیا می‌خواهند خشم و خشونت و نفرت و همان طور که پرزیدنت ترامپ گفت، عطش آن‌ها به خون متوقف می‌شود یا نه. headtopics.com

امام خامنه ای: کدام دولت امروز در سطح دنیا، به قدر آمریکا، منفور است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بیان این مطلب موافقت اروپا با امریکا نیست بلکه اعلام واضح این موضوع میباشد که اروپا حقیر تر و ذلیل تر از آن است که از خود اراده ای داشته باشد و مانند عروسکیست که مانند حکام حقیر عرب نخ هدایتشان در دست امریکا میباشد!

چاووش اوغلو: فاجعه انسانی در ادلب با سکوت جهان در جریان استچاووش اوغلو: فاجعه انسانی در ادلب با سکوت جهان در جریان است

مرگ پناهجوی ۵ سالۀ افغان در جزیره لسبوس یونان در اثر تصادف با کامیونکمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد: ما سوگوار درگذشت یک کودک در لسبوس هستیم. او هنگامی که در جاده مشغول بازی بود، زیر یک کامیون رفت. این فاجعه هرگز نباید به وقوع می‌پیوست.

جانسون در دیدار با روحانی: نگران اقدامات تنش‌زای ایران در منطقه هستیمنخست وزیر انگلستان در دیدار با حسن روحانی، از رئيس جمهوری ایران دعوت کرد برای گفتگوی بیشتر در خصوص موضوعات مختلف به لندن سفر کند. فاز این دولت مردا چیه فقط ، هر روز همو جر میدن ، بعدشم با لبخند جلوی هم گل میگن و گل میشنوفن☺☺☺ خاک بر سر ذلیل ترسوت چجوری نشسته احمق جلو این حیون به تمام معنا که دستش ب خون هزاران نفر اغشتس این توله سگ جلوی ننه اش هم اینطوری می شینه بیاد ایران دهنشو آسفالت کنیم ... چقدر پررو انگل ستانی

دیپلماسی فعال در بالاترین سطح ادامه دارد/ برنامه‌های رئیس‌جمهور در دومین روز حضور در نیویورکرئیس‌جمهور کشورمان در روز دوم حضور خود در نیویورک با ۶ تن از رهبران کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار خواهد کرد.

با وجود تلاش رهبران عراق، شبه‌نظامیان شیعه طرفدار جمهوری اسلامی در حال گسترش هستندبا وجود تلاش رهبران عراق ، شبه‌نظامیان شیعه طرفدار جمهوری اسلامی در حال گسترش هستند شبه‌نظامیان شیعه طرفدار ایران در عراق موسوم به «حشد الشعبی» با وجود دعوت رهبران مذهبی شیعه و نخست وزیر عراق به تحویل سلاح هایشان به دولت جسارت بیشتری از خود نشان می دهند. حکومت ایران,اگر پیشنهاد صلح هرمز راارایه دهد,اتحادیه ی عرب که هیچ استقبالی نخواهند کرد با تهدیدهای عربستان و امارات,عراق که موضعش مشخص است که حامی امریکاست,بشار هم که باسکوتش نشان داد حمایت نخواهد کرد,اگر فقط افراطی گرایان یمن و حماس استقبال کنند. بزودی عراق توسط جمهوری اسلامی فتح شده و کلیه روحانیون مخالف حکومت جمهوری اسلامی قلع و قمع میشوند الحمدالله

سازمان ملل: در خلیج با احتمال یک درگیری مسلحانه مواجه هستیمدبیر کل سازمان_ملل متحد: در خلیج با احتمال یک درگیری مسلحانه که نمی توانیم تبعات آن را تحمل کنیم، مواجه هستیم گوترش در ارتباط با جنگ تجاری چین و آمریکا: از وقوع یک گسل عمیق می هراسم، جهان به دو بخش تقسیم می شود. دو قدرت بزرگ جهان در حال ایجاد جهانی توام با واحدهای پول، قوانین جاری و مالی، اینترنت، ابزار هوش مصنوعی مجزا و راهبردهای بدون برد ژئوپلتیک و نظامی رقیب یکدیگر هستند. اسکول خلیج فارس است!

پرزیدنت دونالد ترامپ چهارشنبه عصر ۳ مهر با اشاره با نشست خود با رهبران برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، گفت: آنها (ایرانی‌ها) بیایند سمت ما، وضع شان خراب می شود. ولی خب آنها هرگز، هرگز به کشتی آمریکایی حمله نمی کنند. ببینید، من دنبال دردسر نمی گردم. ولی بگویم اگر آنها اینکار را بکنند در یک معضل بزرگ گرفتار می شوند.

پرزیدنت ترامپ بارها گفته به دنبال جنگ با ایران نیست و هدف کارزار فشار حداکثری بر ایران، تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا می گوید ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است. ایالات متحده خواستار تغییر رفتار جمهوری اسلامی و توافقی جایگزین برجام شده است.

در بخشی از کنفرانس خبری پرزیدنت ترامپ، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده درباره ایران سخن گفت. او گفت: در گفت‌وگو با همپیمانان اروپایی به این نتیجه رسیدیم که توافق اتمی برجام با این چارچوب عملی و اجرایی نیست و نمی‌تواند ثبات در منطقه ایجاد کند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: ما با همپیمانان اروپایی‌مان گفت‌وگوهای خیلی خوبی داشتیم و تایید کردند حملات در عربستان سعودی کار ایران بوده، که من و پرزیدنت ترامپ گفته بودیم و آن‌ها هم حالا به ما پیوستند.

مایک پمپئو افزود: ملاقات‌هایی با متحدان در خاورمیانه و سران کشورهای شورای همکاری خلیج داشتیم. ما می‌خواهیم راه‌حلی صلح آمیز با جمهوری اسلامی ایران پیدا کنیم. ولی تصمیم‌گیری با ایران است؛ آیا می‌خواهند خشم و خشونت و نفرت و همان طور که پرزیدنت ترامپ گفت، عطش آن‌ها به خون متوقف می‌شود یا نه.

وزیر خارجه ایالات متحده گفت: امیدوارم نتیجه‌ای حاصل شود که برای همه خوب باشد و ما اطمینان پیدا می‌کنیم آن‌ها هیچگاه به بمب اتمی دستیابی نداشته و نتوانند موشک‌های بالیستیک خود را برای تهدید تمام جهان استفاده کنند.

استیون منوشن وزیر خزانه‌داری ایالات متحده هم پس از آقای پمپئو و در سخنانی کوتاه به ایران اشاره کرده و گفت: در مورد کمپین فشار حداکثری، گفت‌وگوی خوبی با همپیمانان خود داشتیم و اروپایی‌ها گفتند آن را اجرا می‌کنند و هیچ‌کاری را بدون اجازه ما انجام نخواهند داد.

نسخه کامل این کنفرانس خبری را با ترجمه همزمان از یوتیوب صدای آمریکا دنبال کنید: