کنعانی: تهران با کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل همکاری نمی‌کند

07/09/1401 11:42:00 ق.ظ

کنعانی: تهران با کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل همکاری نمی‌کند #العربيه_فارسى

کنعانی: تهران با کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل همکاری نمی‌کند العربيه_فارسى

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در اظهاراتی گفت، تهران اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره اعتراضات ایران را

اقدامی سیاسی دانسته و قصد ندارد با این کمیته همکاری کند.به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی در این ارتباط گفت: جمهوری اسلامی این قدر شجاعت دارد که در مورد موضوعاتی که می‌خواهد اقدام کند ، رأسا اقدام می‌کند و مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد.۵ آذر ۱۴۰۱ خواندن در ۱ دقیقه شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه چهارم آذر ماه به تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب جدید برای انجام تحقیقات در مورد گزارش‌های نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اعتراضاتی که پس از ۲۵ شهریور آغاز شد رای مثبت داد رابرت مالی با انتشار توییتی به موضع‌گیری وزارت امورخارجه ایران درباره قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل واکنش نشان داد و اعلام کرد این قطعنامه مورد حمایت بیش از ۲۴ کشور از سراسر دنیا قرار گرفته و بر خلاف ادعای حکومت ایران، اقدامی غربی نبود.share نسخه چاپی کارشناسان سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کردند که رفتار طالبان با زنان و دختران، خصوصا ممانعت از حضور آنها در پارک‌ها، مجتمع‌های ورزشی، مدارس و دانشگاه‌ها می‌تواند «جنایت علیه بشریت» باشد.

کنعانی، دوشنبه 7 آذر، در نشست مطبوعاتی این وزارت‌خانه گفت، جمهوری اسلامی «تعداد قابل توجهی» از شهروندان کشورهای غربی را در هفته‌های گذشته بازداشت کرده است.Advertisement کنعانی مدعی شد که این افراد در در خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی حضور داشته‌‌ و نقش «مداخله‌جویانه»ای ایفا کرده‌اند.سخنگوی وزارت امور خارجه در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با انتقاد شدید از برگزاری نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران گفت: چنین اقداماتی به ارتقای حقوق بشر کمک نمی‌کند و صرفا تقلیل دهنده جایگاه سازوکارهای حقوق بشری است.ادعای مقامات جمهوری اسلامی درباره نقش کشورهای غربی در اعتراضات ایران در حالی صورت می‌گیرد که مقامات غربی در پاسخ به چنین ادعایی تأکید کرده‌اند، تهران به مطالبات شهروندان خود اهمیت نمی‌دهد و در عوض تلاش می‌کند تا این اعتراضات را به کشورهای دیگر منتسب کند.وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی در واکنش به این اتفاق، قطعنامه را کار گروه معدودی کشور غربی دانست.کنعانی در پاسخ به سوالی درباره احتمال ارسال پرونده حقوق بشری ایران به شورای امنیت سازمان ملل هشدار داد و با اشاره به حوادث مشابه پیشین گفت، «آزمودن» جمهوری اسلامی اقدامی اشتباه است.سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد همکاری ایران با همکاری کمیته حقیقت یاب که بر اساس نشست اخیر ویژه شورای حقوق بشر قرار است در مورد تحولات اخیر ایران تشکیل شود، گفت: ایران هیچ گونه همکاری با این کمیته سیاسی (کمیته حقیقت‌یاب) نخواهد داشت.شورای حقوق‌بشر سازمان ملل، پنج‌شنبه 3 آذر، نشست ویژه‌ای درباره سرکوب مرگ‌بار اعتراضات در ایران برگزار کرد.این گروه افراطی دینی که از تابستان پارسال قدرت را در افغانستان به دست گرفته، کماکان مدعی است که در چهارچوب خوانشش از قوانین شریعت به حقوق زنان احترام می‌گذارد.

در این نشست، 25 کشور عضو شورا همصدا با هم علیه سیاست سرکوب و کشتار معترضان در ایران اقدام کرده و در قطعنامه‌ای خواهان تشکیل کمیته حقیقت‌یاب شدند تا موارد نقض حقوق بشر معترضان و زنان و دختران ایرانی را ثبت و گزارش کند.سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به ایسنا در مورد اقدام اخیر تیم ملی فوتبال آمریکا در برخی از صفحات مجازی خود در مورد پرچم جمهوری اسلامی ایران گفت : اقدام رژیم آمریکا غیر اخلاقی و غیر قانونی بود.این قطعنامه ابدا ضد ایرانی نبوده بلکه قطعنامه‌ای است در جهت حمایت از مردم ایران و پاسخگو کردن کسانی است که حقوق اولیه را از این مردم دریغ می‌کنند.وزارت خارجه جمهوری اسلامی، دوشنبه 7 آذر، اعلام کرد که سفیر آلمان در تهران را به دلیل نقش این کشور در تهیه قطعنامه نشست ویژه شورای حقوق بشر علیه ایران احضار کرده و در این زمینه شدیدا اعتراض کرده است.فدریکو ویلگاس، رئیس شورای حقوق بشر در اظهاراتی ضمن تأکید بر اهمیت این کمیته و موثر بودن آن اعلام کرده بود، اعضای کمیته حقیقت‌یاب طی هفته‌های آینده تعیین خواهند شد.وی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر خارجه عمان در جریان سفر اخیر خود به تهران حامل پیامی از سوی آمریکا بوده است گفت : این موضوع را نه تایید می‌کنم و نه تکذیب..

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

این عالیه.... چون مشکل دارن... بعدش چی میشه

کنعانی: با 'کمیته حقیقت‌یاب' همکاری نمی‌کنیم/اقدام آمریکا در ارتباط با پرچم ایران غیرقانونی بودسخنگوی وزارت امور خارجه: *با 'کمیته حقیقت‌یاب' همکاری نمی‌کنیم *اقدام آمریکا در ارتباط با پرچم ایران غیرقانونی بود *'حمله ایران به کشتی تاجر صهیونیست' اتهام‌زنی است *نخست‌وزیر عراق فردا به تهران می‌آید حمله ایران به کشتی تاجر صهیونیست اتهام‌ زنی است صهیونیست اول آمد کاروان تانکرهای نفتی حزب اله در سوریه را منفجرکرد بعد یکی از پهپهاد پاسداران در جزیره کریمه اوکراین را دزدید و با ان پهپاد زد به کشتی خودشان بعد گفتند جمهوری اسلامی به تلافی حمله ما به تانکرها زد کشتی ما را رژیم جمهوری فاسد اسلامی با همه مدل حقیقت مشکل داره. مثلا همون FATF یا آلودگیهای اتمی کشف شده، یا حتی آپارتمانهای قالیباف و حساب بانکی نوه شمخانی و و و . اخرش هم حقیقت رو به اتهام تشویش اذهان عمومی میگیره میندازه زندان. چه بهتر لازم نیست شما همکاری کنید . مردم همکاری میکنن آخرشم اونی که میره تو زباله دان تاریخ شمایید

رابرت مالی: تصویب قطعنامه علیه جمهوری اسلامی اقدامی غربی نبودرابرت مالی با انتشار توییتی به موضع‌گیری وزارت امورخارجه ایران درباره قطعنامه شورای حقوق_بشر سازمان ملل واکنش نشان داد و گفت این قطعنامه مورد حمایت بیش از ۲۴کشور از سراسر دنیا قرار گرفته و بر خلاف ادعای حکومت ایرااقدامی غربی نبود. رابرت_مالی مهسا_امینی

کارشناسان سازمان ملل: رفتار طالبان با زنان می‌تواند «جنایت علیه بشریت» باشدکارشناسان سازمان ملل اعلام کردند که رفتار طالبان با زنان و دختران، خصوصا ممانعت از حضور آنها در پارک‌ها، مجتمع‌های ورزشی، مدارس و دانشگاه‌ها می‌تواند «جنایت علیه بشریت» باشد. برای خواهر افغانیم مرگ بر طالبان مى تواند ؟ ؟؟ هست! هست! هست!

یونیسف در اولین واکنش رسمی، قتل کودکان و حمله به مدارس در ایران را محکوم کردیونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، با انتشار بیانیه‌ای، خشونت علیه کودکان در جریان اعتراضات «زن زندگی آزادی» را که تا کنون به کشته‌شدن بیش از ۵۰ کودک منجر شده، محکوم کرد. مردم باهوش حواستون جمع باشه!سایبری ها تلاش میکنن مردم رو تشویق کنن برای انتقام و کشتن بچه های گوههای جمهوری اسلامی!یادتون باشه که ملت ایران کودک کُش نیستن و هیچ آتویی دست جمهوری اسهالی نمیدن تا اونها جنایتهاشون رو پنهون کنن دربرابر کمیته حقیقت یاب!کودک کُش فقط حکومته! مهسا_امینی مادر اینارو چجوری میشه گایید؟

ایران: هیچگونه همکاری با کمیته سیاسی حقیقت یاب نخواهیم داشتایران: هیچگونه همکاری با کمیته سیاسی حقیقت یاب نخواهیم داشت

طرح مجلس ایران برای تشدید مجازات همکاری با «کشورهای متخاصم»نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارائه طرحی قصد دارند تا احکام قضایی علیه کسانی را که با کشورهای به‌گفته آنان «متخاصم» همکاری می‌کنند، سنگین‌تر کنند. مورچه آخر عمرش بال در میاره جمهوری_اسلامی_کودک_کش از طویله صدای عرعر اومد. مهسا_امینی اعتصابات_سراسری خودشون در خدمت همین کشورهای «متخاصم»‌اند!