کنسولگری چین در تگزاس به درخواست آمریکا بسته می‌شود

01/05/1399 12:03 ب.ظ

پکن این تصمیم واشنگتن را «تحریک آمیز» و نقض فاحش حقوق بین الملل توصیف کرده است.

پکن این تصمیم واشنگتن را «تحریک آمیز» و نقض فاحش حقوق بین الملل توصیف کرده است. چین روز چهارشنبه اعلام کرد که ایالات متحده از این کشور خواسته تا کنسولگری خود را در هیوستون تگزاس ببندد ، اقدامی که پکن آن را «تحریک آمیز» توصیف کرد.

وانگ ونین، سخنگوی وزارت خارجه چین، به خبرنگاران گفت: «این یک تحریک سیاسی است که به طور یک طرفه توسط طرف آمریکایی صورت گرفته و نقض جدی قوانین بین‌المللی است.»

آقای وانگ این اقدام آمریکا را به شدت محکوم کرد ولی در مورد دلیل این اقدام دولت دونالد ترامپ توضیحی نداد. بنا بر اعلام رسانه‌های محلی هیوستون، آتش‌نشانان سه شنبه شب و در پی آتش گرفتن اسناد تلنبار شده در حیاط ساختمان کنسولگری چین به این محل اعزام شده بودند.

پلیس هیوستون نیز در پیامی توییتری اعلام کرد که مقام‌های چینی مانع از ورود ماموران به ساختمان کنسولگری شده‌اند. چین دارای پنج کنسولگری در ایالات متحده است. کنسولگری این کشور در هیوستون تگزاس در سال ۱۹۷۹ افتتاح شده و تاکنون پرونده ۹۰۰ هزار شهروند چینی در آن ثبت شده است. headtopics.com

این خبر بروزرسانی می‌شود...

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شدآمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شد و پکن این اقدام واشنگتن را تحریک‌آمیز خواند

یادداشت برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: جمهوری اسلامی و چین؛ دوقلوهای تمامیت‌خواه♦️ یادداشت برایان_هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: جمهوری_اسلامی و چین؛ دوقلوهای تمامیت‌خواه ▪️ هوک و کیث کراش نوشته‌اند که قرارداد چین و ایران به جایی نخواهد رسید چون تمام شرکت‌های چینی یا تحریم هستند و یا تحت تحریم قرار خواهند گرفت.

'مخالفت‌ها در ایران می‌تواند چین را از توافقنامه منصرف کند' | DW | 21.07.2020سفیر پیشین ایران در چین ضمن اشاره به بی‌اهمیت بودن 'فضاسازی‌ غربی‌ها' برای چین می‌گوید ولی 'اگر این کشور احساس کند که مخالفت جدی در میان ایرانیان وجود دارد، ممکن است که پاپس بکشد'.

طغیان رودخانه یانگ تسه سبب تخلیه گسترده خانه‌ها در مرکز چین شدباران‌های سیل‌آسا و طغیان رودها که از ماه ژوئن در چین آغاز شده، تا کنون ۱۴۱ کشته و مفقود بر جای گذاشته است.

چین و ایران؛ موضوع مذاکرات 'صریح' پومپئو در لندنمایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر و دامینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا در لندن درباره مسائل امنیتی و اقتصادی گفت‌وگو کرده و چین و ایران از محورهای این مذاکرات بوده‌اند. آقای راب گفت‌وگوها با آقای پومپئو در این دیدارها را 'صریح' توصیف کرده است.

شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی