علی‌بابا, رشد اقتصادی در چین

علی‌بابا, رشد اقتصادی در چین

کنسرن تجارتی علی‌بابا، زیر ذره‌بین بازرسان چین | DW | 24.12.2020

کنسرن تجارتی علی‌بابا با فعالیت گسترده در چین و سراسر جهان، سوءظن زمامداران جمهوری خلق را برانگیخته است. هنوز به روشنی معلوم نیست که تضییقات کنونی چه تأثیری بر آینده این کنسرن خواهد داشت.

24/12/2020 09:33:00 ب.ظ

کنسرن تجارتی علی‌بابا با فعالیت گسترده در چین و سراسر جهان، سوءظن زمامداران جمهوری خلق را برانگیخته است. هنوز به روشنی معلوم نیست که تضییقات کنونی چه تأثیری بر آینده این کنسرن خواهد داشت.

کنسرن تجارتی علی‌بابا با فعالیت گسترده در چین و سراسر جهان، سوءظن زمامداران جمهوری خلق را برانگیخته است. هنوز به روشنی معلوم نیست که تضییقات کنونی چه تأثیری بر آینده این کنسرن خواهد داشت.

علی‌بابا بزرگترین فروشگاه آنلاین چین است و از فعال‌ترین پورتال‌های اقتصادی در سراسر جهان شناخته می‌شود.این کارتل اکنون زیر ذره‌بین نهاد نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی چین قرار گرفته است. علاوه بر علی‌بابا، فعالیت بازوی فنی و اقتصادی آن آنت Ant نیز قرار است زیر تحقیق قرار گیرد.

بازداشت 20 فعال مدنی ترک در تظاهرات حمایت از خوزستان واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021

هنوز دقیقا روشن نیست که رهبران کمونیست در کار دو کنسرن یادشده چه ایرادی یافته‌اند، اما به نظر می‌رسد که رهبری کشور از حجم بالای فعالیت آنها نگران شده و به بررسی عملکرد آنها دستور داده‌اند.از زمان آغاز تحقیقات دستگاه‌های قضائی بهای سهام علی‌بابا تا ۸ درصد سقوط کرده است.

چین از یک نظام حقوقی مدون و ثابت محروم است، بنابرین علی‌بابا باید در انتظار مجازات باشد یا بیش از پیش زیر نظارت دقیق دولتی در آید.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدخاری در چشم دولتاز تحقیقاتی که تاکنون صورت گرفته آشکار می‌شود که رهبران چین تحمل نمی‌کنند که نهاد یا شرکتی بیش از حد قوی و مستقل باشد. ژی جینپینگ، رهبر حزب و رئیس دولت، در ماه‌های گذشته چندین بار تأکید کرده است که اقتصاد کشور در سپهر خصوصی نیز باید به طور کامل از رهنمودهای حزب کمونیست پیروی کند. این دستورالعمل هم برای بنگاه‌ها لازم‌الاجراست و هم برای گردانندگان شرکت‌های خصوصی.  headtopics.com

کنسرن اینترنتی علی‌بابا در سال ۱۹۹۹ توسط آموزگاری به نام ما یون، با نام آشناتر جک ما، در شهر هانگژو پایه‌گذاری و به زودی به قدرتمندترین بنگاه خصوصی چین تبدیل شد. جک ما، رئیس ثروتمند و مقتدر علی‌بابا که همیشه در رسانه‌ها حضور دارد، اکنون چند هفته‌ایست که از صحنه غایب است.

کانال خبری بلومبرگ گزارش داده است که مقام‌های چین از جک ما خواسته‌اند که در حال حاضر کشور را ترک نکند. علی‌بابا با بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش در بورس، یکی از پرسودترین شرکت‌های جهان است. این شرکت در چین با مارک تاوباو Taobao بازار آنلاین را در دست دارد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکنسرن آنت به مهم‌ترین خدمات پولی تبدیل شده است. در ماه نوامبر جک ما قصد داشت این کنسرن را وارد بورس کند، که در آن صورت بزرگترین سهامدار بورس در تاریخ اقتصادی جهان می‌شد. اما تنها چند روز قبل از ورود به بورس در شانگهای و هنگ‌کنگ، رهبری کمونیستی کشور راه بر آن بست.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آلمان و نروژ از کنسرن توسن-کروپ زیردریایی می‌خرند | DW | 24.03.2021آلمان و نروژ با کنسرن توسن-کروپ برای خرید در مجموع شش فروند زیردریایی به توافق رسیدند. این زیردریایی‌ها قرار است از سال ۲۰۲۹ تحویل داده شوند. وزارت دفاع آلمان می‌گوید این امر به بهبود همکاری در ناتو یاری خواهد رساند.

بازدید بازرسان سازمان جهانی بهداشت از بازار ووهان، کانون اولیه همه‌گیری کروناگروهی از بازرسان سازمان جهانی بهداشت که برای تحقیق درباره منشأ کرونا به چین سفر کرده‌اند، روز یکشنبه ۱۲ بهمن از بازار شهر ووهان، مکانی که برای اولین بار مواردی از ابتلا به این ویروس در آنجا شناسایی شد، بازدید کردند آتیش بزنید اونجا رو بازدید چی دیگه ؟الان چه فایده داده

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • کریسمس ۲۰۲۰ | DW | 24.12.2020در پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' مشهورترین سرود دنیا را برایتان انتخاب کرده‌ایم. این سرود در مراسم جشن میلاد مسیح در سراسر جهان به ۳۰۰ زبان خوانده می‌شود. آواهای_کم_شنیده خاک بر سره شما و مسیح و محمد و جد و آبادشون و شما که چقدر تلاش میکنید تحمیق دینی را گسترش بدید.شرم نمیکنید واقعا یا نمیفهمید؟یا خودتون رو زدید به نفهمی؟

آمریکا: توسعه‌طلبی‌های منطقه‌ای ایران و موشک‌های آن را زیر ذره‌بین داریمآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا جمعه 19 فوریه 2021 با بیان این‌که آمریکا و اروپا بار داشتن مهم نیست منهدم کردن مهمه نه بابا پس تو اوسگول$$$$