کنسرن تجارتی علی‌بابا، زیر ذره‌بین بازرسان چین | DW | 24.12.2020

24/12/2020 09:33:00 ب.ظ

کنسرن تجارتی علی‌بابا با فعالیت گسترده در چین و سراسر جهان، سوءظن زمامداران جمهوری خلق را برانگیخته است. هنوز به روشنی معلوم نیست که تضییقات کنونی چه تأثیری بر آینده این کنسرن خواهد داشت.

علی‌بابا, رشد اقتصادی در چین

کنسرن تجارتی علی‌بابا با فعالیت گسترده در چین و سراسر جهان، سوءظن زمامداران جمهوری خلق را برانگیخته است. هنوز به روشنی معلوم نیست که تضییقات کنونی چه تأثیری بر آینده این کنسرن خواهد داشت.

کنسرن تجارتی علی‌بابا با فعالیت گسترده در چین و سراسر جهان، سوءظن زمامداران جمهوری خلق را برانگیخته است. هنوز به روشنی معلوم نیست که تضییقات کنونی چه تأثیری بر آینده این کنسرن خواهد داشت.

علی‌بابا بزرگترین فروشگاه آنلاین چین است و از فعال‌ترین پورتال‌های اقتصادی در سراسر جهان شناخته می‌شود.این کارتل اکنون زیر ذره‌بین نهاد نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی چین قرار گرفته است. علاوه بر علی‌بابا، فعالیت بازوی فنی و اقتصادی آن آنت Ant نیز قرار است زیر تحقیق قرار گیرد.

هنوز دقیقا روشن نیست که رهبران کمونیست در کار دو کنسرن یادشده چه ایرادی یافته‌اند، اما به نظر می‌رسد که رهبری کشور از حجم بالای فعالیت آنها نگران شده و به بررسی عملکرد آنها دستور داده‌اند.از زمان آغاز تحقیقات دستگاه‌های قضائی بهای سهام علی‌بابا تا ۸ درصد سقوط کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

آلمان و نروژ از کنسرن توسن-کروپ زیردریایی می‌خرند | DW | 24.03.2021آلمان و نروژ با کنسرن توسن-کروپ برای خرید در مجموع شش فروند زیردریایی به توافق رسیدند. این زیردریایی‌ها قرار است از سال ۲۰۲۹ تحویل داده شوند. وزارت دفاع آلمان می‌گوید این امر به بهبود همکاری در ناتو یاری خواهد رساند.

بازدید بازرسان سازمان جهانی بهداشت از بازار ووهان، کانون اولیه همه‌گیری کروناگروهی از بازرسان سازمان جهانی بهداشت که برای تحقیق درباره منشأ کرونا به چین سفر کرده‌اند، روز یکشنبه ۱۲ بهمن از بازار شهر ووهان، مکانی که برای اولین بار مواردی از ابتلا به این ویروس در آنجا شناسایی شد، بازدید کردند آتیش بزنید اونجا رو بازدید چی دیگه ؟الان چه فایده داده

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • کریسمس ۲۰۲۰ | DW | 24.12.2020در پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' مشهورترین سرود دنیا را برایتان انتخاب کرده‌ایم. این سرود در مراسم جشن میلاد مسیح در سراسر جهان به ۳۰۰ زبان خوانده می‌شود. آواهای_کم_شنیده خاک بر سره شما و مسیح و محمد و جد و آبادشون و شما که چقدر تلاش میکنید تحمیق دینی را گسترش بدید.شرم نمیکنید واقعا یا نمیفهمید؟یا خودتون رو زدید به نفهمی؟

آمریکا: توسعه‌طلبی‌های منطقه‌ای ایران و موشک‌های آن را زیر ذره‌بین داریمآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا جمعه 19 فوریه 2021 با بیان این‌که آمریکا و اروپا بار داشتن مهم نیست منهدم کردن مهمه نه بابا پس تو اوسگول$$$$

کنسرن بزرگ علی‌بابا سوءظن زمامداران چین را برانگیخته است و علیه آن با اتهام"فعالیت‌های انحصارگرانه" فرمان تحقیق داده‌اند.تأسیسات سامانه‌های دریایی توسن-کروپ در بندر کیل در شمال آلمان وزارت دفاع آلمان اعلام کرد، مذاکرات سه ساله در مورد خرید زیردریایی با کنسرن توسن-کروپ به پایان رسیده است و این خرید به توانمندی صنایع امنیتی و دفاعی این کشور خواهد افزود.ار مواردی از ابتلا به این ویروس در آنجا شناسایی شد، بازدید کردند.لینک کوتاه شده https://p.

علی‌بابا بزرگترین فروشگاه آنلاین چین است و از فعال‌ترین پورتال‌های اقتصادی در سراسر جهان شناخته می‌شود. این کارتل اکنون زیر ذره‌بین نهاد نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی چین قرار گرفته است. بر اساس داده‌های سایت"بیزینس اینسایدر"، هزینه زیردریایی‌ها برای نروژ ۴،۴ میلیارد یورو خواهد بود و هزینه آن برای آلمان هنوز اعلام نشده است. علاوه بر علی‌بابا، فعالیت بازوی فنی و اقتصادی آن آنت Ant نیز قرار است زیر تحقیق قرار گیرد. کارشناسان در ابتدای ورود به به بازار، حاضر به پاسخگویی به پرسش‌های خبرنگاران نشدند و پس از ورود آن‌ها، دسترسی عموم به بازار بسته شد. هنوز دقیقا روشن نیست که رهبران کمونیست در کار دو کنسرن یادشده چه ایرادی یافته‌اند، اما به نظر می‌رسد که رهبری کشور از حجم بالای فعالیت آنها نگران شده و به بررسی عملکرد آنها دستور داده‌اند. در همین زمینه:. از زمان آغاز تحقیقات دستگاه‌های قضائی بهای سهام علی‌بابا تا ۸ درصد سقوط کرده است. ما هم به مناسبت کریسمس امسال، نسخه فارسی این سرود را انتخاب کرده‌ایم.

چین از یک نظام حقوقی مدون و ثابت محروم است، بنابرین علی‌بابا باید در انتظار مجازات باشد یا بیش از پیش زیر نظارت دقیق دولتی در آید. مقام‌های چین پس از مدت‌ها تکذیب، سرانجام در آخرین روز سال ۲۰۱۹ میلادی با اعلام شناسایی چهار مورد از ابتلا به یک بیماری ذات‌الریه ناشناخته»، بازار ووهان را تعطیل کردند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خاری در چشم دولت از تحقیقاتی که تاکنون صورت گرفته آشکار می‌شود که رهبران چین تحمل نمی‌کنند که نهاد یا شرکتی بیش از حد قوی و مستقل باشد. ژی جینپینگ، رهبر حزب و رئیس دولت، در ماه‌های گذشته چندین بار تأکید کرده است که اقتصاد کشور در سپهر خصوصی نیز باید به طور کامل از رهنمودهای حزب کمونیست پیروی کند. این دستورالعمل هم برای بنگاه‌ها لازم‌الاجراست و هم برای گردانندگان شرکت‌های خصوصی. کارشناسان سازمان جهانی بهداشت که پس از ورود به چین به مدت دو هفته در ووهان در قرنطینه بودند، از روز پنج‌شنبه کار بازدید از بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و بازارهای این شهر را آغاز کردند.  کنسرن اینترنتی علی‌بابا در سال ۱۹۹۹ توسط آموزگاری به نام ما یون، با نام آشناتر جک ما، در شهر هانگژو پایه‌گذاری و به زودی به قدرتمندترین بنگاه خصوصی چین تبدیل شد. اسقف دهقانی بیش از ۲۰۰ سرود کلیسایی ساخته که آهنگ بسیاری از آنها را عبدالحسین برازنده، آهنگساز به‌نام موسیقی سنتی در اصفهان ساخته است.

  جک ما، رئیس ثروتمند و مقتدر علی‌بابا که همیشه در رسانه‌ها حضور دارد، اکنون چند هفته‌ایست که از صحنه غایب است. کانال خبری بلومبرگ گزارش داده است که مقام‌های چین از جک ما خواسته‌اند که در حال حاضر کشور را ترک نکند. این تاخیر موجب طرح انتقادهایی علیه چین از سوی سازمان بهداشت جهانی شد.  علی‌بابا با بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش در بورس، یکی از پرسودترین شرکت‌های جهان است. این شرکت در چین با مارک تاوباو Taobao بازار آنلاین را در دست دارد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کنسرن آنت به مهم‌ترین خدمات پولی تبدیل شده است. اگر"دیروزی" هستید با آواهای امروزی و اگر"امروزی" هستید با آواهای دیروزی بیشتر آشنا می‌شوید.

در ماه نوامبر جک ما قصد داشت این کنسرن را وارد بورس کند، که در آن صورت بزرگترین سهامدار بورس در تاریخ اقتصادی جهان می‌شد. اما تنها چند روز قبل از ورود به بورس در شانگهای و هنگ‌کنگ، رهبری کمونیستی کشور راه بر آن بست. تاریخ .