کناره‌گیری و بازداشت رئیس سازمان خصوصی سازی | DW | 14.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی ایران تنها چند ساعت پس از احضار به سازمان بازرسی کل کشور و انتشار خبر استعفایش، با دستور قضایی بازداشت شد. حسینی به معاملات صوری و واگذاری زیر قیمت شرکت‌های دولتی متهم بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

علی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی ایران، روز چهارشنبه ۲۳ مرداد پس از احضار به سازمان بازرسی کل کشور استعفا داد. ساعاتی پس از پذیرش این استعفا از سوی وزیر اقتصاد و دارایی، خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران از دستگیری او خبر دادند. خبرگزاری فارس که خبر این استعفا را با عنوان"برکناری" پوشش داد، به نقل از جعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی سازی نوشت: «آقای پوری حسینی ۱۸ روز قبل استعفا داده بود.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان سابق تهران، در دی سال ۹۷ به رسانه‌ها گفته بود که قوه قضاییه به زودی به تخلفات و فساد سازمان خصوصی سازی ورود خواهد کرد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در بهمن همین سال از تشکیل پرونده‌های سنگین در زمینه خصوصی سازی خبر داده و واگذاری"کشت و صنعت دشت مغان" به فردی را مثال زد که یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بدهکاری بانکی داشت.

از جمله اقدام‌های جنجال برانگیز سازمان خصوصی سازی، واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه با پیش پرداخت ۶ میلیارد تومانی به دو شرکت زئوس و آریاک بود. پس از این واگذاری با ده درصد قیمت، پرداخت دستمزد و حق بیمه کارگران بیش از پیش به تعویق افتاد و اعتصاب‌ و اعتراض‌ آن‌ها نیز با بازداشت و اخراج پاسخ داده شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شدپوری حسینی،رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد در پیگیری خبرنگار ایسنا درباره خبر بازداشت پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی؛ مشخص شد که او از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واعظی: رئیس جمهوری در اجلاس عمومی سازمان ملل حضور می‌یابدرییس دفتر رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می‌کند و آیا تحریم های محدودیت جغرافیایی در آمریکا نیز مشمول وی می شود؟ گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید رئیس جمهوری در اجلاس عمومی سازمان ملل حضور می یابند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی رفت- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«پوری حسینی از سازمان_خصوصی_سازی رفت» وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، داود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی سازی منصوب کرد «علت استعفای 'پوری_حسینی' رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی مشخص شد»
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض سازمان همکاری اسلامی به اقدام اخیر اسرائیل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگیری‌های هنگ کنگ؛ اعتراض چین به آمریکا و سازمان مللچین اعلام کرد که معترضان هنگ‌کنگی اموال عمومی را از بین برده‌اند، فعالیت فرودگاه را مختل کرده‌اند، از سلاح‌های کشنده استفاده کرده‌اند و بر اساس شواهد «تمایل به توسل به تروریسم دارند».
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ: اگر مجبور شویم از سازمان «تجارت جهانی» خارج می‌شویمپرزیدنت ترامپ اعلام کرد که آمریکا اگر مجبور شود، از سازمان تجارت جهانی خارج می‌شود. رئیس جمهوری آمریکا که روز سه شنبه ۲۲ مرداد در جمع کارکنان یک مجتمع شیمیایی شرکت شل در پنیسلوانیا سخن می‌گفت، توضیح
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »