کناره‌گیری سعد حریری از صحنه سیاسی به دلیل فرقه‌گرایی و اعمال نفوذ ایران بر لبنان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کناره‌گیری سعد حریری از صحنه سیاسی به دلیل فرقه‌گرایی و اعمال نفوذ ایران بر لبنان العربيه_فارسى

حریری دوشنبه 24 ژانویه، ضمن اعلام توقف فعالیت‌های سیاسی‌ خود در عرصه داخلی لبنان و دعوت از حزب خود «المستقبل» به در پیش گرفتن همین خط مشی، اعلام کرد که نامزد انتخابات پارلمانی ماه مه آینده نخواهد شد و حزب المستقبل نیز هیچ نامزدی را برای شرکت در این انتخابات، معرفی نخواهد کرد.

او در عین حال افزود که همچنان «خدمتگزار مردم» باقی خواهد ماند اما تصمیم گرفته تا نقش خود و حزب المستقبل را در حاکمیت، عرصه سیاسی و پارلمان لبنان به حالت تعلیق درآورد. شایان ذکر است که سعد حریری در سال‌های اخیر و در پی تشدید بحران سیاسی، اقتصادی و مالی ناشی از دخالت‌های پنهان و آشکار ایران و حزب‌الله، و هم‌پیمانان آنها و همچنین ناهماهنگی فزاینده او با دیگر جریان‌های رقیب در میان سنی‌ها و اختلاف نظر روزافزون او با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و جبران باسیل، رهبر جریان آزاد ملی ، شکست‌های سیاسی متعددی را تجربه کرده است.

این در حالی است که تمامی سازمان‌ها و مراکز خدماتی و رسانه‌ای متعلق به سعد حریری ، عملا دچار ورشکستگی مالی شده‌اند؛ تا به حدی که کارکنان این مراکز، با طرح شکایت در دستگاه قضایی لبنان، دادخواست‌های هنگفت مالی را علیه سعد حریری مطرح ساخته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سعد حریری با اشاره به «نفوذ ایران» از عرصه سیاست لبنان کنار کشیدنخست‌وزیر پیشین لبنان در سخنانش از جریان مستقبل، مهمترین تشکل سیاسی سنی‌ها در لبنان نیز خواست تا با پیروی از او در انتخابات پارلمانی پیش‌رو نامزدی معرفی نکنند. کشورهای منطقه اگر می خواهند مثل چهل و سه سال قبل در صلح و رفاه و آزادی نسبی که داشتند ،زندگی کنند ،تنها و تنها یک راه وجود دارد . سراختاپوس هزار بازوی تروریست بین المللی را در تهران له کنید. مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی بازی جدید عربستان توسط سعد حریری است اینم که پیر شد و تمام موهاش سفید شد و آخرم هنوز تو فاز قهر کردنه. خاک تو سرت کنن که حکم گاوشدن همان گوساله ای.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناپدید شدن امین‌ برزگر، از دوستان نوید افکاری از ۶ ماه پیش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۸۲ نفر از ۸۶ مدال‌آور المپیادی از ایران مهاجرت کرده‌اند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جزئیاتی از دیدار "رئیسی" با "پوتین"/ سفر روسیه در حوزه نفت و انرژی دستاوردهای زیادی داشت- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimجزئیاتی از دیدار «رئیسی» با «پوتین» رضایی عضو کمیسیون امنیت‌ملی: سفر روسیه در حوزه نفت و انرژی دستاوردهای زیادی داشت پوتین هنگام ورود رئیس جمهور کشورمان ایستاده بود برخلاف ادعاها، پوتین در محل ملاقات منتظر آیت‌الله رئیسی بود هاهاهاها:))))))))))) اظهارات رضایی خیلی دقیق نیست و پوتین هیچگاه با میهمانان ِ روسیه (به جز اردوغان)، چنین برخوردی نداشته پوتین روسای کشورها و بویژه مرکل را پشت_در اتاقهای کاخ کرملین معطل نکرده است و تأخیر ایجاد شده در خارج از کرملین و روسیه اتفاق افتاده. چقدر خوب دارید تلاش می کنید گوه بالا اومده رو بشورید. ولی متاسفانه دارید بیشتر هم می زنیدش.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

روایتی از رنج‌های مادران بهبودیافتهبرای هدفم جنگیدم؛ هدفم این بود که بچه‌هایم را به نزد خودم بیاورم و زندگی‌ را که از دست داده بودم، دوباره بسازم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نامه جمعی از کنشگران رنگین‌کمانی به معلمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »