کمیسیون فرهنگی موضوع عزاداری ماه‌های محرم و صفر را بررسی می‌کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی کمیسیون فرهنگی: *کمیسیون فرهنگی موضوع عزاداری ماه‌های محرم و صفر را بررسی می‌کند *هر چه داریم و نداریم از همین روضه‌ها و ماه محرم و عاشورا است *نمی‌شود به راحتی بگویند نماز جمعه تعطیل شد حالا هیئت عزاداری و محرم را هم تعطیل می‌کنیم

حجت الاسلام مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا، درباره تمهیداتی که قرار است برای برگزاری مراسم عزاداری ماه های محرم و صفر با توجه به شرایط کرونایی اندیشیده شود، گفت: ما در کمیسیون فرهنگی مجلس حتما این موضوع را پیگیری می کنیم و هرگاه با دستگاه های مسئول به جمع بندی مناسب برسیم حتما نتیجه را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: با توجه به مسائل بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا نمی‌توان بحث سلامت جامعه را مورد بی توجهی قرار داد، ولی باید به این‌مهم نیز توجه کنیم که ما هر چه داریم و نداریم از همین روضه ها و ماه محرم و عاشورا است، این مباحث موضوعی نیست که شخصی بخواهد با آن ساده برخورد کند و به راحتی بگویند نماز جمعه تعطیل شد حالا هیئت عزاداری و محرم را هم تعطیل می کنیم.

نصیرایی در پایان با تاکید بر اینکه کسی نباید با مسئله عاشورا و امام حسینشوخی کند، اظهار کرد: البته مومنین به تمامی مسائل توجه دارند و عاقل هستند، همانگونه که در شب های قدر ماه مبارک رمضان به پروتکل های بهداشتی توجه شد و بهترین رعایت ها و مراقبت ها را در این حوزه از سوی مردم در مساجد و هیات ها شاهد بودیم، همین متدینین و مومنین برای عزاداری در ماه های محرم و صفر نیر پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران محمود موسوی مجد را به جرم جاسوسی برای سیا و موساد اعدام کردخبرگزاری‌های ایران بامداد دوشنبه ۳۰ تیر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کردند که حکم اعدام موسوی مجد اجرا شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نهضت قطعه‌سازی در هوانیروز نیاز ما را به قطعات سایر کشورها برطرف کرده استفرمانده کل سپاه، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خاطراتی که می‌توانند زندگی را تباه ‌کننداغراق نیست اگر بگوییم حافظه پایه و اساس هویت فرد است. بدون خاطره نمی‌شود پیوستگی زندگی را درک کرد. فردی که چیزی یادش نمی‌آید نمی‌تواند بفهمد کیست و چه می‌خواهد. اغراق نیست اگر بگوییم حافظه پایه و اساس هویت هر فرد است. بدون خاطره نمی‌شود پیوستگی زندگی را درک کرد. فردی که چیزی یادش نمی‌آید نمی‌تواند بفهمد کیست و چه می‌خواهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تعارض منافع دامن ۱۷ کارمند بهزیستی خراسان شمالی را گرفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

امارات کاوشگر «امید» را با موشک ژاپنی به سوی مریخ پرتاب کردکاوشگر امید برخلاف سفینه‌های اکتشافی که قرار است توسط چین و آمریکا در سال جاری به سوی مریخ پرتاب شوند، روی سیاره سرخ فرود نخواهد آمد. این کاوشگر تنها با قرار گرفتن بر مدار مریخ در طول یک سال مریخی معادل ۶۸۷ روز اطلاعاتی از این سیاره را به زمین ارسال خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا جان یک روزنامه‌نگار دیگر را هم گرفتکرونا جان یک روزنامه‌نگار دیگر را هم گرفت روح‌الله رجایی، سردبیر روزنامه «جام جم» صبح روز دوشنبه (۳۰ تیرماه) بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »