کمیسیون فرهنگی موضوع عزاداری ماه‌های محرم و صفر را بررسی می‌کند

22/07/2020 07:52:00 ق.ظ

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برای برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم وصفر با رعایت پروتکل های بهداشتی، تمهیدات لازم را با دستگاه های مسئول در نظر خواهیم گرفت و نتیجه را اطلاع رسانی می کنیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی: *کمیسیون فرهنگی موضوع عزاداری ماه‌های محرم و صفر را بررسی می‌کند *هر چه داریم و نداریم از همین روضه‌ها و ماه محرم و عاشورا است *نمی‌شود به راحتی بگویند نماز جمعه تعطیل شد حالا هیئت عزاداری و محرم را هم تعطیل می‌کنیم

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برای برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم وصفر با رعایت پروتکل های بهداشتی، تمهیدات لازم را با دستگاه های مسئول در نظر خواهیم گرفت و نتیجه را اطلاع رسانی می کنیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: با توجه به مسائل بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا نمی‌توان بحث سلامت جامعه را مورد بی توجهی قرار داد، ولی باید به این‌مهم نیز توجه کنیم که ما هر چه داریم و نداریم از همین روضه ها و ماه محرم و عاشورا است، این مباحث موضوعی نیست که شخصی بخواهد با آن ساده برخورد کند و به راحتی بگویند نماز جمعه تعطیل شد حالا هیئت عزاداری و محرم را هم تعطیل می کنیم.

نصیرایی در پایان با تاکید بر اینکه کسی نباید با مسئله عاشورا و امام حسین(ع)شوخی کند، اظهار کرد: البته مومنین به تمامی مسائل توجه دارند و عاقل هستند، همانگونه که در شب های قدر ماه مبارک رمضان به پروتکل های بهداشتی توجه شد و بهترین رعایت ها و مراقبت ها را در این حوزه از سوی مردم در مساجد و هیات ها شاهد بودیم، همین متدینین و مومنین برای عزاداری در ماه های محرم و صفر نیر پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

ایران محمود موسوی مجد را به جرم جاسوسی برای سیا و موساد اعدام کردخبرگزاری‌های ایران بامداد دوشنبه ۳۰ تیر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کردند که حکم اعدام موسوی مجد اجرا شده است.

نهضت قطعه‌سازی در هوانیروز نیاز ما را به قطعات سایر کشورها برطرف کرده استفرمانده کل سپاه، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد.

خاطراتی که می‌توانند زندگی را تباه ‌کننداغراق نیست اگر بگوییم حافظه پایه و اساس هویت فرد است. بدون خاطره نمی‌شود پیوستگی زندگی را درک کرد. فردی که چیزی یادش نمی‌آید نمی‌تواند بفهمد کیست و چه می‌خواهد. اغراق نیست اگر بگوییم حافظه پایه و اساس هویت هر فرد است. بدون خاطره نمی‌شود پیوستگی زندگی را درک کرد. فردی که چیزی یادش نمی‌آید نمی‌تواند بفهمد کیست و چه می‌خواهد.

تعارض منافع دامن ۱۷ کارمند بهزیستی خراسان شمالی را گرفت

امارات کاوشگر «امید» را با موشک ژاپنی به سوی مریخ پرتاب کردکاوشگر امید برخلاف سفینه‌های اکتشافی که قرار است توسط چین و آمریکا در سال جاری به سوی مریخ پرتاب شوند، روی سیاره سرخ فرود نخواهد آمد. این کاوشگر تنها با قرار گرفتن بر مدار مریخ در طول یک سال مریخی معادل ۶۸۷ روز اطلاعاتی از این سیاره را به زمین ارسال خواهد کرد.

کرونا جان یک روزنامه‌نگار دیگر را هم گرفتکرونا جان یک روزنامه‌نگار دیگر را هم گرفت روح‌الله رجایی، سردبیر روزنامه «جام جم» صبح روز دوشنبه (۳۰ تیرماه) بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

حجت الاسلام مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا، درباره تمهیداتی که قرار است برای برگزاری مراسم عزاداری ماه های محرم و صفر با توجه به شرایط کرونایی اندیشیده شود، گفت: ما در کمیسیون فرهنگی مجلس حتما این موضوع را پیگیری می کنیم و هرگاه با دستگاه های مسئول به جمع بندی مناسب برسیم حتما نتیجه را اطلاع رسانی خواهیم کرد.Aa رسانه‌های ایران از اعدام محمود موسوی مجد که به جاسوسی برای آمریکا و اسرائيل متهم شده بود، خبر دادند.به گزارش ایلنا، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از  گروه بالگردی فتح هوانیروز سپاه با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از بار و فشار امنیت ملی در کشور بر دوش نیروی زمینی سپاه است، گفت: امروز نیروی زمینی ما در مناطق مرزی مهم اعم از شمال غرب ،جنوب ،جنوب شرق و جنوب غرب کشور آرایش دفاعی بسیار خوب و اطمینان بخشی گرفته است .خودرایانی چیست؟ اما شاید یکی از حیرت‌انگیز‌ترین دستاوردهای پژوهش‌های لافتس درباره کاشت خاطرات کاذب است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: با توجه به مسائل بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا نمی‌توان بحث سلامت جامعه را مورد بی توجهی قرار داد، ولی باید به این‌مهم نیز توجه کنیم که ما هر چه داریم و نداریم از همین روضه ها و ماه محرم و عاشورا است، این مباحث موضوعی نیست که شخصی بخواهد با آن ساده برخورد کند و به راحتی بگویند نماز جمعه تعطیل شد حالا هیئت عزاداری و محرم را هم تعطیل می کنیم. نصیرایی در پایان با تاکید بر اینکه کسی نباید با مسئله عاشورا و امام حسین(ع)شوخی کند، اظهار کرد: البته مومنین به تمامی مسائل توجه دارند و عاقل هستند، همانگونه که در شب های قدر ماه مبارک رمضان به پروتکل های بهداشتی توجه شد و بهترین رعایت ها و مراقبت ها را در این حوزه از سوی مردم در مساجد و هیات ها شاهد بودیم، همین متدینین و مومنین برای عزاداری در ماه های محرم و صفر نیر پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند. آقای موسوی مجد که همراه نیروهای سپاه قدس ایران در سوریه فعالیت می‌کرد، در مهرماه سال ۹۷ دستگیر شد و حکم اعدام او نیز در شهریور ۹۸ صادر شد. انتهای پیام . وی افزود: علاوه بر این ،سایر بالگرد های پشتیبانی و ترابری نیز رشد قابل توجهی داشته اند ،به شکلی که قادرند به خوبی مأموریت های نیروی زمینی سپاه را پشتیبانی کنند.