سیاست لهستان, لهستان, دموکراسی, حقوق بشر, حقوق اقلیت ها

سیاست لهستان, لهستان

کمیسر حقوق بشر لهستان نسبت به پیدایش نظام «غیردموکراتیک» در کشورش هشدار داد

کمیسر حقوق بشر لهستان نسبت به پیدایش نظام «غیردموکراتیک» در کشورش هشدار داد

01/05/2021 06:08:00 ب.ظ

کمیسر حقوق بشر لهستان نسبت به پیدایش نظام «غیردموکراتیک» در کشورش هشدار داد

کمیسر حقوق بشر لهستان که به طور مستقل از دولت فعالیت می‌کند دولت محافظه کار این کشور را متهم کرد که قصد دارد ساز و کارهای قدرت را بی‌خاصیت کند و یا یکی پس از دیگری آنها را تحت کنترل خود در بیاورد.

آدام بودنار، مسئول نظارت بر رعایت حقوق بشر در لهستان ضمن انتقاد از واکنش های دیرهنگام اتحادیه اروپا به نقض حکومت قانون در کشورش هشدار داد که خطر تبدیل لهستان به کشوری با نظام سیاسی «غیردموکراتیک» وجود دارد.کمیسر حقوق بشر (آمبودزمان) لهستان که به طور مستقل از دولت فعالیت می کند همچنین دولت محافظه کار این کشور را متهم کرد که قصد دارد یا ساز و کارهای قدرت را بی خاصیت کند و یا یکی پس از دیگری آنها را تحت کنترل خود در بیاورد. سخنان آدام بودنار در حالی بیان می شود که دیوان قانون اساسی لهستان اخیرا با ادامه حضور او در سمتش مخالفت کرده است.

درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم دوز سوم واکسن فایزر میزان پادتن را '۱۱ برابر' می‌کند | DW | 29.07.2021

آدام بودنار همچنین اظهار داشت که واکنش های کمیسیون اتحادیه اروپا در گذشته منجر به تغییرات مثبتی در کشورش می شد اما این روند با آغاز دوره ریاست اورزولا فن درلاین بر این کمیسیون تغییر کرده است. وی گفت: «احساس می کنم که همواره تلاشی برای دستیابی به توافق، مصالحه و گفتگو با دولت لهستان در جریان است...البته واقعا هیچ نتیجه ای به دنبال نداشته است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدهواداران دولت لهستان آدام بودنار را به طرفداری از مخالفان دولت متهم می کنند. او مدتی پیش از سر کار آمدن دولت مورد حمایت حزب محافظه کار و ملی گرای «قانون و عدالت» به عنوان کمیسر حقوق بشر لهستان کار خود را آغاز کرد. مجلس سفلای لهستان که حزب «قانون و عدالت» در آن اکثریت کرسی ها را در اختیار دارد برای تعیین جانشین آدام بودنار نتوانسته است با مجلس سنا که تحت کنترل مخالفان دولت است به توافق دست یابد. headtopics.com

«نقض حاکمیت قانون در لهستان»؛ نهاد‌های جامعه مدنی خواستار اقدام فوری اتحادیه اروپا شدنداین در حالی است که دوره پنج ساله مسئولیت آدام بودنار ماه سپتامبر (شهریور/مهر) گذشته به پایان رسید. دیوان قانون اساسی لهستان اخیرا ادامه حضور آدام بودنار در مقامش را خلاف قانون اساسی تشخیص داد.

مدافعان حقوق بشر طی سالهای گذشته بارها از اصلاحات قضایی مورد نظر دولت لهستان، سطح آزادی رسانه ها و سیاست ورشو در قبال دگرباشان جنسی انتقاد کرده اند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

انتقاد گروه ۷ از وضعیت حقوق بشر در ایران: زندانیان دو تابعیتی را آزاد کنید«اقدامات اخیر ایران تحولاتی بسیار جدی بوده و موجب نگرانی عمیق است. این اقدامات هیچ گونه توجیه غیرنظامی باورپذیری ندارند و پیامدهای بسیار خطرناکی خواهند داشت.» سعی کنید تا نفوذی هاتون هستن جاسوس های لو رفته رو آزاد کنید،تا چن وقت دیگه نفوذی ها با جاسوس ها هم سلولی میشن واقعا حقوق بشر در امریکا رایت میشه روزانه چندین نفر رنگین پوست در امریکا توسط پلیس و یا نژاد پرست‌ها کشته میشن در ایران هرکس بازداشت و محبوس شده -چه تابعیتی و چه غیر تابعیتی-بر اساس قوانین قضائی ایران محاکمه و محکوم شده بنابر این مجازات قانونی محکومان -چه تابعیتی چه غیر تابعیتی- به گروه 7 ربطی ندارد و بهتر است فضولی نکنند مگر ایران در مورد احکام قضائی این کشورها دخالت می کند؟

نگرانی جدی فعالان حقوق بشر درباره وضعیت برادران افکاری | DW | 06.05.2021به گزارش کمپین حقوق بشر ایران، جان برادران_افکاری در خطراست. این دو، که برادران نوید_افکاری، کشتی‌گیری هستند که سال گذشته اعدام شد، به شدت شکنجه‌ شده‌اند و خطر اعدام آنها را تهدید می کند.

قتل علی فاضلی منفرد؛ سایه سیاه همجنسگراستیزی بر جامعه رنگین‌کمانی و خشم فعالان و مدافعان حقوق بشرصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. حزب دموکرات آمریکا حامی اسلام گراها و تروریست. آتش جنگ خاورمیانه ب کنگره هم خواهد کِشید. 🤚 بیشرف ها ...اینقدر جهل آخه ؟ فاحشه های مغزی نطام جمهوری انساامی

انجمن قلم آمریکا از جو بایدن خواست در قبال حکومت ایران، حقوق بشر را در اولویت قرار دهدانجمن قلم آمریکا، به همراه تعدادی از سازمان‌های حقوق‌بشری، نامه‌ای خطاب به جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا نوشته و از او خواستند که توجه به « حقوق بشر » را در اولویت رویکرد سیاست خارجی دولت خود در قبال حکومت ایران قرار دهد خوشنویس ان باشه

ند پرایس: برجام مانع تحریم‌‌ ایران در مواردی چون حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر نیستند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت توافق هسته‌ای مانع اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی در ارتباط با سایر حوزه‌ها از جمله حقوق بشر ، حمایت از تروریسم و نیروهای نیابتی و نیز برنامه موشکی بالستیک نخواهد شد.