کمیسر حقوق بشر لهستان نسبت به پیدایش نظام «غیردموکراتیک» در کشورش هشدار داد

01/05/2021 06:08:00 ب.ظ

کمیسر حقوق بشر لهستان نسبت به پیدایش نظام «غیردموکراتیک» در کشورش هشدار داد

سیاست لهستان, لهستان

کمیسر حقوق بشر لهستان نسبت به پیدایش نظام «غیردموکراتیک» در کشورش هشدار داد

کمیسر حقوق بشر لهستان که به طور مستقل از دولت فعالیت می‌کند دولت محافظه کار این کشور را متهم کرد که قصد دارد ساز و کارهای قدرت را بی‌خاصیت کند و یا یکی پس از دیگری آنها را تحت کنترل خود در بیاورد.

آدام بودنار، مسئول نظارت بر رعایت حقوق بشر در لهستان ضمن انتقاد از واکنش های دیرهنگام اتحادیه اروپا به نقض حکومت قانون در کشورش هشدار داد که خطر تبدیل لهستان به کشوری با نظام سیاسی «غیردموکراتیک» وجود دارد.کمیسر حقوق بشر (آمبودزمان) لهستان که به طور مستقل از دولت فعالیت می کند همچنین دولت محافظه کار این کشور را متهم کرد که قصد دارد یا ساز و کارهای قدرت را بی خاصیت کند و یا یکی پس از دیگری آنها را تحت کنترل خود در بیاورد. سخنان آدام بودنار در حالی بیان می شود که دیوان قانون اساسی لهستان اخیرا با ادامه حضور او در سمتش مخالفت کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

انتقاد گروه ۷ از وضعیت حقوق بشر در ایران: زندانیان دو تابعیتی را آزاد کنید«اقدامات اخیر ایران تحولاتی بسیار جدی بوده و موجب نگرانی عمیق است. این اقدامات هیچ گونه توجیه غیرنظامی باورپذیری ندارند و پیامدهای بسیار خطرناکی خواهند داشت.» سعی کنید تا نفوذی هاتون هستن جاسوس های لو رفته رو آزاد کنید،تا چن وقت دیگه نفوذی ها با جاسوس ها هم سلولی میشن واقعا حقوق بشر در امریکا رایت میشه روزانه چندین نفر رنگین پوست در امریکا توسط پلیس و یا نژاد پرست‌ها کشته میشن در ایران هرکس بازداشت و محبوس شده -چه تابعیتی و چه غیر تابعیتی-بر اساس قوانین قضائی ایران محاکمه و محکوم شده بنابر این مجازات قانونی محکومان -چه تابعیتی چه غیر تابعیتی- به گروه 7 ربطی ندارد و بهتر است فضولی نکنند مگر ایران در مورد احکام قضائی این کشورها دخالت می کند؟

نگرانی جدی فعالان حقوق بشر درباره وضعیت برادران افکاری | DW | 06.05.2021به گزارش کمپین حقوق بشر ایران، جان برادران_افکاری در خطراست. این دو، که برادران نوید_افکاری، کشتی‌گیری هستند که سال گذشته اعدام شد، به شدت شکنجه‌ شده‌اند و خطر اعدام آنها را تهدید می کند.

قتل علی فاضلی منفرد؛ سایه سیاه همجنسگراستیزی بر جامعه رنگین‌کمانی و خشم فعالان و مدافعان حقوق بشرصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. حزب دموکرات آمریکا حامی اسلام گراها و تروریست. آتش جنگ خاورمیانه ب کنگره هم خواهد کِشید. 🤚 بیشرف ها ...اینقدر جهل آخه ؟ فاحشه های مغزی نطام جمهوری انساامی

انجمن قلم آمریکا از جو بایدن خواست در قبال حکومت ایران، حقوق بشر را در اولویت قرار دهدانجمن قلم آمریکا، به همراه تعدادی از سازمان‌های حقوق‌بشری، نامه‌ای خطاب به جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا نوشته و از او خواستند که توجه به « حقوق بشر » را در اولویت رویکرد سیاست خارجی دولت خود در قبال حکومت ایران قرار دهد خوشنویس ان باشه

ند پرایس: برجام مانع تحریم‌‌ ایران در مواردی چون حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر نیستند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت توافق هسته‌ای مانع اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی در ارتباط با سایر حوزه‌ها از جمله حقوق بشر ، حمایت از تروریسم و نیروهای نیابتی و نیز برنامه موشکی بالستیک نخواهد شد.

Aa آدام بودنار، مسئول نظارت بر رعایت حقوق بشر در لهستان ضمن انتقاد از واکنش های دیرهنگام اتحادیه اروپا به نقض حکومت قانون در کشورش هشدار داد که خطر تبدیل لهستان به کشوری با نظام سیاسی «غیردموکراتیک» وجود دارد.هفت کشور صنعتی با یادآوری پشتیبانی عمیق خود از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کار «نظارت بر پایبندی ایران به تعهدات پادمان مربوط به ان‌پی‌تی و همچنین سایر تعهداتش» گفته‌اند که احیا و اجرای کامل برجام «زمینه را برای رفع بیشتر نگرانی‌های منطقه‌ای و امنیتی» و از جمله برای «حمایت از نظام منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای» فراهم می‌کند.تصویر آرشیوی از خاک سپاری نوید افکاری کمپین حقوق بشر ایران روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت (پنجم مه)‌ گزارش داده است که وحید و حبیب افکاری هشت ماه است در سلول انفرادی بسر می‌برند.پرچم رنگین کمانی (آرشیو) انتشار خبر قتل علی فاضلی منفرد، معروف به علیرضا، به دست اعضای خانواده‌اش در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران و نیز کاربران شبکه‌های اجتماعی، بار دیگر توجه‌ها را معطوف به ستم مضاعف حکومت و جامعه ایران در حق این اقلیت به شدت آسیب‌پذیر نمود.

کمیسر حقوق بشر (آمبودزمان) لهستان که به طور مستقل از دولت فعالیت می کند همچنین دولت محافظه کار این کشور را متهم کرد که قصد دارد یا ساز و کارهای قدرت را بی خاصیت کند و یا یکی پس از دیگری آنها را تحت کنترل خود در بیاورد. سخنان آدام بودنار در حالی بیان می شود که دیوان قانون اساسی لهستان اخیرا با ادامه حضور او در سمتش مخالفت کرده است. ما از ایران می‌خواهیم همه فعالیت‌های موشکی بالستیک مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ (شورای امنیت) را متوقف کرده، از اقدامات بی‌‌ثبات‌کننده خودداری کند و در تقویت ثبات منطقه‌ای و صلح نقشی سازنده داشته باشد. آدام بودنار همچنین اظهار داشت که واکنش های کمیسیون اتحادیه اروپا در گذشته منجر به تغییرات مثبتی در کشورش می شد اما این روند با آغاز دوره ریاست اورزولا فن درلاین بر این کمیسیون تغییر کرده است. نگرانی‌ها درباره وضعیت این دو اکنون شدت گرفته است. وی گفت: «احساس می کنم که همواره تلاشی برای دستیابی به توافق، مصالحه و گفتگو با دولت لهستان در جریان است. مقامات آمریکا و کشورهای هم‌پیمانش همواره ایران را به حمایت و تأمین مالی این گروه‌ها متهم می‌کنند.. بنا به این گزارش، «روی کارت‌های معافیت که نظام برای همجنسگرایان صادر می‌کند، دلیل معافیت، بخش ۵، ماده ٧ آمده که به بندی از آیین‌نامه اشاره دارد که مشخص می‌کند فرد دارنده این نوع از معافیت همجنسگرا است» و همین، «به قیمت جان علیرضا تمام شد.

.» ما در مورد تداوم نقض حقوق بشر و آزارها در ایران، از جمله تضییع حق آزادی اجتماعات مسالمت‌آمیز، آزادی تشکل‌ها، آزادی مذاهب و باورها و آزادی بیان به شدت نگران هستیم. این شکنجه‌ها به قدری شدید بوده که باعث شده وحید افکاری دوبار اقدام به خودکشی کند.البته واقعا هیچ نتیجه ای به دنبال نداشته است.» به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید هواداران دولت لهستان آدام بودنار را به طرفداری از مخالفان دولت متهم می کنند.» در این بیانیه با انتقاد از رفتار جمهوری اسلامی با شهروندان دو تابعیتی گفته شده است: «برخی شهروندان خارجی و دو تابعیتی و مدافعان حقوق بشر با دستگیری خودسرانه، بازداشت و مجازات طولانی مدت زندان روبرو شده‌اند و باید آزاد شوند. او مدتی پیش از سر کار آمدن دولت مورد حمایت حزب محافظه کار و ملی گرای «قانون و عدالت» به عنوان کمیسر حقوق بشر لهستان کار خود را آغاز کرد.» هادی قائمی، مدیر کمپین حقوق بشر در ایران نسبت به وضعیت برادران افکاری هشدار داده و گفته این دو  تنها شاهدانی هستند که از پشت پرده آنچه بر نوید افکاری رفته باخبرند و به همین دلیل نیز تحت فشار شدید قرار گرفته‌اند. مجلس سفلای لهستان که حزب «قانون و عدالت» در آن اکثریت کرسی ها را در اختیار دارد برای تعیین جانشین آدام بودنار نتوانسته است با مجلس سنا که تحت کنترل مخالفان دولت است به توافق دست یابد. اعضای این گروه در بیانیه پایانی خود خواستار پایبندی چین به تعهدات بین‌المللی شده و گفتند که «به شدت نگران» نقض حقوق بشر و بدرفتاری دولت پکن با اقلیت مسلمان اویغور در استان‌های سین‌کیانگ و تبت هستند.

«نقض حاکمیت قانون در لهستان»؛ نهاد‌های جامعه مدنی خواستار اقدام فوری اتحادیه اروپا شدند این در حالی است که دوره پنج ساله مسئولیت آدام بودنار ماه سپتامبر (شهریور/مهر) گذشته به پایان رسید. دیوان قانون اساسی لهستان اخیرا ادامه حضور آدام بودنار در مقامش را خلاف قانون اساسی تشخیص داد. دیپلمات‌های ارشد گروه هفت با این حال دریچه‌ای را برای همکاری با چین باز گذاشته و در بیانیه خود نوشته‌اند: «ما به دنبال فرصت‌هایی برای همکاری با چین برای ارتقا صلح، امنیت و رفاه منطقه‌ای و جهانی هستیم. آنها وحید را تهدید کرده‌اند که"در صورت عدم پذیرش این درخواست، او نیز اعدام خواهد شد". مدافعان حقوق بشر طی سالهای گذشته بارها از اصلاحات قضایی مورد نظر دولت لهستان، سطح آزادی رسانه ها و سیاست ورشو در قبال دگرباشان جنسی انتقاد کرده اند. هم‌رسانی این مطلب: . آنها اقدامات روسیه در تجمع نیروهای نظامی در مرز اوکراین، «فعالیت سایبری مخرب»، انتشار «اطلاعات نادرست» و «فعالیت‌های اطلاعاتی شرورانه» را ناشی از «رفتار غیرمسئولانه و بی‌ثبات‌کننده» این کشور خواندند.