کمیسیون اروپا: برای آمادگی در برابر کرونا، واکسن آنفلوانزا را زودتر بزنید

15/07/2020 05:14:00 ب.ظ

کرونا؛‌ کمیسیون اروپا از کشورهای عضو اتحادیه خواست زودتر و گسترده تر آماده واکسیناسیون شوند

اتحادیه اروپا, اتحادیه اروپا و چین

کرونا؛‌ کمیسیون اروپا از کشورهای عضو اتحادیه خواست زودتر و گسترده تر آماده واکسیناسیون شوند

کمیسیون اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرد تا هرچه سریعتر زمینه را برای اجرای کمپین‌های واکسیناسیون آنفلوآنزا آماده کنند تا کار مبارزه با کرونا تسهیل شود.

کمیسیون اروپا از ۲۷ کشور عضو اتحادیه خواست تا کمپین‌های واکسیناسیون آنفلوانزا را در زمانی زودتر و در مقیاسی گسترده‌تر از برنامه‌های قبلی آغاز کنند تا برای مقابله با موج دوم شیوع ویروس کرونا آمادگی بیشتری داشته باشند.کمیسیون اروپا می‌گوید کشورهای عضو نباید اجازه دهند تا دچار بحران ماه مارس و آوریل گذشته شوند، زیرا فراگیری همزمان کووید و آنفلوآنزا سبب خواهد شد که بیمارستان‌ها گنجایش پذیرش بیماران را نداشته باشند.

مارگاریتاس اسکیناس، یکی از معاونان کمیسیون اروپا در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد که با آمدن پاییز روزهای «خطرناکی» در انتظار اروپا خواهد بود. وی گفت که نباید اجازه داد تا دوباره قاره سبز دچار بحران شود. معاون یونانی کمیسیون اروپا، به کشورهای عضو هشدار داد از همین امروز، چهارشنبه ۱۵ ژوییه نسبت به سفارش و خریداری گسترده واکسن بیماری فصلی آنفلوآنزا اقدام کنند تا فردا دچار بحران نشوند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

احتمال کاهش تعداد کشورهایی که اتباع آنها اجازه سفر به اروپا را دارند اتحادیه اروپا قصد دارد با هدف مقابله با آغاز موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا ، مرزهای خود را دو هفته دیگر به روی اتباع آمریکا و سایر کشورهای دارای شدت شیوع بالای روزانه بسته نگاه دارد.

چاووش‌اوغلو: محکومیت بیانیه اتحادیه اروپا درباره ایاصوفیه را رد می‌کنیم‌چاووش‌اوغلو: ( بیانیه اتحادیه_اروپا درباره ایاصوفیه) محکومیت را رد می‌کنیم‌، در اسپانیا نیز مساجدی هستند که به کلیسا تبدیل شده‌اند وزیرخارجه مالت: ( تحریم تسلیحاتی اتحادیه اروپا) باید عادلانه رفتار کنیم، اگر معتقدید 'سلاح نباید وارد لیبی شود' این موضوع باید شامل تمام موارد باشد

تمایل اتحادیه اروپا برای گسترش روابط با ترکیه

قانون امنیتی هنگ‌کنگ؛ اتحادیه اروپا اقداماتی را علیه چین در دست بررسی داردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: «امروز توافق کردیم که برای حمایت از خودمختاری هنگ‌کنگ و جامعه مدنی آن، واکنش هماهنگ اتحادیه اروپا را سازماندهی کنیم.»

همکاری اروپا با کشورهای آفریقایی در مبارزه با قاچاق انسان | DW | 13.07.2020وزیران کشور اتحادیه اروپا اعلام کردند همکاری خود با کشورهای آفریقایی برای مبارزه با قاچاقچیان انسان را گسترش می‌دهند. سازمان عفو بین‌الملل خواستار مسئولیت‌پذیری بیشتر اتحادیه اروپا در قبال پناهجویان و مهاجران شده است.

اتحادیه اروپا: حفظ برجام تنها ابزار حفظ صلح و ثبات است | DW | 14.07.2020در پنجمین سالگرد امضای برجام، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا گفته است که حفظ و تقویت توافق هسته‌ای با ایران تنها ابزاری است که می‌تواند با خطر برنامه اتمی ایران مقابله کند و ثبات و امنیت را در خاورمیانه مستقر سازد.

Aa کمیسیون اروپا از ۲۷ کشور عضو اتحادیه خواست تا کمپین‌های واکسیناسیون آنفلوانزا را در زمانی زودتر و در مقیاسی گسترده‌تر از برنامه‌های قبلی آغاز کنند تا برای مقابله با موج دوم شیوع ویروس کرونا آمادگی بیشتری داشته باشند.کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست روزسه‌شنبه خود در بروکسل محور گفتگوی خود را بر عدم افزایش تعداد کشورهای حاضر در فهرست سبز سفر به اروپا قرار دادند و در این میان به نوشته بلومبرگ برخی از دیپلمات‌ها پیشنهاد کردند تا نام دو کشور صربستان و مونته‌نگرو به دلیل سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا در آنها از این فهرست حذف شوند.14.مسئول سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا گفت که کشورهای عضو مایل به گسترش روابط با ترکیه هستند.

کمیسیون اروپا می‌گوید کشورهای عضو نباید اجازه دهند تا دچار بحران ماه مارس و آوریل گذشته شوند، زیرا فراگیری همزمان کووید و آنفلوآنزا سبب خواهد شد که بیمارستان‌ها گنجایش پذیرش بیماران را نداشته باشند. مارگاریتاس اسکیناس، یکی از معاونان کمیسیون اروپا در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد که با آمدن پاییز روزهای «خطرناکی» در انتظار اروپا خواهد بود. بر اساس فهرست اولیه، مسافران از مبداء الجزایر، استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، مونته‌نگرو، مراکش، نیوزیلند، رواندا، صربستان، کره جنوبی، تایلند، تونس و اوروگوئه می‌توانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. وی گفت که نباید اجازه داد تا دوباره قاره سبز دچار بحران شود. وزیرخارجه مالت( تحریم تسلیحاتی اتحادیه اروپا): باید عادلانه رفتار کنیم، اگر معتقدید 'سلاح نباید وارد لیبی شود' این موضوع باید شامل تمام موارد باشد. معاون یونانی کمیسیون اروپا، به کشورهای عضو هشدار داد از همین امروز، چهارشنبه ۱۵ ژوییه نسبت به سفارش و خریداری گسترده واکسن بیماری فصلی آنفلوآنزا اقدام کنند تا فردا دچار بحران نشوند. فهرست کشورهایی که ورود مسافران آنها به اتحادیه اروپا مجاز است اعلام شد با ادامه شیوع شتابان ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، تلاش اروپا برای پایان دادن به محدودیت‌های سفر و بازگرداندن رونق تابستانی به صنعت گردشگری به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. استلا کیریاکیدیس، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا هم چهارشنبه «آماده سازی و هماهنگی بین ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با ویروس کرونا و اجرای طرح واکسیناسیون آنفلوآنزا» را اولویت برنامه‌های کمیسیون تحت نظرش اعلام کرد. وی همچنین با اشاره به اینکه روابط این اتحادیه با ترکیه یکی از دستورکارهای این دیدار بوده است، گفت:"ترکیه یک شریک مهم اتحادیه اروپاست.

کمیسیون اروپا همچنین از کشورهای عضو خواست تا افراد بیشتری را برای عفونت کروناویروس آزمایش و سیستم‌های ردیابی کارآمد برای تازه مبتلایان راه اندازی کنند.. این کمیسیون اعلام کرده است در این زمینه کمک های لازم را به کشورهای عضو خواهد کرد. هم‌رسانی این مطلب: .