کمیسیون اروپا بازنگری توافق برکسیت را نقض حقوق بین‌الملل توصیف کرد

19/06/1399 04:40 ب.ظ

کمیسیون اروپا بازنگری توافق برکسیت را نقض حقوق بین‌الملل توصیف کرد جزئیات بیشتر🔽

به نظر می‌رسد مقام‌های اتحادیه اروپا از تصمیم دولت جانسون برای بازنگری توافق بهت زده شده اند. معاون نخست وزیر ایرلند این تصمیم را مشابه یک حرکت انتحاری توصیف کرد. دفاع دولت بریتانیا از لایحه بازنگری بخش‌هایی از توافق با اتحادیه اروپا بر سر برکسیت «به بهای نقض مقررات حقوق بین‌الملل»، واکنش تند اتحادیه اروپا را برانگیخت.

مفاد این لایحه که ظهر چهارشنبه منتشر شد، به گفته بوریس جانسون، نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا به ویژه با هدف «تضمین پویایی و امنیت بازار داخلی» این کشور تنظیم شده است.

آقای جانسون در زمان معرفی این لایحه در مجلس عوام گفت: «وظیفه من حفظ تمامیت ارضی پادشاهی متحد و همچنین دفاع از روند صلح ایرلند شمالی و توافق جمعه نیک است. برای انجام این [وظیفه] ما به یک امنیت حقوقی شفاف برای دفاع از کشورمان در برابر تفسیرهای تندروانه و غیرمنطقی از پروتکل [موافقت‌نامه برکسیت] نیاز داریم که می‌تواند به چالش مرزی در دریای ایرلند بیانجامد.»

در حالیکه گفت‌وگوها میان اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر روند اجرای برکسیت از زمان توافق میان دو طرف به سختی پیش می‌رود، تقدیم لایحه بازنگری توافق، خشم بروکسل را برانگیخته است. اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در نخستین واکنش، برنامه تازه دولت بریتانیا را «نقض حقوق بین‌الملل» توصیف کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کمیسیون اروپا قیمت پیشنهادی برای واکسن احتمالی کووید-۱۹ را مطرح کرداعضای کمیته محیط زیست، بهداشت عمومی و ایمنی مواد غذایی پارلمان اروپا دوشنبه ۷ سپتامبر با ساندرا گالینا، معاون مدیرکل بهداشت و ایمنی غذایی در کمیسیون اروپا درباره سیاست‌های تولید و توزیع واکسن کرونا در اتحادیه اروپا و وضعیت قراردادهای پیش خرید این واکسن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دانشمند مجارستانی برای ابداع روش درمان نابینایی جایزه سال اروپا را بردروش انقلابی آقای روسکا نوعی ژن‌درمانی است که طی آن سلول‌های بینایی در چشم انسان با استفاده از ژن دوباره فعال می‌شوند تا بتوانند به نور واکنش نشان دهند.

کاهش نرخ استخدام در حوزه یورو و اتحادیه اروپانرخ استخدام در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال جاری 2.7 درصد افت کرده‌است. - خبرگزاری آناتولی

افت 11.4 درصدی اقتصاد اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم امسال

اتحادیه اروپا به صربستان درباره انتقال سفارتش به بیت ‌المقدس هشدار دادتصمیم صربستان در حالی اتخاذ شده است که اتحادیه اروپا خود را به راه حل «دو کشور به پایتختی بیت المقدس» متعهد دانسته و دفتر نمایندگی‌اش را در تل آویو مستقر کرده است.

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از افتتاح سفارت کوزوو و صربستان در قدسسخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که تصمیم صربستان و کوزوو برای افتتاح سفارتخانه در قدس بسیار نگران کننده است. - خبرگزاری آناتولی