کمیسیون مشترک برجام ۱۱ شهریور برگزار می‌شود

31/05/1399 08:55 ب.ظ

کمیسون_مشترک_برجام | اتحادیه اروپا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام ۱۱شهریور در وین منعقد می‌شود

به گزارش ایرنا به نقل از سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، این نشست به ریاست هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه و نمایندگان کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه برگزار خواهد شد.به این ترتیب نشست یادشده در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴ تشکیل خواهد شد.

به این ترتیب نشست یادشده در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴ تشکیل خواهد شد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تیرماه گذشته پس از دریافت نامه وزیر امور خارجه کشورمان درباره پایبند نبودن کشورهای اروپایی به این توافق، گفته بود که نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام در نخستین زمان ممکن که شرایط سفر مهیا باشد، برگزار می‌شود.

وی در بیانیه‌ای که آن زمان منتشر، تصریح کرد که به دلیل محدودیت‌های ناشی از بحران کرونا، تاکنون امکان برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک برجام فراهم نبوده است. با این حال نشست پیش رو از آن جهت حائز اهمیت است که ایالات متحده آمریکا دیروز (پنجشنبه) در اقدامی غیر قانونی خواستار بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران شد.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

محمد بن سلمان از دیدار با رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان 'خودداری کرد' - BBC News فارسیطبق گزارش‌ها، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از دیدار با ژنرال قمر جاوید باجوا، رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان که به ریاض سفر کرده، خودداری کرده اما وزارت امور خارجه پاکستان اصرار کرده که 'روابط برادرانه' دو کشور 'تغییری' نکرده است.

زمان فینال جام حذفی مشخص شد- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimزمان فینال جام_حذفی مشخص شد سازمان لیگ فوتبال ایران: فینال جام حذفی پنجشنبه۱۳ شهریور برگزار خواهد شد دیدارهای نیمه نهایی جام حذفی در روزهای چهارم و پنجم شهریور ماه برگزار خواهند شد

طرح ترافیک از اول شهریور اجرا می‌شودطرح_ترافیک تهران | شهردار تهران اعلام کرد که طرح‌های ترافیکی پایتخت از روز شنبه اول شهریور اجرا می‌شود. اجرای طرح از ساعت۸:۳۰ صبح آغاز و تا ساعت۱۶ ادامه دارد. رانندگانی که در این محدوده حضور دارند از ساعت۱۴:۳۰ مجوز خروج از طرح را خواهند داشت

امشب سهمیه بنزین شهریور واریز می‌شودسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سهمیه بنزین شهریور ماه ساعت ۲۴ امشب در کارت سوخت خودروها شارژ می‌شود.

دور سوم مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه برگزار می‌شود

ثبت نام ترم آینده دانشجویان'مجازی' شد/شروع نیمسال جدید از ۱۵ شهریور قطعی استوزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه ثبت نام دانشجویان دانشگاه ها برای ترم جدید به صورت 'مجازی ' انجام می شود گفت: آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها از ۱۵ شهریور ماه قطعی است و دانشجویان جدید الورود نیز از اوایل آبان می توانند در دانشگاه محل پذیرش خود ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، این نشست به ریاست هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه و نمایندگان کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه برگزار خواهد شد.

به این ترتیب نشست یادشده در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴ تشکیل خواهد شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تیرماه گذشته پس از دریافت نامه وزیر امور خارجه کشورمان درباره پایبند نبودن کشورهای اروپایی به این توافق، گفته بود که نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام در نخستین زمان ممکن که شرایط سفر مهیا باشد، برگزار می‌شود.

وی در بیانیه‌ای که آن زمان منتشر، تصریح کرد که به دلیل محدودیت‌های ناشی از بحران کرونا، تاکنون امکان برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک برجام فراهم نبوده است.

با این حال نشست پیش رو از آن جهت حائز اهمیت است که ایالات متحده آمریکا دیروز (پنجشنبه) در اقدامی غیر قانونی خواستار بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران شد.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا عصر پنج‌شنبه به وقت محلی به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک رفت تا در دیدار با «دیجانی» سفیر و نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را برعهده دارد، درخواست دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا را برای بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران ارائه دهد.

در این دیدار که «برایان هوک» نماینده مستعفی آمریکا در امور ایران وزیر خارجه ترامپ را همراهی کرد، پمپئو نامه‌ای را با امضای «کلی کرافت» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد ارائه داد که در آن اعلام شده است ایران به تعهدات برجامی خود عمل نکرده و همچنین ممنوعیت تسلیحاتی را نقض کرده است.

دقایقی بعد سه کشور اروپایی عضو برجام با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که از اقدام آمریکا برای به کارگیری مکانیسم ماشه علیه ایران حمایت نمی کنند. آنها با اشاره به ضرورت حفظ فرآیندها و سازوکارهای که اساس چندجانبه‌گرایی است تصریح کردند:‌ ما از تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهیم تا از هر اقدامی که باعث تعمیق اختلافات در شورا می‌شود و یا پیامدهای منفی جدی در پی دارد پرهیز کنند.

«جوسپ بورل» نیز با صدور بیانیه‌ای که بامداد جمعه در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد ، تصریح کرد: همانگونه که بارها اعلام کردم آمریکا به طور یکجانبه به مشارکت خود در برجام در تاریخ ۸ «می» ۲۰۱۸ خاتمه داد و متعاقبا در هیچ‌ یک از فعالیت‌های مرتبط با این توافق شرکت نکرد بنابراین این کشور نمی‌تواند در کسوت طرف برجام از مکانیسم ماشه در قطعنامه ۲۲۳۱ استفاده کند.

وی افزود: به عنوان هماهنگ‌کننده برجام تمام تلاش خود را برای اطمینان از حفظ و اجرای کامل این توافق توسط تمام طرف به‌ کار می‌گیرم.