کمیسیون واکسیناسیون آلمان: افرادی که آسترازنکا زده‌اند برای دُز دوم فایزر یا مدرنا تزریق کنند

11/04/1400 07:53:00 ب.ظ

کمیته واکسیناسیون آلمان می‌گوید نتیجه پژوهش‌ها نشانگر آن است که ترکیب یک واکسن حامل آران‌ای پیام رسان و واکسن آسترازنکا مصونیت بیشتری در قبال ویروس کرونا ایجاد می‌کند.

کمیته واکسیناسیون آلمان می‌گوید نتیجه پژوهش‌ها نشانگر آن است که ترکیب یک واکسن حامل آران‌ای پیام رسان و واکسن آسترازنکا مصونیت بیشتری در قبال ویروس کرونا ایجاد می‌کند. کمیسیون واکسیناسیون آلمان (ستیکو) روز پنجشنبه به شهروندان و ساکنان این کشور توصیه کرد تا برای کسب...

کمیسیون واکسیناسیون آلمان (ستیکو) روز پنجشنبه به شهروندان و ساکنان این کشور توصیه کرد تا برای کسب مصونیت بیشتر در برابر گونه دلتا، از ترکیب واکسن آسترازنکا و یک واکسن حامل آران‌ای پیام رسان (فایزر و مدرنا) استفاده کنند.

به این ترتیب به کسانی که دُز اول واکسن آسترازنکا را تزریق کرده‌اند، توصیه می‌شود که برای دومین تزریق، واکسن فایزر یا مدرنا تزریق کنند. این کمیسیون دولت آلمان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «پاسخ دستگاه ایمنی بدن پس از تزریق دو نوع واکسن به روشنی بالاتر از تزریق دو دُز واکسن آسترازنکا است.» به علاوه «تزریق واکسن دوم باید ۴ هفته پس از تزریق آسترازنکا و فارغ از سن فرد دریافت کننده انجام شود.» این در حالی است ک فاصله تزریق بین دو واکسن آسترازنکا بین ۹ تا ۱۲ هفته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دریغ زمانه ما دیگر کامو ندارد| سعید محبی

کتاب خاطره‌انگیز «بیگانه» آلبر کامو را اولین بار در دوران دانشجویی خواندم (دهه 1350) و سخت تحت تأثیر قرار گرفتم. هرگاه نام کامو را می‌شنیدم یا در جایی می‌دیدم، دلم می‌خواست دوباره «بیگانه» را بخوانم. در سال 1401 این قصد عملی شد و دوباره آن را خواندم. بسی بیش از آنچه 50 سال قبل تحت تأثیر قرار گرفته بودم، در من اثر کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر دفاع آلمان: ما باید در کنار دولت افغانستان بمانیم | DW | 01.07.2021وزیر دفاع آلمان یک روز پس از بازگشت آخرین سربازان آلمانی از افغانستان قول حمایت بیشتر از دولت کابل را داد. آلمان به کمک‌های غیرنظامی خود به افغانستان نیز ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه آلمان یک جعبه آبجو به همتای بریتانیایی‌اش باخت | DW | 01.07.2021هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در شرط‌بندی با همتای بریتانایی خود پس از باخت تیم ملی فوتبال آلمان به انگلیس یک جعبه آبجو به سفیر بریتانیا در برلین تحویل داد. تیم ملی فوتبال آلمان با نتیجه صفر بر دو به تیم انگلیس باخت. شرعا آبجو مست کننده و حلقوم را منحوس میکند اگه نذر ابلفضل میکرد میبردین صفر بر ۲؟ صفر می‌تونه بر ۲ باشه؟

تاکید آلمان و اسرائیل بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی | DW | 01.07.2021رئیس جمهوری آلمان در سفر به اورشلیم اطمینان داد که دوستی با اسرائیل پس از دوران آنگلا مرکل هم برقرار می‌ماند. فرانک والتر اشتاین‌مایر در این سفر با همتای اسرائیلی خود، جانشین او و نخست‌وزیر اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کرد. یه روز ننه یهودی هارو گ..ا...ی ..ی...دید امروز طرفدارشونید ....شما دیگه چه حروم زاده هایی هستید آلمانی های وحشی اسرائیل رژیمی جعلی و بی ریشه است جنایات هیتلر،توجیه کننده رژیم یهودی در سرزمینی که متعلق به مردم فلسطین است،نیست راه حل مساله فلسطین،بازگشت آوارگان فلسطینی به فلسطین و برگزاری رفراندوم تعیین حکومت است

دیدار نخست‌وزیر اسرائیل و رئیس جمهور آلمان با محور برنامه هسته‌ای ایراننفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل با فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی زنده باد ایران من

آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا در ترکیهتزریق دوز سوم واکسن کرونا در ترکیه برای افراد بالای 50 سال آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی دوز سوم؟

شمار تجهیزات بیمارستانی سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی اروپا به نسبت شهروندان چیست؟یورواستات، مرکز آمار کمیسیون اروپا که دفتر آن در لوکزامبورگ است، روز جمعه ۲ ژوئیه (۱۱ تیر) گزارش سالانه خود را از وضعیت تجهیزات بیمارستانی اروپا منتشر کرد.