کمیسیون اروپا: ۷۰ درصد بزرگسالان اتحادیه اروپا حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند

27/07/2021 03:50:00 ب.ظ

کمیسیون اروپا: ۷۰ درصد بزرگسالان اتحادیه اروپا حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند بیشتر بخوانید🔽

واکسیناسیون, اتحادیه اروپا

کمیسیون اروپا: ۷۰ درصد بزرگسالان اتحادیه اروپا حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند بیشتر بخوانید🔽

اورزولا فن در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا امروز سه شنبه اعلام کرد که هفتاد درصد بزرگسالان در اتحادیه اروپا حداقل یک دز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

او در ادامه اعلام کرد که در حال حاضر در اتحادیه اروپا، نسبت افراد ۱۸ ساله و بالاتر که به طور کامل واکسینه شده‌اند، ۵۷ درصد است.خانم فن در لاین با بیان اینکه روند واکسیناسیون در اروپا «بسیار» موفقیت آمیز بوده است، گفت که اتحادیه اروپا با این تعداد افراد واکسینه شده در جایگاه پیشروان در جهان قرار گرفته است.

اروپا واکسن کافی برای واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسال خود را تامین کرداو در ادامه با تأکید بر اینکه آن‌ها باید به تلاش خود در زمینه واکسیناسیون ادامه دهند، هشدار داد که گونه دلتای کرونا «بسیار خطرناک» است.بر اساس گزارش‌های منتشر شده در حال حاضر ۶۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی کاملا واکسینه شده اند و ۶۹ درصد از آن‌ها حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند. در بریتانیا هم این آمار ۷۰.۵ و ۸۸.۱ درصد است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

ما هیچ ما نگاه

واکسیناسیون اجباری؛ افزایش مخالفت‌ها در اروپا با الزام ارائه «گذرنامه سلامت»در برخی کشورها از جمله آلمان قرار است از ورود افراد غیرواکسینه به اماکنی چون رستوران‌ها یا سینماها حتی در صورت ارائه تست منفی کووید جلوگیری به عمل آید.

اتحادیه اروپا خواستار احترام به قانون اساسی در تونس شدسخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا از سیاستمداران تونس خواست که به حاکمیت قانون اساسی احترام بگذارند. - خبرگزاری آناتولی

حریق در برخی مراتع جنوب اروپا؛ ایتالیا برای مهار آتش در ساردنیا کمک خواستهزاران هکتار از مراتع و جنگل‌های جنوبی اروپا در روزهای گذشته در کام حریق‌های فصلی فرو رفته است. در پی آتش‌سوزی وسیع در جزیرهٔ ساردنیا در جنوب ایتالیا، رُم روز یکشنبه برای فرونشاندن آتش از همسایگان خود یاری طلبید جزئیات بیشتر🔽

فرصت دو ماهه اتحادیه اروپا به گوگل برای بهبود نتایج جستجوی پروازها و هتل‌هاشرکتهای هواپیمایی و هتل‌داران می‌گویند سرویس‌های جستجوی گوگل برای این بخش‌ها باید شفاف‌تر شوند تا از «گمراه شدن» مصرف کنندگان اتحادیه اروپا هنگام استفاده از موتورهای جستجو برای برنامه ریزی تعطیلات جلوگیری شود.

اتحادیه اروپا خواستار احترام به قانون اساسی در تونس شدسخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا از سیاستمداران تونس خواست که به حاکمیت قانون اساسی احترام بگذارند. - خبرگزاری آناتولی

فرصت دو ماهه اتحادیه اروپا به گوگل برای بهبود نتایج جستجوی پروازها و هتل‌هاشرکتهای هواپیمایی و هتل‌داران می‌گویند سرویس‌های جستجوی گوگل برای این بخش‌ها باید شفاف‌تر شوند تا از «گمراه شدن» مصرف کنندگان اتحادیه اروپا هنگام استفاده از موتورهای جستجو برای برنامه ریزی تعطیلات جلوگیری شود.

خانم فن در لاین در بیانیه‌ای گفت: «اتحادیه اروپا به قول خود عمل كرد و ماموریتش را انجام داد.Aa مقامات کشورهای اروپایی که همزمان با تسریع فرایند واکسیناسیون تدابیر احتیاط آمیزی را برای جلوگیری از گسترش موج جدید همه‌گیری بیماری کووید۱۹ به اجرا گذاشته‌اند این روزها با خشم و عصبانیت بخشی از شهروندان روبرو هستند که این اقدامات را نقض آزادی‌های شخصی می‌دانند.سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا از سیاستمداران تونس خواست که به حاکمیت قانون اساسی احترام بگذارند.همچنین تا کنون حدود ۴۰۰ تن نیز در ساردنیا ناچار به تخلیه خانه‌ خود شده‌اند.

هدف ما حفاظت از۷۰ درصد جمعیت بزرگسال در اتحادیه اروپا با حداقل یك دز واكسن در ماه ژوئیه بود. امروز ما به این هدف رسیده‌ایم. این تظاهرات که مقامات دولتی شمار شرکت کنندگان در آن را حدود ۱۶۱ هزار اعلام کرد در برخی شهرها از جمله پایتخت به درگیری‌هایی با ماموران پلیس منجر شد.» او در ادامه اعلام کرد که در حال حاضر در اتحادیه اروپا، نسبت افراد ۱۸ ساله و بالاتر که به طور کامل واکسینه شده‌اند، ۵۷ درصد است.2021 بروکسل/خبرگزاری آناتولی نبیلا ماسرالی، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی در ارتباط با تحولات تونس گفت: از نزدیک این تحولات را دنبال می‌کنیم و از سیاستمداران این کشور می خواهیم که به حاکمیت قانون احترام بگذارند. خانم فن در لاین با بیان اینکه روند واکسیناسیون در اروپا «بسیار» موفقیت آمیز بوده است، گفت که اتحادیه اروپا با این تعداد افراد واکسینه شده در جایگاه پیشروان در جهان قرار گرفته است. مخالفت با الزامی شدن «گذرنامه‌ سلامت» و محکومیت آنچه «نقض آزادی‌های شخصی» و «تبعیض نسبت به شهروندان» خوانده شده اساس و محور این تظاهرات را تشکیل می‌داد. اروپا واکسن کافی برای واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسال خود را تامین کرد او در ادامه با تأکید بر اینکه آن‌ها باید به تلاش خود در زمینه واکسیناسیون ادامه دهند، هشدار داد که گونه دلتای کرونا «بسیار خطرناک» است. حریق در ساردنیا آسیوشیتد پرس به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید از سوی دیگر، آتش‌نشانان فرانسوی شامگاه یکشنبه اعلام کردند حریق کوهستان آلاریک که در روزهای گذشته ۸۵۰ هکتار از مراتع را در کام فرو برده بود، مهارشده اما به‌کلی خاموش نشده، و دست‌کم به پنج روز دیگر نظارت پیوستهٔ آتش‌نشانان نیاز دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در حال حاضر ۶۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی کاملا واکسینه شده اند و ۶۹ درصد از آن‌ها حداقل یک دز واکسن دریافت کرده‌اند. دولت فرانسه برای ترغیب بیشتر شهروندان به دریافت واکسن دسترسی به اماکن فرهنگی و هنری و همچنین مراکز تجاری و رستوران‌ها را منوط به ارائه «گذرنامه سلامت» کرده است. در پی این اقدام سعید، راشد الغنوشی رئیس مجلس و رئيس حزب حركت النهضه و جمعی از نمایندگان به پارلمان رفتند اما ارتش مانع ورود آنان به ساختمان مجلس شد. در بریتانیا هم این آمار ۷۰.۵ و ۸۸. نداشتن مجوز سلامت در ایتالیا از تاریخ یاد شده به بعد مانع ورود شهروندان به برخی اماکن فرهنگی و تفریحی نظیر موزه‌ها، سینما‌ها، سالن‌های اجرای تئاتر و کنسرت‌ها، رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی می‌شود.۱ درصد است. در شهرهای مختلف تونس به ویژه در پایتخت اعتراضات گسترده‌ای علیه دولت و احزاب مخالف برگزار شده بود. بیشتر کشورهای اروپایی در هفته‌های گذشته شاهد افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا بوده‌اند که عامل اصلی آن‌ها گونه جهش‌یافته دلتا بوده است. این در حالیست که تظاهرکنندگان الزام ارائه چنین مجوزی را مغایر با آزادی‌های فردی می‌دانند.

البته تا به دلایلی که بیشتر آن مربوط به واکسیناسیون است، تعداد افراد بستری شده در بیمارستان‌ها و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در اروپا کمتر از آمار زمستان است. دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا اعلام کردند که هم‌اکنون گونه دلتای کرونا که اولین بار در هندوستان مشاهده شد، در ۱۹ کشور از ۲۸ کشور اتحادیه که اطلاعاتشان را از توالی ژنتیکی ویروس کرونا گزارش کرده‌اند، غالب است. تحمیل چنین دستورالعملی باید توسط دادگاه قانون اساسی مورد بررسی قرار گیرد و چه بسا دولت ماه‌های آینده مجبور به لغو آن شود. در این کشورها نوع دلتا که مسری‌تر از گونه اصلی ویروس کرونا و نوع آلفا است، به طور متوسط ۶۸.۳ درصد از کل موارد جدید را تشکیل می‌دهد. از جمله این تدابیر ممانعت از ورود افراد غیرواکسینه به اماکنی چون رستوران‌ها یا سینماها حتی در صورت ارائه تست منفی کووید عنوان شده است. مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت: پایان همه‌گیری کرونا دور است از همین رو هانس هنری پی کلوگ، مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت گفت: «ما از پایان همه گیری (کرونا) خیلی دور هستیم و متأسفانه در بسیاری از کشورهای منطقه شاهد افزایش قابل توجه موارد مرتبط با گسترش نوع بسیار قابل انتقال دلتا هستیم.

» به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید او گفت: «با وجود تلاش‌های بزرگ کشورهای عضو (اتحادیه اروپا) برای واکسیناسیون مردم در سراسر منطقه، میلیون‌ها نفر همچنان واکسینه نشده‌اند، بنابراین آن‌ها در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان قرار دارند. این چرخش موضع از سوی دولت آلمانی در حالی مشاهده می‌شود که آنگلا مرکل پیش‌تر گفته بود بنا نیست همچون فرانسه با وضع تدابیری زمینه الزامی کردن واکسیناسیون در کشورش فراهم شود.» با وجود این مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت گفت: «خبر خوب این است که داده‌ها به وضوح نشان می‌دهند که واکسیناسیون کامل به طور قابل توجهی خطر بیماری شدید و مرگ و میر را کاهش می‌دهد. پس افراد هنگامی که برای انجام این کار فراخوانده می‌شوند، باید واکسن را دریافت کنند. با این حال هزاران نفر از شهروندان هلندی روز شنبه نسبت به همین اجرای محدود مقرارت بهداشتی در شهر آمستردام دست به تظاهرات زدند.» هم‌رسانی این مطلب: .