کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان خواهان از سرگیری فوری گفت‌وگوهای صلح شد

26/11/1399 04:17 ب.ظ

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از هیأت‌های مذاکره کننده دولت این کشور و گروه طالبان خواست تا هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح در دوحه را از سر بگیرند. - خبرگزاری آناتولی

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از هیأت‌های مذاکره کننده دولت این کشور و گروه طالبان خواست تا هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح در دوحه را از سر بگیرند. - خبرگزاری آناتولی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان امروز یکشنبه در حساب توئیتر خود اعلام کرد: کمیسیون از هیأت‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و گروه طالبان خواسته است که هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح در دوحه را از سر بگیرند.

در این گزارش همچنین آمده است: کمیسیون با بازنشر نامه‌ خود به روسای هیئت‌های گفت‌وگو‌کننده‌ دو طرف، خواستار بازگشت آن‌ها به میز مذاکره است و برای کاستن از هزینه‌های ناموجه انسانی، مادی و معنوی جنگ، همچنان بر لزوم برقراری فوری آتش‌بس و کوشش همه‌جانبه و مسئولانه برای ختم جنگ، تاکید می‌کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

بیانیه کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به مناسبت روز جهانی زبان مادری

تشکیل کمیسیون مستقل مجلس آمریکا برای بررسی حمله به کنگره | DW | 16.02.2021نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا از تشکیل یک کمیسیون مستقل برای بررسی حمله طرفداران ترامپ به کنگره در روز ششم ژانویه خبر داد. این کمیسیون باید تلاش ترامپ برای جلوگیری از انتقال مسالمت آمیز قدرت را نیز بررسی کند. یک بار دیگر میخواهند شانس خود را بیازمایند شاید به فرجی برسد ؟ اما اگر نرسد چی؟ يعني اين پيرزن عقده اي كار و زندگي نداره كه فقط فكر انتقام از ترامپ هست؟!

قطعنامه ۱۳ تشکل‌ مستقل به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر - سال ۱۴۰۰

بازداشت ۲۰۰ منتقد دولت در مسکو؛ بلینکن خطاب به کرملین: به آزار صداهای مستقل پایان دهیددر پی بازداشت ۲۰۰ نفر از جمله شماری از چهره‌های برجسته مخالف دولت در روسیه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که خواهان پایان دادن به آزار و اذیت افراد با صداهای مستقل در روسیه است.

ترانه باید بتواند مستقل از موسیقی هویت داشته باشدعبدالجبار کاکایی از وضعیت ترانه‌هایی که در موسیقی‌های امروزی استفاده می‌شود گله‌مند است. او با اشاره به افت شدید سطح کلام، بخشی از این موضوع را ناشی از این می‌داند که نهادهای نظارتی تنها مراقب‌اند که به خط قرمزها آسیبی نرسد و بخش دیگری را برخاسته از رقابت با موسیقی آن طرف مرز تلقی می‌کنند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از هیأت‌های مذاکره کننده دولت این کشور و گروه طالبان خواست تا هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح در دوحه را از سر بگیرند.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان امروز یکشنبه در حساب توئیتر خود اعلام کرد: کمیسیون از هیأت‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و گروه طالبان خواسته است که هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح در دوحه را از سر بگیرند.

در این گزارش همچنین آمده است: کمیسیون با بازنشر نامه‌ خود به روسای هیئت‌های گفت‌وگو‌کننده‌ دو طرف، خواستار بازگشت آن‌ها به میز مذاکره است و برای کاستن از هزینه‌های ناموجه انسانی، مادی و معنوی جنگ، همچنان بر لزوم برقراری فوری آتش‌بس و کوشش همه‌جانبه و مسئولانه برای ختم جنگ، تاکید می‌کند.

این در حالی است که دور دوم گفت‌وگوهای صلح، دست‌کم یک‌ونیم ماه پیش در قطر آغاز شد؛ اما از آن زمان تا کنون، هیچ نشست رسمی‌ میان دو طرف برگزار نشده است.