اروپا, کمیسیون اروپا, واکسن, ویروس کرونا, بیماری همه‌گیر, کووید-۱۹

اروپا, کمیسیون اروپا

کمیسیون اروپا برای سومین قرارداد پیش‌خرید واکسن کرونا چراغ سبز نشان داد

کمیسیون اروپا برای سومین قرارداد پیش‌خرید واکسن کرونا چراغ سبز نشان داد بیشتر بخوانید🔽

09/10/2020 06:21:00 ب.ظ

کمیسیون اروپا برای سومین قرارداد پیش‌خرید واکسن کرونا چراغ سبز نشان داد بیشتر بخوانید🔽

به موجب این قرارداد کشورهای عضو اتحادیه اروپا به محض تایید ایمن و موثر بودن واکسن تولیدی توسط شرکت یاد شده امکان خواهند یافت برای دویست میلیون نفر واکسن خریداری کنند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص گفته است: «با توجه به آنکه ویروس کرونا همچنان به شکل نگران‌کننده‌ای در سراسر اروپا گسترش می‌یابد، یافتن سریع واکسن برای ما امری حیاتی محسوب می‌شود.»رئیس کمیسیون اروپا ضمن ابراز خوشحالی از حصول توافق با شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» برای سفارش و پیش‌خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا گفت: «این سومین قرارداد ما با یک شرکت داروسازی به حساب می‌آید و هدف ما تامین هرچه سریعتر واکسن‌های ایمن و موثر به محض در دسترس بودن است.»

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

استلا کریاکیدز، کمیسر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا نیز در همین زمینه گفت: «راهبرد اصلی اروپا در زمینه واکسن دستیابی به واکسن‌هایی تضمین شده از حیث ایمنی و کارایی است.»این مسئول اتحادیه اروپا پس از عقد سومین قرارداد برای تهیه واکسن تصریح کرد: «ما با این قرارداد چشم انداز و ظرفیت پیش رو برای دسترسی به واکسن را گسترش داده‌ایم،‌ در نتیجه شانس ما برای یافتن راهی موثر جهت مقابله با ویروس افزایش خواهد یافت.»

کمیسر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا در پایان یادآور شد که توافق‌های دیگری در زمینه تهیه واکسن در راه است و کمیسیون اروپا همچنان به دنبال دستیابی به ایمن‌ترین و موثرترین واکسن‌ها برای مبارزه با این بیماری همه‌گیر مرگبار است.واکسن شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» با بهره‌گیری از یک دانش و فناوری پایه برای مقابله با بیماری‌های ویروسی ساخته شود که این شرکت پیش‌تر برای ساخت واکسن بیماری ابولا نیز از آن بهره برده بود. headtopics.com

گفته می‌شود واکسن کرونای در دست تحقیق و ساخت توسط شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» هم‌اکنون سومین مرحله از آزمایش‌های بالینی را طی می‌کند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

بورل: تعهدات هسته‌ای و حقوق بشر دو شرط حیاتی اروپا برای تعامل با ایران استجوزپ بورل تاکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان تحریم تسلیحاتی ایران را حفظ خواهد کرد و تحریم‌های جامع تسلیحاتی غیرمرتبط با برجام نیز از سوی این اتحادیه تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت. بله هر کی برای خودش شرایطی میگذاره. بیچاره ملت ایران اصلا اروپا حق نداره با ج ا تعامل کنه یعنی اینکه این تحریمهای فعلی ناقض حقوق بشر نیستن! واکسن گیر نمیاد، کیت تست کرونا نیست، وضع زندگی هم که افتضاح. والا بخدا اگه معیار حقوق بشر باشه ترامپ و اتحادیه اروپا به اندازه کل تاریخ دیکتاتوری ایران در حق مردم ظلم کردن.

راه حل اتحادیه اروپا برای برون رفت از جنگ قره باغ؛ مذاکرات بدون پیش شرطجوزپ بورل به نمایندگی از ۲۷ کشور مداخله خارجی برای پایان دادن به بحران قره باغ را «خطرناک» خواند باشه بهشون میگم

قطعنامه پارلمان اروپا: سران اتحادیه برای اجلاس «گروه ۲۰» به عربستان نرونددر قطعنامه جدید پارلمان اروپا که تنها یک هفته پس از سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد حکومت عربستان تصویب شد، نقض حقوق بشر در پادشاهی سعودی محکوم شده است. پس به کجا برن دیوث ؟ حوزه علمیه قم که پر است از قرمساق و صیغه زاده و جاکش اخوندی ؟ چقدر دو رویی ؟ عربستان یک کشور دیکتاتوری هست که هیچگاه راهشو پیدا نخواهد کرد

مسمومیت ناوالنی با ماده نوویچوک؛ آلمان و فرانسه خواستار تحریم روسیه توسط اتحادیه اروپا شدندوزرای خارجه آلمان و فرانسه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: «تا کنون هیچ توضیح معتبری از سوی روسیه ارائه نشده است. به این ترتیب ما به این باور رسیده‌ایم که هیچ توضیح قابل قبول دیگری در موضوع مسمومیت آقای ناوالنی، به جز دخالت و مسئولیت روسیه وجود ندارد.» فقط جنگ جواب میده.دیکتاتور،کومونیست،آخوند،اینا اصلا با تحریم جواب نمیده.بابا یه انبار تکوني به خودتون بدید.

تشدید محدودیتهای کرونایی در اروپا؛ ایران در ثبت میزان مرگ و میر روزانه رکورد زدگزارش رسانه‌های داخلی در ایران حاکی است که اغلب استان‌های این کشور به شدت درگیری بیماری کووید۱۹ هستند و در برخی مناطق از جمله پایتخت، بیمارستان‌ها دیگر ظرفیت پذیرش بیماران جدید را ندارند.

یک گزارش سرنوشت درخواست عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را در هاله‌ای از ابهام فرو برده استیک گزارش سرنوشت درخواست عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است شاخه اجرایی اتحادیه اروپا روز سه شنبه از آن چه کوتاهی آنکارا در برقراری دموکراسی و مبارزه با فساد خواند، ابراز ناخرسندی کرد. این گوسفند رو باید انداخت تو دریا داره ترکیه رو به گند می کشه اگر اتحاديه اروپا تركيه رو بپذيره، خريتشون رو نشون ميده! كدوم فاكتور عضو اتحاديه اروپا بودن رو داره؟!!! کوسخولید مگه ترکیه رو عضو اتحادیه کنید