کمیسیون اروپا برای سومین قرارداد پیش‌خرید واکسن کرونا چراغ سبز نشان داد

09/10/2020 06:21:00 ب.ظ

کمیسیون اروپا برای سومین قرارداد پیش‌خرید واکسن کرونا چراغ سبز نشان داد بیشتر بخوانید🔽

اروپا, کمیسیون اروپا

کمیسیون اروپا برای سومین قرارداد پیش‌خرید واکسن کرونا چراغ سبز نشان داد بیشتر بخوانید🔽

به موجب این قرارداد کشورهای عضو اتحادیه اروپا به محض تایید ایمن و موثر بودن واکسن تولیدی توسط شرکت یاد شده امکان خواهند یافت برای دویست میلیون نفر واکسن خریداری کنند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص گفته است: «با توجه به آنکه ویروس کرونا همچنان به شکل نگران‌کننده‌ای در سراسر اروپا گسترش می‌یابد، یافتن سریع واکسن برای ما امری حیاتی محسوب می‌شود.»رئیس کمیسیون اروپا ضمن ابراز خوشحالی از حصول توافق با شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» برای سفارش و پیش‌خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا گفت: «این سومین قرارداد ما با یک شرکت داروسازی به حساب می‌آید و هدف ما تامین هرچه سریعتر واکسن‌های ایمن و موثر به محض در دسترس بودن است.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

بورل: تعهدات هسته‌ای و حقوق بشر دو شرط حیاتی اروپا برای تعامل با ایران استجوزپ بورل تاکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان تحریم تسلیحاتی ایران را حفظ خواهد کرد و تحریم‌های جامع تسلیحاتی غیرمرتبط با برجام نیز از سوی این اتحادیه تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت. بله هر کی برای خودش شرایطی میگذاره. بیچاره ملت ایران اصلا اروپا حق نداره با ج ا تعامل کنه یعنی اینکه این تحریمهای فعلی ناقض حقوق بشر نیستن! واکسن گیر نمیاد، کیت تست کرونا نیست، وضع زندگی هم که افتضاح. والا بخدا اگه معیار حقوق بشر باشه ترامپ و اتحادیه اروپا به اندازه کل تاریخ دیکتاتوری ایران در حق مردم ظلم کردن.

راه حل اتحادیه اروپا برای برون رفت از جنگ قره باغ؛ مذاکرات بدون پیش شرطجوزپ بورل به نمایندگی از ۲۷ کشور مداخله خارجی برای پایان دادن به بحران قره باغ را «خطرناک» خواند باشه بهشون میگم

قطعنامه پارلمان اروپا: سران اتحادیه برای اجلاس «گروه ۲۰» به عربستان نرونددر قطعنامه جدید پارلمان اروپا که تنها یک هفته پس از سالگرد قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد حکومت عربستان تصویب شد، نقض حقوق بشر در پادشاهی سعودی محکوم شده است. پس به کجا برن دیوث ؟ حوزه علمیه قم که پر است از قرمساق و صیغه زاده و جاکش اخوندی ؟ چقدر دو رویی ؟ عربستان یک کشور دیکتاتوری هست که هیچگاه راهشو پیدا نخواهد کرد

مسمومیت ناوالنی با ماده نوویچوک؛ آلمان و فرانسه خواستار تحریم روسیه توسط اتحادیه اروپا شدندوزرای خارجه آلمان و فرانسه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: «تا کنون هیچ توضیح معتبری از سوی روسیه ارائه نشده است. به این ترتیب ما به این باور رسیده‌ایم که هیچ توضیح قابل قبول دیگری در موضوع مسمومیت آقای ناوالنی، به جز دخالت و مسئولیت روسیه وجود ندارد.» فقط جنگ جواب میده.دیکتاتور،کومونیست،آخوند،اینا اصلا با تحریم جواب نمیده.بابا یه انبار تکوني به خودتون بدید.

تشدید محدودیتهای کرونایی در اروپا؛ ایران در ثبت میزان مرگ و میر روزانه رکورد زدگزارش رسانه‌های داخلی در ایران حاکی است که اغلب استان‌های این کشور به شدت درگیری بیماری کووید۱۹ هستند و در برخی مناطق از جمله پایتخت، بیمارستان‌ها دیگر ظرفیت پذیرش بیماران جدید را ندارند.

یک گزارش سرنوشت درخواست عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را در هاله‌ای از ابهام فرو برده استیک گزارش سرنوشت درخواست عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است شاخه اجرایی اتحادیه اروپا روز سه شنبه از آن چه کوتاهی آنکارا در برقراری دموکراسی و مبارزه با فساد خواند، ابراز ناخرسندی کرد. این گوسفند رو باید انداخت تو دریا داره ترکیه رو به گند می کشه اگر اتحاديه اروپا تركيه رو بپذيره، خريتشون رو نشون ميده! كدوم فاكتور عضو اتحاديه اروپا بودن رو داره؟!!! کوسخولید مگه ترکیه رو عضو اتحادیه کنید

کمیسیون اروپا قیمت پیشنهادی برای واکسن احتمالی کووید-۱۹ را مطرح کرد اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص گفته است: «با توجه به آنکه ویروس کرونا همچنان به شکل نگران‌کننده‌ای در سراسر اروپا گسترش می‌یابد، یافتن سریع واکسن برای ما امری حیاتی محسوب می‌شود.Aa جوزپ‌ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه هفتم اکتبر طی سخنانی در نشست عمومی پارلمان اروپا در بروکسل ضمن ابراز نگرانی از موارد نقض حقوق بشر در ایران، خواستار آزادی زندانیان سیاسی و تحقیق درباره اعدام‌های اخیر در این کشور شد.Aa جوزپ بورل، نماینده دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، چهارشنبه در پارلمان اروپا نسبت به ادامه جنگ در منطقه قره باغ هشدار داد.Aa پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه به قطعنامه‌ای رای داد که در آن از مقامات اتحادیه اروپا خواسته شده است تا با تقلیل سطح هیات نمایندگی این اتحادیه در اجلاس «گروه ۲۰» در عربستان، از «مشروعیت بخشیدن به نقض حقوق بشر» در این کشور جلوگیری کنند.

» رئیس کمیسیون اروپا ضمن ابراز خوشحالی از حصول توافق با شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» برای سفارش و پیش‌خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا گفت: «این سومین قرارداد ما با یک شرکت داروسازی به حساب می‌آید و هدف ما تامین هرچه سریعتر واکسن‌های ایمن و موثر به محض در دسترس بودن است.» استلا کریاکیدز، کمیسر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا نیز در همین زمینه گفت: «راهبرد اصلی اروپا در زمینه واکسن دستیابی به واکسن‌هایی تضمین شده از حیث ایمنی و کارایی است. رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا در این خصوص به ویژه به شرایط حبس نسرین ستوده، وکیل زندانی در ایران و نیز دیگر زندانیان سیاسی اشاره کرد و گفت سلامتی و جان آنها در خطر است و باید به دلایل انسان دوستانه آزاد شوند یا دست‌کم از حق دسترسی به امکانات پزشکی مناسب برخوردار شوند.» این مسئول اتحادیه اروپا پس از عقد سومین قرارداد برای تهیه واکسن تصریح کرد: «ما با این قرارداد چشم انداز و ظرفیت پیش رو برای دسترسی به واکسن را گسترش داده‌ایم،‌ در نتیجه شانس ما برای یافتن راهی موثر جهت مقابله با ویروس افزایش خواهد یافت. موضع ما روشن است: جنگ باید متوقف شود.» کمیسر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا در پایان یادآور شد که توافق‌های دیگری در زمینه تهیه واکسن در راه است و کمیسیون اروپا همچنان به دنبال دستیابی به ایمن‌ترین و موثرترین واکسن‌ها برای مبارزه با این بیماری همه‌گیر مرگبار است. آقای بورل تاکید کرد: «خطاب به همه شرکای خود و نه فقط ایران می‌گوییم که عاملان چنین اقداماتی باید پاسخگو باشند. واکسن شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» با بهره‌گیری از یک دانش و فناوری پایه برای مقابله با بیماری‌های ویروسی ساخته شود که این شرکت پیش‌تر برای ساخت واکسن بیماری ابولا نیز از آن بهره برده بود. در قطعنامه‌ای که اکثریت نمایندگان پارلمان اروپا به آن رای موافق دادند، به شماری از موارد نقض حقوق بشر در عربستان از جمله تعقیب قضایی مدافعان حقوق زنان، اجرای احکام اعدام در این کشور و نقض موازین بشردوستانه در جنگ یمن اشاره شده است.

گفته می‌شود واکسن کرونای در دست تحقیق و ساخت توسط شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» هم‌اکنون سومین مرحله از آزمایش‌های بالینی را طی می‌کند. وی گفت که اتحادیه اروپا آزادی موقت فریبا عادلخواه را تایید می‌کند و نباید هیچ فردی در ایران به عنوان «گروگان» مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد. وی همچنین مداخله خارجی را برای پایان دادن به بحران این منطقه «خطرناک» خواند. کمیسیون اروپا می‌گوید پس از ارزیابی‌های علمی و اطمینان از فناوری به کار رفته در فرایند تولید واکسن و نیز با تکیه بر تجربه شرکت «جانسون‌اند‌جانسون» در زمینه تولید واکسن و توانایی این شرکت برای تامین نیاز تحادیه اروپا از قرارداد با شرکت یاد‌شده حمایت کرده است. . ایران و اروپا؛ پس‌لرزه‌های دیپلماتیک یک اعدام مشکلات اقتصادی و نگرانی نسبت به روی کار آمدن مخالفان برجام در ایران مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم حفظ توافق هسته‌ای وین، به تاثیر مشکلات اقتصادی در ایران بر روی کار آمدن غرب ستیزان و مخالفان برجام در این کشور پرداخت و بر تلاش اروپا برای حل مشکلات و نیز تداوم دیپلماسی با تهران تاکید کرد.