کمیسیون عالی انتخابات عراق: میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی به 41 درصد رسید

19/07/1400 09:01:00 ق.ظ

کمیسیون عالی انتخابات عراق: میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی به 41 درصد رسید العربيه_فارسى

با وجود این‌که پیش‌بینی‌ها حاکی از میزان پایین مشارکت مردم در انتخابات زودهنگام پارلمان عراق داشت، آمارهای «کمیسیون عالی انتخابات عراق» نشان‌دهنده مشارکت «کمیسیون عالی انتخابات عراق»، دوشنبه 11 اکتبر، اعلام کرد که تعداد رای‌دهندگان در این انتخابات به 9 میلیون و 77 هزار نفر رسید.

Advertisement جلیل عدنان، رئیس کمیسیون عالی انتخابات در این زمینه گفت: «روند برگزاری انتخابات در داخل مراکز رای‌گیری، شاهد نظم و انضباط بالایی بود و این مایه افتخار است.»

او در ادامه افزود: «تصمیم‌های مرتبط با تخلفات انتخاباتی، به‌زودی از طریق وب‌گاه رسمی این کمیسیون اعلام خواهد شد.» طبق گزارش این کمیسیون، میزان مشارکت مردم در شهر اربیل 46 درصد، در شهر کرکوک 44 درصد، در شهر صلاح الدین 48 درصد، در شهر انبار 43 درصد، در شهر کربلا 44 درصد و در شهر بصره 40 درصد بود.

در این بین کمترین میزان مشارکت در شهر بغداد گزارش شده است. بر اساس آمارهای اعلام شده، تنها 31 درصد از واجدین شرایط در منطقه «رصافه» بغداد و 34 درصد از آن‌ها در منطقه «کرخ» بغداد در انتخابات شرکت کرده‌اند. headtopics.com

یکی از نزدیکان مقتدی صدر، روحانی معروف شیعه این کشور، روز گذشته در توییتر خبر داده بود که نامزدهای ائتلاف مقتدی صدر، بزرگترین سهم را در بین برندگان این انتخابات دارند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پایان روند رای‌گیری انتخابات پارلمانی عراقکمیسیون عالی انتخابات عراق از پایان رای‌گیری انتخابات سراسری در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آغاز روند رای‌گیری در انتخابات پارلمانی عراقانتخابات پارلمانی عراق از ساعت 7 صبح یک‌شنبه 10 اکتبر آغاز شد و در صورت عدم تمدید زمان رای‌گیری تا ساعت 18 به وقت بغداد ادامه خواهد یافت.مصطفی الکاظمی،

رقابت نامزدهای بیش از ۱۰۰ حزب و ائتلاف؛ عراق آماده برگزاری انتخابات مجلس است🔺 رقابت نامزدهای بیش از ۱۰۰ حزب و ائتلاف؛ عراق آماده برگزاری انتخابات مجلس است ◾ نیروهای امنیتی عراق روز جمعە ۱۶ مهر در چارچوب «رای‌دهی ویژە» آرای خود را به صندوق‌ها ریختند تا بتوانند در روز انتخابات، امنیت را تامین کنند. ⬇ بیشتر بخوانید: ظاهراً بی‌بی‌سی فارسی قرار دیگه به برنامه‌های زنده پخش نکنه ورشکست شدن اینطور که میگن

آغاز انتخابات پارلمانی در عراقآغاز انتخابات پارلمانی در عراق رای گیری برای انتخابات عمومی زودهنگام عراق از صبح امروز آغاز شده و تا ساعت 18:00 ادامه خواهد داشت.

تدابیر امنیتی در مراکز انتخاباتی کرکوک عراق افزایش یافتتدابیر امنیتی در مراکز انتخاباتی کرکوک عراق افزایش یافت اداره پلیس استان کرکوک عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد: پیش از انتخابات سراسری زودهنگام در کشور که قرار است فردا برگزار شود، تدابیر امنیتی در مراکز انتخاباتی در این استان افزایش یافته است.

جزئیات افزایش قیمت ۶ محصول لبنی در شهریورجزئیات افزایش قیمت ۶ محصول لبنی در شهریور در ماه گذشته شش محصول لبنی روند افزایشی قیمت را طی کرده و بین ۶۱ تا بیش از ۱۰۷ درصد گران شده‌اند که بالاترین میزان افزایش قیمت مربوط به کره بوده است.