کمیته بین‌المللی المپیک، سوابق تیرانداز سپاه را بررسی می‌کند

26/07/2021 02:47:00 ب.ظ

المپیک_توکیو, جواد_فروغی

منابع خبری مستقل، از «طرح سوال» کمیته بین‌المللی المپیک در مورد «هویت ورزشی» جواد فروغی، تیرانداز پاسدار جمهوری اسلامی در رقابت‌های المپیک خبر داده‌اند. المپیک_توکیو جواد_فروغی تروریست سپاه تیراندازی younesipour

«جواد فروغی»، تیرانداز کاروان المپیک ایران در رقابت‌های تپانچه ۱۰ متر المپیک توکیو، به نخستین مدال طلای ایران رسید. او با ۴۱ سال سن تبدیل به مسن‌ترین ورزشکار ایرانی شد که در رقابت‌های المپیک به مدال طلا دست یافته بود.در فیلمی که خبرگزاری فارس از یک مصاحبه قدیمی جواد فروغی، پیش از همه‌گیری کرونا منتشر کرده است، این تیرانداز سپاه پاسداران مدعی می‌شود که در سوریه در کنار عملیات‌های نظامی، امور پرستاری از مجروحین را هم انجام می‌داده است. او گفته بود در طول جنگ، «بیمار و مجروح داعشی» را درمان کرده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

younesipour کمیته جهانی المپیک یاد گرفت قبل از شروع رقابتها هویت افراد را چک کند. او که مدال را به دهان گرفت و پرید سمت اربابش

نتایج ورزشکاران ایران در روز نخست المپیک/ از تاریخ‌سازی در تیراندازی تا پیروزی بزرگ والیبالکاروان ورزشی ایران در نخستین روز رسمی بازی‌های المپیک توکیو در رشته‌ها مختلف نماینده داشت که در تیراندازی صاحب مدال طلا شد و والیبال ایران به یک پیروزی بزرگ مقابل لهستان دست یافت.

شروع طوفانی والیبال ایران در المپیک/ پیروزی بزرگ مقابل لهستانتیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف لهستان رفت و در یک دیدار حساس و نفس گیر به برتری ۳ بر ۲ رسید. allenekba سلام و ارادت لاجوردی هستم از مدیران کلاب کافه خبر به نظرم حضور شما در اتاق امشب واجب است و به نفع کشور لطف کنید اگر امکان دارد وارد شوید

چهارمین روز المپیک توکیو؛ پیروزی والیبال و پیروزی ثریا آقایی

دختر ۱۳ساله ژاپنی برنده مدال طلای اسکیت‌برد المپیک شد | DW | 26.07.2021مومیجی نیشیا، دختر ۱۳ ساله ژاپنی موفق شد در رشته اسکیت‌برد خیابانی بازی‌های المپیک توکیو مدال طلا را از آن خود کند. دو اسکیت‌باز دیگر از برزیل و ژاپن به ترتیب در رده‌های دوم و سوم ایستادند. المپیک هم شده مسخره بازی

المپیک توکیو؛ جوان‌ترین ورزشکار حذف شد و جوان‌ترین مدال‌آور آمداین پینگ‌پنگ باز ۱۲ ساله سوری، در مقابل حریفی قدرتمند از اتریش قرار گرفت و با با پذیرش شکست در ۴ گیم متوالی از مسابقات کنار رفت.

اولین پیروزی ثریا آقایی در بازی‌های بدمینتون المپیکاولین برد تاریخ بدمینتون ایران در المپیک بدست آمد ثریا آقایی، دختر بدمینتون باز ایران در اولین رقابت خود در بازی‌های المپیک توکیو پیروز شد و اولین برد تاریخ المپیک ورزش ایران در رشته بدمینتون در المپیک را کسب کرد.

منابع خبری مستقل، از «طرح سوال» کمیته بین‌المللی المپیک در مورد «هویت ورزشی» جواد فروغی، تیرانداز پاسدار جمهوری اسلامی در رقابت‌های المپیک خبر داده‌اند.به گزارش ایسنا، امروز دوم مرداد در نخستین روز رسمی بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰  نمایندگان ایران در رشته‌های تیراندازی، بدمینتون، بوکس، تکواندو، دوچرخه سواری، قایقرانی، تنیس روی میز، شمشیربازی و والیبال مسابقه دادند.به گزارش ایسنا، از ساعت ۱۵:۱۰ امروز (شنبه) ۲ مرداد ۱۴۰۰، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، به مصاف تیم لهستان مدعی کسب عنوان قهرمانی رفت که با عملکردی فوق‌العاده، ۳ بر ۲ برنده این دیدار حساس شد.تیم ملی والیبال ایران در چهارمین روز رقابت‌های المپیک و در دومین مسابقه خود، موفق شد با اقتدار به پیروزی برسد.

هم‌زمان، روزنامه «بیلد» چاپ آلمان، در تیتری پرسیده است؛ «آیا تیرانداز طلایی ایران، یک سرباز تروریست است؟» *** «جواد فروغی»، تیرانداز کاروان المپیک ایران در رقابت‌های تپانچه ۱۰ متر المپیک توکیو، به نخستین مدال طلای ایران رسید. او با ۴۱ سال سن تبدیل به مسن‌ترین ورزشکار ایرانی شد که در رقابت‌های المپیک به مدال طلا دست یافته بود. همچنین تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدارش مقابل لهستان به برتری رسید. دقایقی پس از اعلام خبر قهرمانی جواد فروغی، خبرگزاری فارس با تیتر «پرستارِ پاسدار»، او را از «مدافعان حرم» نامید که با عضویت در «سپاه قدس» در سوریه حضور داشت. ویتال هینن نیز تیم ملی لهستان را با ترکیب ابتدایی کورک، لئون، اسلیوکا، فابیان، یاکوب و بینیک به زمین فرستاد. مدافعان حرم به جنگجویان شاخه خارجی سپاه پاسداران گفته می‌شود که در جنگ‌ها و منازعات سوریه، از حکومت «بشار اسد» مقابل نیروهای «داعش» و همچنین گروه‌های مخالف دولت مستقر، دفاع می‌کردند. * تیراندازی: جواد فروغی در روز نخست بازی های المپیک در تپانچه بادی ۱۰ متر به اولین مدال طلای تاریخ تیراندازی و اولین مدال کاروان ایران در توکیو که به رنگ طلا بود، رسید. در فیلمی که خبرگزاری فارس از یک مصاحبه قدیمی جواد فروغی، پیش از همه‌گیری کرونا منتشر کرده است، این تیرانداز سپاه پاسداران مدعی می‌شود که در سوریه در کنار عملیات‌های نظامی، امور پرستاری از مجروحین را هم انجام می‌داده است. در رقابت‌های بوکس و وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، «شاهین موسوی» در نخستین دیدار خود به مصاف یوئیتو موریواکی از ژاپن رفت و در پایان سه راند مبارزه با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب نماینده میزبان شد و از دور مسابقات کنار رفت.

او گفته بود در طول جنگ، «بیمار و مجروح داعشی» را درمان کرده است. فاطمه کرم‌زاده و آرمینا صادقیان در ماده تفنگ بادی زنان به ترتیب در رده‌های بیست و سوم و سی ام ایستادند و از رسیدن به فینال بازماندند. ست اول: ۲۵ - ۱۸ لهستان نخستین امتیاز بازی را لهستان با آبشار لئون کسب کرد و با بیرون رفتن آبشار موسوی، شاگردان هینن ۵ - ۳ پیش افتادند. خبر قهرمانی یک پاسدار که عضو سپاه قدس بوده و در جنگ سوریه حضور داشته، بازتاب‌های متفاوتی در ایران داشت. برخی از کاربران فضایی مجازی، تصاویر جواد فروغی را با تیرانداز پایگاه بسیج خیابان آزادی در سال ۱۳۸۸ مقایسه کردند. در مرحله یک هشتم این مسابقات تنها علی پاکدامن توانست مکس هارتونگ از آلمان را شکست دهد و راهی یک چهارم نهایی شود و مجتبی عابدینی و محمد رهبری به ترتیب مقابل ژیلاگی از مجارستان و سامیله از ایتالیا شکست خوردند. تیراندازی که به سوی معترضین به انتخابات ریاست‌جمهوری را هدف مستقیم گلوله قرار داد و سه نفر از جمله یک مادر و فرزندش را مقابل درب مهد کودک، کشت. عملکرد خوب لهستان در سرویس اختلاف را به ۴ امتیاز رساند (نتیجه ۱۲ - ۸ لهستان). برخی دیگر، گفته‌های جواد فروغی در مورد آماده‌سازی برای حضور در المپیک را با تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به معترضان آبان ۹۸ مقایسه کردند. * دوچرخه سواری: سعید صفرزاده در رقابتهای دوچرخه سواری جاده به مسافت ۲۳۴ کیلومتر، موفق نشد به خط پایان برسد. او هرچند در گروه خود دوم شد، اما براساس قوانین مسابقات، ۳۶ نفر از بهترین رکوردداران مرحله مقدماتی اجازه صعود به مرحله نیمه نهایی را دارند.

جواد فروغی گفته بود به دلیل نداشتن امکانات کافی، در «زمین غیراستاندارد» یا در «زیرزمین بیمارستان بقیه‌الله» تمرین تیراندازی می‌کرد. رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران، جواد فروغی را پرستار بیمارستان «بقیه‌الله» معرفی کرده بودند؛ بیمارستانی که متعلق به سپاه پاسداران است. * تنیس روی میز: نیما عالمیان تنها پینگ‌پنگ‌باز ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در اولین مسابقه خود مقابل پل درینکهال انگلیسی شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد. در حالی که لهستان ۲۰ - ۱۵ پیشی گرفت، آلکنو برای ایران تقاضای وقت استراحت کرد. برخی از کاربران ایرانی با توییت‌هایی، از جواد فروغی با عناوینی مانند «کودک‌کُش»، «مزدور» و «محافظ دیکتاتوری بشار اسد» یاد کردند. واکنش‌های داخلی، همراهی برخی رسانه‌های بین‌المللی را هم به همراه داشت. * والیبال: تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف لهستان رفت و در یک دیدار حساس و نفس گیر به برتری ۳ بر ۲ رسید تا با این پیروزی بزرگ، شروعی طوفانی داشته باشد. بیلد ، از تاثیرگذارترین رسانه‌های آلمان و اروپای مرکزی، ماهیت جواد فروغی را با با یک علامت سوال به چالش کشیده است. میثم صالحی برای نخستین بار کورک را در این دیدار دفاع کرد تا ایران ۳ - ۵ پیش بیفتد..

بیلد در تیتر خود می‌پرسد آیا تیرانداز قهرمان ایران «سرباز تروریست» است و سپس در بخشی از گزارش خود به گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های سپاه پاسداران در ایران اشاره می‌کند. مواردی مانند «تمرین تیراندازی در زیرزمین بیمارستان نظامی»، «وابستگی به سپاه قدس» و همچنین «مبارزه برای بشار اسد» به صراحت در گزارش بیلد به چشم می‌خورد. این رسانه آلمانی، بشار اسد را «دیکتاتور سوریه» نامید که جواد فروغی در لباس سپاه قدس برای او مبارزه کرده بود. با ورود دو تیم به زمین کورک دو امتیاز را برای لهستان کسب کرد تا اختلاف به ۳ امتیاز کاهش یابد. بیلد سپاه قدس را «شاخه نظامی برون مرزی» سپاه پاسداران نامید که چهار دهه اخیر وظیفه «ترورهای خارج از کشور» را برعهده داشته است. این رسانه به ادای احترام پاسدار کاروان ورزشی ایران به آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز اشاره داشت.

حالا یک منبع مطلع از توکیو به «ایران‌وایر» می‌گوید که کمیته بین‌المللی المپیک از کمیته المپیک جمهوری اسلامی خواسته است، در مورد پیشینه جواد فروغی، توضیحاتی روشن و کامل ارائه کند. اما در نهایت امتیاز پایانی این ست را عبادی‌پور گرفت تا ایران ۲۲ - ۲۵ برنده این ست شود. طبق منشور کمیته بین‌المللی المپیک، ورزشکاران نیروهای نظامی کشورهای عضو این کمیته، مجاز هستند در رقابت‌های المپیک شرکت کنند. اما این قانون مشمول نیروهای نظامی مورد تایید کشورها است، نه نیروهای شبه‌نظامی یا ارتش‌هایی که از سوی نهادهای بین‌المللی، تحریم شده‌اند یا به عنوان نیروهای تروریستی شناخته می‌شوند. خبرگزاری فارس، تایید کرده است که آقای فروغی عضو سپاه قدس بود. با دو امتیاز سرویس متوالی از لئون، لهستان ۶ - ۴ پیش افتاد تا آلکنو تقاضای وقت استراحت کند. اتحادیه اروپا روز چهارشنبه دوم شهریور ۱۳۹۰ سپاه قدس، واحد برون مرزی سپاه پاسداران ایران را به اتهام ارائه کمک و پشتیبانی به حکومت بشار اسد برای سرکوب معترضان سوریه تحریم کرد.

همچنین ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ایالات متحده آمریکا سپاه پاسداران و سپاه قدس را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. به این ترتیب جواد فروغی یکی از نیروهای یک نهاد تروریستی از سوی مجامع بین‌المللی شناخته می‌شود که در رقابت‌های المپیک توکیو، صاحب مدال طلا شده و آن را به صورت مستقیم به رهبر جمهوری اسلامی اهدا کرده است. با تک دفاع موسوی ایران ۱۵ - ۱۶ از لهستان پیش افتاد تا هینن ناچار به تقاضای وقت استراحت شود. منابع خبری ایران‌وایر در کمیته ملی المپیک ایران می‌گویند که «رضا صالحی امیری» رییس این کمیته، مدارکی دال بر فعالیت دو ساله جواد فروغی در رشته تیراندازی را از طریق فدراسیون تیراندازی در ایران جمع‌آوری کرده و تحویل کمیته بین‌المللی المپیک داده است. هنوز به صورت روشن مشخص نیست که واکنش کمیته بین‌المللی المپیک به حضور یکی از نیروهای سپاه قدس در رقابت‌های المپیک چه خواهد بود. جواد فروغی، تیرانداز سپاه قدس پس از کسب مدال طلای رقابت‌های المپیک با تبریک فوری مقامات عالی‌رتبه مانند «محمدباقر قالیباف»، رییس مجلس شورای اسلامی و «ابراهیم رئیسی» رییس‌جمهور آتی جمهوری اسلامی مواجه شد. صابر کاظمی در اواخر این ست به میدان آمد تا به جای موسوی سرویس بزند.

تصاویری از آقای فروغی کنار ابراهیم رییسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که او را در حرم امام هشتم شیعیان، دوشادوش ابراهیم رئیسی نشان می‌دهد. همچنین یک روز پس از کسب این مدال طلا، سفارت ایران در توکیو هدیه‌ ۱۰ هزار دلاری (معادل ۲۴۰ میلیون تومان) به آقای فروغی پرداخت کرد. . دو اشتباه متوالی لهستانی‌ها باعث شد تا برتری ۲۱ - ۲۴ ازآن ایران باشد.