کمیته بین‌المللی المپیک: المپیک توکیو 'با کرونا یا بدون آن' برگزار خواهد شد - BBC News فارسی

17/06/1399 08:48:00 ق.ظ

کمیته بین‌المللی المپیک: المپیک توکیو 'با کرونا یا بدون آن' برگزار خواهد شد

نایب رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفته است که المپیک به تعویق افتاده توکیو 'با کرونا یا بدون آن' برگزار خواهد شد. پیش از این نیز کمیته بین‌المللی المپیک گفته بود که این مسابقات را بیش از این به تعویق نمی‌اندازد.

آقای کوتس گفته است که "این مسابقات برای پیروزی بر کووید است و نوری است در انتهای یک تونل". در ژوئیه توشیرو موتو، رئیس اجرایی المپیک توکیو گفته بود که این احتمال وجود دارد که مسابقات تنها برای تعداد "محدودی تماشاگر" برگزار شود و در عین حال گفت که نمی‌خواهند به گونه‌ای باشد که هیچ تماشاگری هم حضور نداشته باشد.

منبع تصویر، توضیح تصویر، ژاپن سالها در تلاش برای آماده سازی المپیک توکیو بوده است وی گفته بود که مسابقات شاید به صورت "ساده‌تر" برگزار شود و مراسم افتتاحیه و اختتامیه با حضور تعداد کمتری از کارکنان و ورزشکاران هر کشور انجام گیرد.

قرار است بیش از ۱۱ هزار ورزشکار از حدود ۲۰۰ کشور در سراسر جان در مسابقات المپیک توکیو شرکت کنند و هنوز مشخص نیست با وجود محدودیت‌های سفر چگونه این امر صورت پذیرد. در حال حاضر ژاپن هم مرزهایش را به صورت گسترده‌ای به روی مسافران خارجی بسته است. headtopics.com

آقای موتو همچنین گفته بود که واکسن یکی از ملزومات این مسابقات نیست، هرچند که متخصصان معتقدند که این مسابقات نباید بدون واکسن کرونا انجام پذیرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برگزاری هشتمین آیین مذهبی در کلیسای آکدامار وان تحت تدابیر کروناییهشتمین آیین مذهبی در کلیسای جزیره آکدامار استان وان در شرق ترکیه با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی مبارزه با کرونا برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران؛ با وجود انتقاد‌ها و هشدار‌ها مدارس باز شد - BBC News فارسیدر ایران سال تحصیلی جدید امروز در حالی آغاز شد که دولت به علت تصمیم به برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری، با انتقادهای شدیدی روبه رو است.

مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه- عکس خبری تسنیم - Tasnimمراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه با پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی و با حضور علما و اساتید حوزه در سالن دارالشفا مدرسه فیضیه قم برگزار شد.

آلبوم عکس: شروع سال تحصیلی در ایران زیر سایه کرونا - BBC News فارسیآغاز سال تحصیلی جدید در ایران و شروع آموزش حضوری در مدارس این کشور همزمان با ادامه همه گیری ویروس کرونا با انتقادهای فراوانی همراه شده است.

کرونا؛ کیت تشخیص می‌تواند ویروس مرده را بیماری زا تشخیص دهد - BBC News فارسیدانشمندان می گویند که تست اصلی تشخیص ویروس کرونا آنقدر حساس است که می تواند قطعات ویروس مرده به جا مانده از عفونت قدیمی را تشخیص دهد.

کرونا در ایران؛ وزیر سابق آموزش و پرورش: به نوه‌هایم گفتم مدرسه نروند - BBC News فارسیمرتضی حاجی وزیر سابق آموزش و پرورش ایران از باز شدن مدرسه‌ها در حین شیوع کرونا انتقاد کرد و گفت اگر فرزند کوچک داشت نمی‌گذاشت مدرسه برود و به فرزندانش هم توصیه کرده نگذارند نوه‌هایش مدرسه بروند. مدرسه‌ها در ایران دو روز است که باز شده‌اند اما بسیاری خانواده‌ها به درستی این تصمیم اطمینان ندارند و تصمیم‌های متناقض و ناگهانی هم معلم‌ها را سرگردان و ناراضی کرده است.