کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل از «نقض نظام‌مند» حقوق بشر در ایران انتقاد کرد

27/08/1400 06:26:00 ب.ظ

🔺کمیته سوم مجمع عمومی سازمان_ملل از «نقض نظام‌مند» حقوق_بشر در ایران انتقاد کرد ⬇️ بیشتر بخوانید:

این قطعنامه تعداد احکام اعدام «بسیار نگران‌کننده» توصیف شده و همچنین بازداشت‌های خودسرانه و دستگیری‌های نظام‌مند و گستردهمورد تأکید قرار داده و خواستار توقف این روند شده است. چاپ کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد به محکومیت جمهوری اسلامی ایران به دلیل «نقض شدید و نظام‌مند حقوق بشر» رأی داد و قطعنامه‌ای صادر کرد.

در این قطعنامه تعداد احکام اعدام در ایران «بسیار نگران‌کننده» توصیف شده و با اشاره به بازداشت‌های خودسرانه و دستگیری‌های نظام‌مند و گسترده، از ایران خواسته شده است این روند را متوقف کند.

همچنین نقض حق دسترسی به خدمات درمانی، شکنجه زندانیان برای اعتراف اجباری و مرگ مشکوک زندانیان از دیگر موارد مورد اشاره قطعنامه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی است. این قطعنامه با نگرانی از اعدام کودکان در ایران، خواستار توقف اعدام افرادی شده است که پیش از ۱۸ سالگی جرمی مرتکب شده‌اند.

آزار روزنامه‌نگاران، مدافعان حقوق بشر، منتقدان و معترضان و خانواده‌های آنها، از موارد مورد اشاره در این قطعنامه است و از جمهوری اسلامی ایران خواسته شده است که به این آزارها پایان دهد. زهرا ارشادی، معاون سفیر ایران در سازمان ملل متحد، پیش از تصویب قطعنامه آن را «غیرقابل‌دفاع» و حرکتی «سیاسی» خواند که به گفته او «نمایانگر سیاست خصمانه و تعمدی تحریک دیگران به ایران‌هراسی است.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

محکومیت نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران توسط کمیته سوم سازمان ملل

قطعنامه علیه نقض حقوق بشر در ایران در کمیته سوم سازمان ملل تصویب شد | DW | 18.11.2021کمیته سوم سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه نقض حقوق بشر در ایران را تصویب کرد. وزارت خارجه جمهوری اسلامی این قطعنامه را 'فاقد وجاهت قانونی و از اساس مردود' دانست. از سازمان ملل تایید از ایران انکار یادشونم میره چرا رییس کمسیون امنیت ملی مجلس ایران گفت من هم کشتم در ابان ۹۸

وزیر پیشنهادی سوم، حتما باید از جنس آموزش و پرورش باشد/ در انتخاب گزینه بعدی دقت شود تا حتما بالای ۲۰۰ رأی کسب کندنماینده مردم رشت در مجلس، گفت: به اعتقاد من باید در انتخاب و معرفی وزیر پیشنهادی بعدی دقت‌های لازم انجام بگیرد که حداقل بالای ۲۰۰ رأی از مجلس کسب کند، این می‌تواند امید فرهنگیان را به رئیس‌جمهور بیشتر کند به این خاطر که در حال حاضر فرهنگیان در حالت سوالی و پرابهام قرار دارند.

محکومیت نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران توسط کمیته سوم سازمان ملل

محکومیت «نقض گسترده حقوق بشر در ایران» در سازمان ملل؛ تهران واکنش نشان دادتهران در واکنش به قطعنامه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره «نقض حقوق بشر در ایران» اعلام کرد که طرح این قطعنامه توسط کانادا و با حمایت برخی کشورهای غربی انجام شده و تکرار ادعاهای «بی‌اساس مبتنی بر اطلاعات نادرست و تعمیم‌های غیرصادقانه» است. ما تو المان هم حقوق بشر ندیدم که تو اران ببینم.

واکنش ایران به پیش‌نویس قطعنامه حقوق بشریایران پیش‌نویس قطعنامه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران را حرکتی سیاسی، غیرصادقانه و غیرقابل دفاع خواند. روباه(انگلیس)پدر آخوند حاکم بر ایران، که اگر آن نبود و کمک‌های معنوی و مادی خود را طی چند قرن اخیر یه شما عمامه به سرها نمی‌کرد الان بجای چپاول اموال ملت ایران و فرستادن آن به دم روباه(کانادا) باید مشغول روضه خوانی در قبرستان بودید تَذَکر:ای آخوند خدمات روباه و دم‌ش را فراموش نکن سازمان ملل برای مردم یمن چه کار کرده ؟ سازمان ملل گوه خورده ،