کمیته حفاظت از روزنامه نگاران: ایران یکی از ۱۰ کشور با بیشترین میزان سانسور است

19/06/1398 03:45 ب.ظ

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران: ایران یکی از ۱۰ کشور با بیشترین میزان سانسور است این گزارش را بخوانید 🔽

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران می گوید ایران یکی از ده کشوری است که رسانه ها در آنها با سانسور شدید روبرو هستند.

در گزارش جدید این کمیته ایران در جایگاه هفتم کشورهایی قرار گرفته است که با بیشترین موج سانسور رسانه ها مواجه هستند. ایران در این فهرست در کنار کشورهایی همچون کره شمالی، چین و عربستان سعودی قرار دارد. بنا به این گزارش اریتره بدترین کشور از نظر آزادی رسانه ها در جهان است. از دیگر کشورهایی که نامشان در فهرست ۱۰ کشور با محدودترین میزان آزادی رسانه دیده می شود می توان به ترکمنستان، همسابه شمال شرقی ایران اشاره کرد.

به گزارش کمیته حفاظت از روزنامه نگاران رسانه ها در سه کشور اریتره، کره شمالی و ترکمنستان تنها «سخنگوی حکومت ها» هستند و هرگونه روزنامه نگاری مستقل تنها در تبعید امکانپذیر است. در این گزارش آمده است که دیگر کشورهای این فهرست از جمله ایران از روش های مختلف برای سرکوب آزادی رسانه ها از جمله «اذیت و آزار» و «بازداشت خودسرانه» روزنامه نگاران استفاده می کنند. headtopics.com

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران به طور خاص از ایران، عربستان، چین و ویتنام به دلیل «زندانی کردن خبرنگاران و خانواده هایشان و اذیت و آزار» آنها انتقاد کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پوزش ماکرون از همتای خود بدلیل پخش اشتباه سرود ملی آلبانی پیش از مسابقه فوتبالادی راما، رئیس جمهوری آلبانی در صفحه توییتر خود نوشت امانوئل ماکرون بدلیل پخش اشتباهی سرود ملی آلبانی در جریان دیدار دو تیم ملی فوتبال فرانسه و آلبانی، از وی عذرخواهی کرده است.

ادامه بی‌خبری از فرهاد سلمان‌پور سه هفته پس از بازداشتبستگان فرهاد_سلمان‌پور، با گذشت سه هفته از بازداشت، همچنان از وضعیت او بی‌خبرند. اتهام سلمان‌پور «توهین به رهبری و همکاری در خروج سعید ملک‌پور از ایران» عنوان شده اما سعید_ملک‌پور آن را رد کرد و گفت: «هیچ‌کس در ایران از فرارم خبر نداشت.»

ایران، یکی از ده کشور اول دنیا از نظر سانسور رسانه‌ها

مادران محروم از گریه بر گور فرزندان، آن‌ها فقط آدرس مزار فرزندانشان را می‌خواهندموضوع ناپدیدشدگان_قهری را سازمان‌های غیردولتی عمدتا آمریکای لاتین در مجامع بین‌المللی مطرح کردند و اکنون، کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران که چنین کارهایی کرده‌اند یا هنوز می‌‌کنند زیر فشار افکارعمومی و سازمان‌های حقوق‌ بشری قرار گرفته‌اند.

کمبود معلم مقطع ابتدایی در آلمان بسیار بیشتر از پیش بینی های دولت استبر اساس تحقیقات بنیاد برتلسمان، نظام آموزشی آلمان برای تکمیل کادر ابتدایی خود تا سال ۲۰۲۵ دست کم به بیست و شش هزار و سیصد معلم دیگر نیاز دارد.

شرط خلیفه حفتر برای خروج نظامیانش از طرابلس لیبیفرستاده سازمان ملل در لیبی گفت ژنرال خلیفه حفتر خروج نظامیانش از طرابلس را مشروط به انتصاب افرادش در برخی مناصب مهم دولتی کرده است. - خبرگزاری آناتولی