تغییرات اقلیمی, جف بیزوس, آمازون

تغییرات اقلیمی, جف بیزوس

کمک ده میلیارد دلاری مدیرعامل آمازون برای مقابله با تغییرات آب و هوایی | DW | 18.02.2020

جف بیزوس قصد دارد برای مقابله با تغییرات اقلیمی کمک مالی عظیمی را در اختیار دانشمندان و فعالان این عرصه بگذارد. این در حالی است که خود شرکت آمازون سالانه باعث انتشار حجم عظیمی از گازهای گلخانه‌ای در جو می‌شود.

18/02/2020 06:03:00 ب.ظ

جف بیزوس قصد دارد برای مقابله با تغییرات اقلیمی کمک مالی عظیمی را در اختیار دانشمندان و فعالان این عرصه بگذارد. این در حالی است که خود شرکت آمازون سالانه باعث انتشار حجم عظیمی از گازهای گلخانه‌ای در جو می‌شود.

جف بیزوس قصد دارد برای مقابله با تغییرات اقلیمی کمک مالی عظیمی را در اختیار دانشمندان و فعالان این عرصه بگذارد. این در حالی است که خود شرکت آمازون سالانه باعث انتشار حجم عظیمی از گازهای گلخانه‌ای در جو می‌شود.

یکی از سخنگویان آمازون تأیید کرده است که منبع این کمک مالی از دارایی‌های شخصی  بیزوس است.بیزوس با احتساب سهام آمازون به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار، به عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته می‌شود.دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنیدبیزوس می‌نویسد: «می‌خواهم با دیگران چه در تکمیل روش‌ها و راه‌های شناخته شده و چه در یافتن راه‌های جدید برای مقابله با اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی همکاری کنم. ما می‌توانیم زمین را نجات دهیم.» مدیرعامل آمازون معتقد است، در این راه، به اقدام مشترک شرکت‌های کوچک و بزرگ، دولت‌ها، سازمان‌های جهانی و افراد نیاز است.

حمایت پاپ فرانسیس از زندگی مشترک همجنسگرایان به طور قانونی - BBC News فارسی آمریکا: ایران و روسیه به اطلاعات رای‌دهندگان دسترسی پیدا کرده‌اند - BBC News فارسی تاکید رئیس قوه قضائیه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

آمازون، آلوده‌کننده‌ محیط زیستآمازون که ۲۵ سال پیش توسط بیزوس پایه‌گذاری شد، سالانه به دلیل میلیاردها مورد ارسال و تحویل کالا به مشتری‌هایی از سراسر جهان از جمله به وسیله‌ هواپیما و کامیون و کشتی، باعث انتشار حجم عظیمی از گازکربینگ در هوا می‌شود.

همکاران آمازون هم از رویه‌ تجاری این کنسرن انتقاد می‌کنند و خواستار اقدامات بیشتر از سوی مسئولان آمازون برای مبارزه با تغییرات اقلیمی شده‌اند.در ماه سپتامبر گذشته بیزوس اعلام کرد که شرکتش قصد دارد در مسئله‌ حفاظت از اقلیم نقشی پیشگام ایفا کرده و تا سال ۲۰۴۰ به هدف"کربن خنثی" برسد. در چارچوب اهدافی که این کنسرن برای خود تعیین کرده است، این غول اینترنتی از قصد خرید ۱۰۰ هزار خودروی باربری کوچک الکتریکی خبر داده است.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید"کربن خنثی" به این معنی است که میزان گازهای گلخانه‌ای منتشرشده با میزان گازهای حذف شده از اتمسفر به تعادل برسند. برای رسیدن به این هدف باید انتشار گازهای گلخانه‌ای در مقایسه با وضعیت کنونی، به شدت کاهش یابد. کاشت جنگل‌، توسعه فناوری‌های جذب کربن و تکنولوژی پاک از جمله تدابیری هستند که کشورها برای رسیدن به شرایط کربن خنثی باید در آن زمینه‌ها سرمایه گذاری کنند.

کلوپ میلیاردرهای نیکوکارچند سالی است که بیزوس هم به کلوپ میلیاردهایی پیوسته که بخشی از دارایی‌های خود را در اهدافی نیکوکارانه هزینه می‌کنند؛ کلوپی که پیش‌تر میلیاردرهایی چون بیل گیتس (مؤسس مایکروسافت و دومین مرد ثروتمند جهان) و وارن بافت (سرمایه‌گذار و خیر آمریکایی و سومین میلیاردر جهان) را به خود دیده است.

سال ۲۰۱۸ بیزوس صندوق دیگری را تأسیس کرد که دو میلیارد دلار از آن (از دارایی‌های شخصی‌اش) را صرف گشودن مدارس پیش‌دبستانی در محله‌های کم‌درآمد برخی ایالات متحده کرد. او همچنین از سازمان‌های غیردولتی‌ای که به بی‌خانمانان یاری می‌رسانند، حمایت می‌کند. ادامه مطلب: DW فارسی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی

این مقاله پر از تبلیغات غلط و نیمه غلط است,آقای بیزوس ومیلیاردرهای خیر خواه با این وسیله از پرداخت مالیات راه فرار یابی میکنند.شرکت آمازون سال گزشته ٣.٨ ملیارد سود خالص داشت,و یک شاهی مالیات نداد(دست ترامپ درد نکنه).دارایی بزوس ٢٩.٩ ملیارد دلاره که نویسنده تخفیف کوچکی داده 😃

برای اولین‌بار در جهان؛ موفقیت یک جت‌من در انجام پرواز کاملا مستقلونس ریفیت، جت‌من ۳۰ سالۀ فرانسوی در حالی که کنترل کامل پرواز را در اختیار داشت، با بال‌هایی مجهز به چهار موتور مینی‌جت، تمام مراحل پرواز شامل بلند شدن از زمین، اوج گرفتن تا ارتفاع ۱۸۰۰ متری و در نهایت فرود دوباره را با موفقیت انجام داد. آهاااا اين شد دودان ياشا خيلى مرسى دانشمندا از وقتی که کارم را در این دوره روحانی از دست دادم و بیکار شدم از صبح تا شب کارم شده دیدن این کلیپ (الهی کرونا بگیری مسعود بهنود) چقدر کاربردی تر شده نسبت به مدل های اولیش، البته هنوز خیلی بااینکه بشه بهش بعنوان یه وسیله نقلیه عمومی نگاه کرد فاصله داره چون هیچ قانونی برای پروازشون وضع نشده، ولی بعنوان یه تجربه تفریحی لوکس کاملا قابل عرضه است.

کمک ۱۰ میلیارد دلاری ثروتمندترین مرد جهان برای مبارزه با گرمایش زمینجف بزوز، رئیس شرکت آمازون که با ۱۳۰ میلیارد دلار ثروت در رتبه اول متمولان جهان قرار دارد گفته از تابستان امسال ۱۰ میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین هزینه خواهد کرد. این بزرگترین مبلغ اهدایی رئیس آمازون تاکنون است. آقای بزوز بارها به علت مشارکت اندک در امور انسان‌دوستانه مورد انتقاد قرار گرفته بود. اشتباه گفتی بی بی سی علی خامنه ای با ۲۰۰میلیارد نفر اول هست ولی انگاری هیچکس و هیچ رسانه ای دوست ندارند رتبه اول را واقعی بیان کنند چرا چون پولهای ملت گرفتار ایران پول حساب نمی‌شود همه رو به قول امام اول فرقه تبهکار. هچ. حساب می‌کنند واو فوق العاده است، چه انسان دلسوزی است👏👏👏 خودشون گند زدن به همه چیز. حالا هم ادای آدم خوبا را پر میارن

برای هشت فعال محیط زیست در ایران احکام قطعی ۵۸سال حبس صادر شدپس از گذشت بیش از دوسال از بازداشت موقت هشت فعال محیط زیست در ایران، فعالان محیط زیستی زندانی در مجموع به ۵۸سال حبس محکوم شدند.\r\n غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه با اعلام از بی‌عرضه گی جاسوس هاتون بوده گیر افتادند خودتم می دونی حکم جاسوسی اعدامه بله، 8 فعال محیط زیست، چه پاک، چقدر ساده! واقعا چی فکر میکنید با خودتون؟ یه سئوال ساده، مسعود سلیمانی چرا در آمریکا دستگیر شد؟ ایران سراسر شده زندان و اعتصاب...مقاومت زندگیست! بەرخۆدان ژیانە مقاومت زندگیست Resistance is life

تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای عملیات جدید در دریای مدیترانهمسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که عملیاتی جدید در مدیترانه را برای اجرای تحریم تسلیحاتی در لیبی آغاز خواهند كرد. - خبرگزاری آناتولی

نابودی گسترده اسکناس در چین برای مقابله با کرونا!نابودی گسترده اسکناس در چین برای مقابله با کرونا! بانک مرکزی چین با هدف مقابله با شیوع سریع ویروس کرونا در سطح این کشور اعلام کرد که در نظر دارد تا با جمع آوری اسکناس‌های آلوده، آن ها را شستشو و در صورت لزوم امحا کند.

از تعیین تکلیف تعطیلی مدارس در فردای انتخابات تا تعیین ۷۰ هزار مدرسه برای اخذ رایانتخابات مجلس یازدهم روز جمعه دوم اسفندماه برگزار می‌شود؛ به گفته مسئولان آموزش و پرورش ۷۰ هزار مدرسه به عنوان شعب اخذ رای فعال خواهند بود. وزارت آموزش و پرورش از دومنظر برخورد نزدیک با انتخابات خواهد داشت؛ نخست مشارکت در برگزاری انتخابات و فعالیت مدارس به عنوان شعب اخذ رای و دیگری آمادگی و زمینه سازی حضور گسترده دانش آموزان و فرهنگیان و تربیت سیاسی جمعیت دانش آموزی که به عنوان یکی از ساحت‌های تربیتی مورد تاکید سند تحول بنیادین است.