کمک کارگران فرانسوی به فعالان کارگری ایران برای بیان رنج‌هایشان

31/06/1398 10:17 ق.ظ

«س‌ژ‌ت' به فعالان اتحادیه‌های ایران کمک می‌کند تا با گروه‌ها و پروژه‌های کارگری بین‌المللی مرتبط باشند و بتوانند فرصتی برای بیان رنج‌های خود یافته و برای اصلاحات کارگری در جمهوری اسلامی تلاش کنند.» در ایران وایر بخوانید. کارگران

که روز گذشته برای «ایران وایر» فرستاد، حمایت خود را از مبارزه کارگران ایرانی اعلام کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «این مجموعه، شرایط کارگران ایرانی را از طریق فعالان کارگری مقیم ایران و فعالان ایرانی‌الاصل مقیم فرانسه از نزدیک زیر نظر دارد.

ایران وایر با سلین ورزلتی،یکی از اعضای کمیسیون اجرایی «س ژت» درباره اهمیت این اتحادیه کارگری در فرانسه و حمایت آن‌ها از کارگران ایرانی گفت‌و گو کرده است. امروز در فرانسه، "س‌ژ‌ت" به عنوان یک اتحادیه جایگاه بسیار مهمی دارد. "س‌ژ‌ت" با بیش از ۷۰۰ هزار عضو از نظر تعداد اعضا جایگاه دوم را در اتحادیه‌های صنفی این کشور دارد و از نظر تعداد رای (۳۱.۲٪ در سال ۲۰۰۲ در انتخابات شغلی و ۳۴٪ در انتخابات سال ۲۰۰۸) بزرگ‌ترین اتحادیه صنفی است.

اما چه دلیلی برای موفقیت "س‌ژ‌ت" از سال ۱۸۹۵ تا‌کنون در میان مهم‌ترین اتحادیه‌های فرانسه وجود دارد؟ سلین ورزلتی، از اعضای کمیسیون اجرایی "س‌ژ‌ت" «نیاز کارگران به سازماندهی جهت مذاکره بهتر برای حقوق‌شان و گفتگو برای بهبود شرایط کاری‌شان» را دلیل تداوم فعالیت این اتحادیه می‌داند. headtopics.com

او اشاره می‌کند که ایجاد «موازنه قوا» بین کارگران و کارفرمایانشان یکی از مطالبات اصلی کارگران بوده است و "س‌ژ‌ت" به عنوان یک اتحادیه همواره تلاش کرده این موزانه قوا را به نفع کارگران برقرار سازد. ورزلتی تاکید می‌کند اگرچه در سال‌های اخیر تعداد کارگران عضو اتحادیه‌ها در فرانسه کاهش یافته است.

ادامه مطلب:
iranwire »

شهروند آمریکایی به کمک به حزب‌الله برای انجام حملات تروریستی متهم شدبه گزارش «ان‌بی‌سی»، الکسی ساب ۴۲ ساله متهم است که از اوایل تا اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادیاز مکانهای دیدنی ایالات متحده از جمله مجسمه آزادی، کاخ سفید، ساختمان سازمان ملل متحد و فین‌وی پارک بوستون به عنوان اهداف احتمالی تروریستی عکس و فیلم می‌گرفته و با حزب‌الله در ارتباط بوده است.

می‌خواهند با کمک بورژوازی مستغلات، نقبی به خزانه‌ی صندوق توسعه بزنند/ برنامه‌های ابتر و دُم‌بریده مردم را «خانه‌دار» نمی‌کند/ جامعه مدنی به بحثِ مسکن فرودستان ورود کندکمال اطهاری در گفت‌وگو با ایلنا: می‌خواهند با کمک بورژوازی مستغلات، نقبی به خزانه‌ی صندوق توسعه بزنند/ برنامه‌های ابتر و دُم‌بریده مردم را «خانه‌دار» نمی‌کند/ جامعه مدنی به بحثِ مسکن فرودستان ورود کند

بیش از ۱۲ میلیون نفر در یمن از کمک های برنامه جهانی غذا برخوردار شدند🔺بیش از ۱۲ میلیون نفر در یمن از کمک های برنامه جهانی غذا برخوردار شدند ⚡️نهاد برنامه جهانی غذا، زیر مجموعه سازمان ملل متحد، می‌گوید در ماه اوت ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در یمن کمک های غذایی این نهاد را دریافت کرده‌اند. اگه حوثی های تحت حمایت سپاه بذارن از یکطرف غذا برای یک وعده و از طرفی دیگر قتل عامشان میکنند.

سازمان ملل: ۱۲ میلیون یمنی کمک غذایی دریافت کردنددسترسی به غذا در کشور جنگ‌زده یمن تبدیل به ابزاری سیاسی شده است. هم نیروهای حوثی و هم نیروهای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی در طول این جنگ چهار ساله دسترسی جمعیت غیرنظامی به غذا و کمک‌های انسان‌دوستانه را بارها مسدود کرده‌اند.

وامِنان؛ زندگیِ جمعیِ زعفرانکارانی که می‌خواهند دلالی را حذف کنند/ تسهیلات دولتی برای کمک به تعاونی‌های روستایی ضروری استاز وقتی زعفرانکاری در وامِنان، یکی از روستاهای بخش شرقی استان گلستان گسترش یافته و اهالی این روستا تعاونی تولیدی و مالی تشکیل دادند، زندگی‌شان بهتر شده اما این کشاورزان هنوز مشکلات زیادی دارند.

نماینده اراک: اغلب بازداشت‌شدگان اعتراضات کارگری هپکو آزاد شده‌اند/پیگیر آزادی سایرین هستیمنماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «اغلب بازداشت‌شدگان اعتراضات کارگری هپکو آزاد شده‌اند» گفت که پیگیری‌ها برای آزادی سایر بازداشت شدگان ادامه دارد. افرین بااین برخوردهای بدون حساب وکتاب؟؟!!خداوندمتعال درقران کریم می فرمایدرزق همه موجودات راماتنظیم کردیم.وفرموده حقوق مردم راکم ندهیدودرزمین سربه فسادبرندارید.؟.!،حال چگونه خلافهایی که ان کارخانه انجام داده وبایدپاسخگوی عدم پرداخت حقوق کارگران باشد،کارگران مواخذه می شوند.؟، !ا اشکاراست که ان خلاف مضاعف است وازمنظرالهی مخفی نمی ماند.هرکس درهرنقطه ازکشورکاروتلاش می کندبایدحقوق ودستمزدوی کامل براساس رفع جامع نیاززمانش پرداخت وبه زمان بایدصورت گیردوتنطیم کننده ان بایددولت باشدوقصوردراین خصوص بایدپاسخگوباشد.