کمک بشردوستانه ترکیه به آوارگان ایزدی در عراق

12/06/1399 01:14:00 ب.ظ

02.09.

2020 دهوک/خبرگزاری آناتولی سازمان هلال‌احمر ترکیه در ادامه تلاش‌های خود برای همبستگی با کشورهای خارجی در برابر شیوع ویروس جدید کرونا «کووید-19» 1500 بسته موادغذایی و بهداشتی را میان خانواده‌های پناهجوی ایزدی در اردوگاه «اصیان» استان دهوک عراق توزیع کرد.

هاکان کاراچای سرکنسول ترکیه در اربیل در این باره در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی اظهارداشت: ترکیه بدون تبعیض مذهبی و نژادی به کمک انسان‌های نیازمند در سراسر جهان می شتابد.در این راستا کمک‌های انسان‌دوستانه در اردوگاه‌های ایزدی‌ها توزیع می‌کند.

وی با اشاره به تداوم کمک‌های ترکیه به ایزدی‌ها گفت: در این اردوگاه ایزدی‌هایی که از آزار و اذیت گروه تروریستی داعش فرار کرده‌اند اقامت می‌کنند. ایزدی‌ها مایل اند به خانه‌های خود بازگردند ولی حضور و اقدامات گروه تروریستی پ.ک.ک در سنجار مانع از این بازگشت می‌شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

اعزام تیم آتش‌نشانان اسرائیلی به آمریکا برای کمک به مهار حریق جنگل‌های کالیفرنیابرای اولین بار در تاریخ روابط ایالات متحده آمریکا و اسرائیل، گروهی از آتش‌نشانان اسرائیلی به کالیفرنیا فرستاده شدند تا در عملیات مهار آتش‌سوزی‌های بزرگی که در ۱۸ منطقه این ایالات در جریان است، شرکت کنند.

مقصر سانحه فرودگاه ماهشهر خلبان است/ فرودگاه اهواز، پرواز را در ارتفاع بالاتر از توافق تحویل داد/ خلبان ۶۴ ساله کاسپین اخراج و کمک خلبان به کار برگشتگزارش نهایی بررسی سانحه فرودگاه ماهشهر اعلام شد؛ مقصر سانحه فرودگاه ماهشهر خلبان است/ فرودگاه اهواز، پرواز را در ارتفاع بالاتر از توافق تحویل داد/ خلبان ۶۴ ساله کاسپین اخراج و کمک خلبان به کار برگشت

شمار جان‌باختگان سیل در افغانستان به ۱۹۰ نفر رسید؛ ایران برای کمک اعلام آمادگی کرد - BBC News فارسیمقامها در افغانستان اعلام کردند که شمار جان باختگان ناشی از جاری شدن سیل در ۱۵ ولایت این کشور به ۱۹۰ نفر افزایش یافته است. با این وجود عملیات جستجو برای یافتن اجساد بیشتر هنوز ادامه دارد. وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان گفته که ۱۷۲ نفر هم در این حوادث زخمی شده و براساس گزارش خانواده ها تاکنون دستکم ۱۵ نفر ناپدید است. پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیروی ایران گزارش داده که این کشور آماده کمک رسانی به سیل زدگان افغان است.

نگرانی‌ها از شیوع کرونا در غزه؛ توافق اسرائیل و حماس برای کاهش تنشگروه‌های فعال در امور بشردوستانه نگران هستند که ویروس جدید کرونا با توجه به تراکم بالای جمعیت در نوار غزه به سرعت در میان ساکنان این باریکه شیوع پیدا کند.

ترکیه: اقدام آمریکا در ضربه زدن به شرایط صلح در تضاد با روح هم‌پیمانی استترکیه: اقدام آمریکا در ضربه زدن به شرایط صلح در تضاد با روح هم‌پیمانی است وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که اگر ایالات‌متحده درباره تصمیم خود در لغو تحریم تسلیحاتی بخش یونانی نشین قبرس تجدید نظر نکند، اقدام متقابل انجام خواهد داد.

تاکنون تصمیمی برای برگزاری مراسم اربعین اتخاذ نشده استسفیر ایران در عراق: تاکنون تصمیمی برای برگزاری مراسم اربعین اتخاذ نشده است، با توجه به توافق موجود میان ایران و عراق ورود زائران ایرانی به عراق همچنان ممنوع است