کمپین «نجات جمشید شارمهد» خواستار اقدام جدی و فوری دولت آلمان برای نجات او شد

25/11/1400 05:04:00 ب.ظ

🔺کمپین «نجات جمشید_شارمهد » خواستار اقدام جدی و فوری دولت آلمان برای نجات او شد کمپین «نجات جمشید شارمهد» در نامه‌ای به وزیر خارجه جدید آلمان خواستار اقدام جدی، فوری و مستقیم دولت آلمان برای نجات جان این شهروند ۶۶ ساله آلمانی زندانی در ایران شد.

کمپین «نجات جمشید شارمهد» در نامه‌ای به وزیر خارجه جدید آلمان خواستار اقدام جدی، فوری و مستقیم دولت آلمان برای نجات جان این شهروند ۶۶ ساله آلمانی زندانی در ایران شد. این نامه با اشاره به اعدام روح‌الله زم، روزنامه‌نگاری که پس از ربوده شدن به ایران برده شد و در آن...

این نامه با اشاره به اعدام روح‌الله زم، روزنامه‌نگاری که پس از ربوده شدن به ایران برده شد و در آن جا اعدام شد، عنوان شده است: «بسیار مهم است که دولت فدرال [آلمان] فورا برای جلوگیری از قتل دولتی برنامه‌ریزی شده آقای شارمهد اقدام کند» و «تمام راه‌های سیاسی و دیپلماتیک را برای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی ایران به کار گیرد.»

جمشید شارمهد، فعال سیاسی منتقد جمهوری اسلامی، در سفری از آلمان به هند، سه روز مجبور به توقف در فرودگاه دبی شد. خانواده‌ آقای شارمهد پس از قطع تماس او، از طریق رسانه‌های دولتی ایران دریافته‌اند که این شهروند آلمانی توسط نیروهای مخفی جمهوری اسلامی ربوده و به ایران برده شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

همدلی سربازان ترکیه با کودکان زلزله‌زده

وزارت دفاع ملی ترکیه تصاویر بازی و همدلی سربازان کشور با کودکان در مناطق زلزله‌زده را به اشتراک گذاشت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

behnoodmokri جمشید_شارمهد_گوه_خورد JamshidSharmahdIsCharlatan amirpersia جمشید_شارمهد_گوه_خورد JamshidSharmahdIsCharlatan

بحران اوکراین؛ صدراعظم آلمان برای کاستن از تنش به کی‌یف و مسکو می‌رودآلمان همچون ایالات متحده و دست کم پانزده کشور اروپایی و غیر اروپایی در پی بحرانی شدن اوضاع و هویدا شدن نشانه‌هایی دال بر وقوع جنگ دراوکراین خواستار خروج فوری اتباع خود از این کشور شده‌اند.

انتخاب رئیس‌جمهور آلمان؛ اشتاین‌مایر در یک قدمی ابقا | DW | 13.02.2022امروز یکشنبه رئیس جمهور جدید آلمان از سوی مجمع فدرال این کشور انتخاب می‌شود. فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهور کنونی که از پشتیبانی اکثریت رأی‌دهندگان در این مجمع برخوردار است، به احتمال قوی در مقام خود ابقا خواهد شد.

کرونا در آلمان؛ روند کاهشی ابتلا و احتمال کاهش محدودیت‌ها | DW | 14.02.2022شاخص و روند ابتلا به کرونا در آلمان برای دومین روز کاهش یافته و احتمال دارد پاندمی به نقطه عطف جدیدی رسیده باشد. شورای کارشناسان دولت آلمان معتقد است احتمال کاهش محدودیت‌های کرونایی در هفته‌های آینده وجود دارد.

نامه ده‌ها فعال مدنی به وزیر خارجه آلمان در مورد پرونده جمشید شارمهددر ادامه این نامه آمده است که قاضی صلواتی به دادن حکم اعدام در ایران معروف است و آخرین قربانی او روح‌الله زم، روزنامه‌نگاری بوده که ربوده و پس محاکمه به دار آویخته شده است. فعالان مدنی تون داعشی نیستن ؟ چون کافیه یه نگاه به آرشیو رادیو تندر بندازی برای اعدامش 1000 تا مدرک داری من کیرم توکص ننی ده ها نه صدهافعال مدنی مادرجنده ها این حرومزاده رو باید تیکه تیکش کنن حرومزاده رو مثل کارمندای حرومزاده ی رادیو فردا قسمتتون بشه کصکشای خارکسته 🍆🍆🍆🤮🖕🖕🖕🖕

تلگرام با فشار آلمان '۶۴ کانال خود را مسدود کرد' | DW | 12.02.2022ظاهرا فشار شدید دولت آلمان بر سرویس پیام‌‌رسان تلگرام تأًثیر گذاشته است. یک روزنامه آلمانی از بسته شدن ۶۴ کانال تلگرام خبر داده است. آلمان در پی انتشار پیام‌های نفرت‌پراکن تلگرام را تهدید به بستن کرده بود.

اوکراین تقاضای ۱۲ هزار موشک ضدتانک از آلمان کرد | DW | 14.02.2022روز دوشنبه ۱۴ فوریه، اولاف شولتس صدراعظم آلمان به کیف پایتخت اوکراین می‌رود. سفیر اوکراین در برلین از او خواسته تا سلاح‌های سنگین جنگی در اختیار کشورش قرار دهد. 💛 HAPPY ❤️ SHIBALENTINES 🧡 ShibArmy تجهیزات نظامی که شما ' هنوز 'به اوکراین ندادید هم‌پیمانان شما در ناتو دارند جبران میکنند شما دویچه وله نگران نباشید بازهم توهمات پوچ رهبران اوكراين كشورشون رو به ويرانى سوق ميدهد. اينها فكر ميكنند كه از دُم آمريكا آويزون شدن بهشون امنيت ميده! اشتباهه؛ به محض گرم شدن منطقه همه اونايى كه اوكراين رو شير كردن و جلو انداختن فرارى ميشن و اوكراين ميمونه و پوتين عصبانى و گرسنه !