کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021

28/07/2021 08:08:00 ب.ظ

'کمپین حقوق بشر در ایران' خواستار پشتیبانی آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تظاهرات مسالمت‌آمیز در ایران شده است. این مرکز با اشاره به گزارش سازمان عفو بین‌الملل نسبت به احتمال تکرار جنایات آبان ۹۸ هشدار داده است.

کمپین حقوق بشر در ایران, هادی قائمی

' کمپین حقوق بشر در ایران ' خواستار پشتیبانی آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تظاهرات مسالمت‌آمیز در ایران شده است. این مرکز با اشاره به گزارش سازمان عفو بین‌الملل نسبت به احتمال تکرار جنایات آبان ۹۸ هشدار داده است.

' کمپین حقوق بشر در ایران ' خواستار پشتیبانی آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تظاهرات مسالمت‌آمیز در ایران شده است. این مرکز با اشاره به گزارش سازمان عفو بین‌الملل نسبت به احتمال تکرار جنایات آبان ۹۸ هشدار داده است.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند"کمپین حقوق بشر در ایران" خواستار پشتیبانی آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تظاهرات مسالمت‌آمیز در ایران شده است. این مرکز با اشاره به گزارش سازمان عفو بین‌الملل نسبت به احتمال تکرار جنایات آبان ۹۸ هشدار داده است.

صحنه‌ای از تظاهرات اخیر در خوزستان، دوم مرداد ۱۴۰۰"کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران" در جدیدترین بیانیه خود نوشته که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اقدام به کشتن شهروندانی کرده‌اند که به گونه‌ای مسالمت آمیز دست به اعتراض زده‌اند.در این بیانیه از دولت آمریکا و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست شده مانع تکرار خونریزی دیگری در ایران شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

امریکا و اروپا خودشون باعث و بانی خونریزی هستن تظاهرات مسالمت آمیز!؟ پس کشته ها و مجروحین نیروی_انتظامی خودکشی و خودزنی کرده اند!؟ جنایات آبان98 توسط اوباش و منافقین مانند نوید_افکاری انجام شد. اروپای ایرانخوارصدای مظلومیت مردم ایران را نخواهد شنید وقتی چپاول می کند چرا باید صدای مظلومیت ایران را بشنود وقتی که مذبوحانه چنگ در ثروت ایران انداخته اند . چین .و روسیه هم طرف دیگر چپاول ایران هستند .ایران مظلوم صاحب ندارد؟

KPeshawary در افغانستان چي بد کردن که الا در ايران بدي کونت . امريکا + اروپا = صفر آمریکا در تمام تظاهرات ملت ایران پشت به ملت ایران کرد غلطهای اضافی. بایدن خودش به زوزه افتاده از بیچارگی، شما چقدر بدبخت هستید که چشم به راه اجنبی هستید. شما خائنین بپرسید آلمان، سوئد، فرانسه، انگلیس چگونه است. سوئدیهای با غیرت نه تنها از من عکس نگرفتند که به جایی بفرستند بلکه به سازمان امنیت زنگ میزدند.

As long as dwnews doesn’t share the same information, there will be no awareness about the current situation in Iran برای جنایت ۹۸ چه غلطی کردند که الان نگران تکرار هستند؟ شاشیدم تو هرچی سازمان حقوق بشر و سازمان ملل و بقیه شون

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران؛ نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران در حیرت استسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ایران ، هشدار داد که اگر پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت نشود، امید چندانی به خارج شدن از وضعیت قرمز در اکثر شهرهای کشور وجود حیرتی هم باشه از شدت حماقت نمکی و جنایت خامنه‌ای میتونه باشه

طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است🖊️اینفوگرافیک I طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است ◀️شبه‌نظامیان طالبان طی روزهای گذشته توانسته‌ اند بسیاری از مناطق افغانستان را به اشغال خود درآورده و کنترل بیش از 150 شهرستان را در اختیار بگیرند

ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند🔺ادامه تجمعات صنفی در ایران ؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند پرداخت حقوق‌های معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، و تعیین تکلیف مالکیت شرکت از مطالبات اصلی کارگران هفت تپه به شمار می‌رود.

جو امنیتی و اختلال اینترنت در خوزستان؛ اعتراضات در ایران به کرج رسیدگروهی از مردم در استان البرز با حضور در خیابان‌ها شعارهای ضد حکومتی سر دادند و خشم خود را از وضعیت کنونی اداره ممکلت ابراز داشتند. 🍆 چرا؟!مشکل اقتصادی که دولت برای شما بوجود آورده را چرا به گردن حکومت می‌اندازید.خوب است والله

کرونا در ایران؛ 'پیک پنجم از تمام پیک‌ها بدتر بوده است' | DW | 27.07.2021شمار بستری‌های کرونایی تنها در تهران به ۱۰ هزار نفر رسیده است. شمار مبتلایان هر روز از روز پیش از آن فزونی می‌گیرد. حدود ۳۵ هزار مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. از برپایی بیمارستان‌های صحرایی سخن می‌رود.

ایران کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند "کمپین حقوق بشر در ایران" خواستار پشتیبانی آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تظاهرات مسالمت‌آمیز در ایران شده است.آرشیو ثبت نام واکسیناسیون کرونا در ایران، از روز دوشنبه ۴ مرداد به علت آن چه که «قطعی سرویس استعلام هویت ثبت احوال» ذکر شده است،‌ مختل شد.نخواهد داشت.شبه‌نظامیان طالبان طی روزهای گذشته توانسته‌ اند بسیاری از مناطق افغانستان را به اشغال خود درآورده و کنترل بیش از 150 شهرستان را در اختیار بگیرند.

این مرکز با اشاره به گزارش سازمان عفو بین‌الملل نسبت به احتمال تکرار جنایات آبان ۹۸ هشدار داده است. صحنه‌ای از تظاهرات اخیر در خوزستان، دوم مرداد ۱۴۰۰ "کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران" در جدیدترین بیانیه خود نوشته که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اقدام به کشتن شهروندانی کرده‌اند که به گونه‌ای مسالمت آمیز دست به اعتراض زده‌اند. اما با وجود اختلال در سیستم ثبت‌نام برای واکسیناسیون و مرتفع نشدن آن، سعید نمکی، وزیر بهداشت، روز دوشنبه خواستار «نوبت‌دهی به گروه‌های سنی جدید شد. در این بیانیه از دولت آمریکا و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست شده مانع تکرار خونریزی دیگری در ایران شوند. نمکی همچنین مدعی شد که «ایران توانسته است در کمتر از دو ماه به یکی از تولیدکنندگان تجهیزات دارویی تبدیل شود. در این بیانیه به قطع مجدد اینترنت در ایران اشاره شده و آمده است که حکومت همچون نوامبر سال ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) با قطع اینترنت بر آن است تا بر جنایات خود پرده بکشد. نمکی در نامه‌ای به معاون خود نوشته است که در استان‌های خراسان جنوبی، خوزستان، بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، ۴۵ تا ۴۸ ساله‌ها برای واکسیناسیون ثبت نام کنند، در بقیه استان‌ها ۵۵ تا ۵۸ ساله‌ها، و در تهران سنین بین ۵۸ تا ۶۰ تحت پوشش سامانه نوبت‌دهی قرار گیرند. این مرکز حقوق بشری از کشورهای یاد شده درخواست کرده ضمن محکوم کردن سرکوب خشن اعتراضات در ایران، در راستای آزادی دستگیر شدگان، جلوگیری از قهر حکومتی و همچنین رفع انسداد اینترنت برای اطلاع‌رسانی درباره جنایات حکومت ایران اقدام کنند. بیش از 20 کشور از جمله اعضای ناتو، از ایالات متحده آمریکا در عملیاتی که به مدت 13 سال (بین سال‌های 2001-2014) به طول انجامید حمایت کردند.

هشدار درباره تکرار جنایات آبان ۹۸ هادی قائمی، سخنگوی این کمپین به کشته شدن صدها نفر از معترضان در آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و از دولت آمریکا و کشورهای اروپایی درخواست کرده مانع تکرار این جنایات در ارتباط با اعتراضات اخیر شوند. به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز پیش‌بینی کرد که در روزهای آینده اهواز و چند شهر دیگر خوزستان نیز در وضعیت قرمز کرونا قرار بگیرند. بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، روز گذشته گفت که اکنون حدود 10 هزار مبتلا در بیمارستان‌های تهران بستری‌اند و بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران جدید با «محدودیت شدید» مواجه‌اند. این کمپین در ادامه بیانیه خود به گزارش اخیر سازمان عفو بین‌الملل در مورد کشته شدن شماری از معترضان و دستگیری گسترده آن‌ها در جریان اعتراضات اخیر اشاره کرده است. قائمی گفته است: «اکنون زمان آن رسیده است که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا آشکارا در حمایت از حق اعتراضات مسالمت‌آمیز در ایران سخن بگوید.» خبرهای بیشتر.» به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید سخنگوی کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران در ادامه از رئیس جمهور آمریکا درخواست کرده همان تلاشی را برای حفظ جان معترضان در ایران به کار گیرد که در ارتباط با نقض حقوق بشر در سایر کشورها انجام داده است.» این در حالی است که وضعیت تخت‌ها و امکانات درمانی در سایر استان‌های ایران نیز اصلا مناسب نیست و بیماران مبتلا به کرونا حتی در کلان‌شهرهای ایران با کمبود تخت‌ در بخش مراقبت‌های ويژه، گرانی، کمبود دارو و معضل رانت‌بازی در پذیریش برخی بیمارستان‌ها مواجه هستند. قائمی تاکید کرده است که مسائل مربوط به حقوق بشر نیز باید به موازات سایر مسائل امنیتی در شمار اولویت‌های تیم‌های مذاکره کننده با ایران قرار گیرند. به موازات روند خروج، مذاکرات روند گذار بین طالبان و جمهوری اسلامی افغانستان بی نتیجه به پایان رسید.

او هشدار داده که هرگاه کشورهای آمریکا و اروپا در این رابطه اقدامی انجام ندهند، این احتمال وجود دارد که جنایات آبان سال ۹۸ در سایه قطع ارتباطات اینترنتی تکرار شود. . با کندی روند واکسیناسیون و شدت یافتن آمار ابتلا به سویه «دلتا» طبق «آمار رسمی» وزارت بهداشت ایران در طول 24 ساعت گذشته 357 شهروند جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به 89 هزار و 479 نفر رسید.