کمتر از پنج روز تا پایان مهلت تهران؛ آیا برجام آخرین نفس‌های خود را می‌کشد؟

30/11/1399 05:01 ب.ظ

کمتر از پنج روز تا پایان مهلت تهران؛ آیا برجام آخرین نفس‌های خود را می‌کشد؟ این گزارش را بخوانید 🔽

توافق هسته ای ایران در حالی به مرحله مرگ و زندگی رسیده است که مخالفان و موافقان این توافقنامه، هر یک در تلاشند تا به هدف خود دست یابند. توافق هسته‌ای ایران در حالی به مرحله مرگ و زندگی رسیده است که مخالفان و موافقان این توافقنامه، هر یک در تلاشند تا به هدف خود دست یابند.

در حالی که کمتر از پنج روز تا پایان مهلت تهران به طرف‌های برجام برای اجرای کامل این توافقنامه و رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران مانده است، برخی تحلیلگران سیاسی در نگاهی بدبینانه معتقدند که رئیس جمهور جدید آمریکا از این تاریخ عبور خواهد کرد.

این دسته از تحلیلگران بر این باورند پذیرش خواسته تهران از سوی جو بایدن، نشان دهنده ضعف دولت جدید آمریکا در برابر ایران خواهد بود. اما برخی منابع خبری از امکان‌پذیر بودن اعلام بازگشت آمریکا به توفقنامه برجام در سخنرانی جو بایدن، رئیس جمهور این کشور در کنفرانس امنیتی مونیخ سخن گفته‌اند. کنفرانس امنیتی مونیخ که شعار «گذر از جهان بدون غرب» را برای خود انتخاب کرده است، روز جمعه، ۱۹ فوریه برگزار خواهد شد.

روحانی: خجالت نکشید از همین رو حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که در روزهای گذشته بارها به مناسبت‌های مختلف بر حفظ دیپلماسی برای حفظ برجام تأکید داشته است، بار دیگر امروز نیز گفت: «ما که نمی‌خواهیم به آمریکا بگوییم در برابر فشار ما غیرقانونی عمل کند؛ آنچه ما می‌خواهیم قانون است.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در ایران؛ فوت دومین پرستار باردار در کمتر از ده روز

یک‌سوم فوتی‌های خوزستان کمتر از یک روز در بیمارستان‌اند / چیزی به نام سرماخوردگی وجود نداردرئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه یک سوم موارد فوت کرونا در خوزستان کمتر از ۲۴ ساعت در بیمارستان بوده‌اند و پس از آن فوت شده‌اند، گفت: ۷۰ درصد از فوتی‌ها نیز به محض ورود به اورژانس، اینتوبه یا فوت شده‌اند؛ این اعداد نشان می‌دهد که مردم، دیر به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.

یک‌سوم فوتی‌های خوزستان کمتر از یک روز در بیمارستان‌اند

مستند جدید از اسطوره برزیلی؛ پنج نکته از زندگی پله که احتمالا نمی‌دانیم - BBC News فارسیمستند جدید سرویس پخش اینترنتی نت‌فلیکس درباره پله، ما را با عمق زندگی مردی آشنا می‌کند که به گمان برخی، بهترین فوتبالست تمام دوران است. این مستند حاوی تصاویر و مصاحبه‌های آرشیوی با این اسطوره سابق فوتبال برزیل، هم تیمی‌های سابقش و برخی روزنامه‌نگاران است.

تداوم اعتراض‌ها در میانمار یک روز پس از کشتار؛ سازمان‌ملل از «قتل عام» سخن گفت«یک ارتش حرفه‌ای از مقررات و عرف بین‌المللی رفتاری و مسئولیت حفاظت از مردم پیروی می‌کند نه اینکه به آن‌ها آزار برساند؛ مردمی که [بنا به تعریف] ارتش برای خدمت به آن‌ها موجودیت دارد.» دولت میانمار احمقه که اون زنه مزدور غرب را اعدام نمکنه . میانمار شد کره شمالی دوم و شما اروپاییها هم هیچ غلطی نمی تونین بکنید سازمانی ملل نه ... سازمان باج بگیران و دزدان و چپاولگران .. هر کی پول بیشتری بده ، رای به نفع اون صادر میشه ... انسانیت در این سازمان حکم فرما نیست... فقط باجگیری ! شکر گذاریم که چنین اتفاقی افتاده چون چند سال پیش خیلی مردم بی گناه را کشتن و اوره کردن