کمتر از دو هفته مانده به مذاکرات وین؛ نفتالی بنت حاضر به ملاقات با رابرت مالی نشد

24/08/1400 09:06 ق.ظ

کمتر از دو هفته مانده به مذاکرات وین؛ نفتالی بنت حاضر به ملاقات با رابرت مالی نشد العربيه_فارسى

رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل پس از تلاش‌های آمریکا برای احیای مذاکرات توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، حاضر به ملاقات به گزارش خبرگزاری «هاآرتص»، یک‌شنبه 14 نوامبر، مالی در سفر خود به اسرائیل، با مسئولان دفتر نخست‌وزیری، بنی گانتز، وزیر دفاع و یائیر لاپید، وزیر خارجه این کشور دیدار خواهد داشت.

Advertisement «هاآرتص» به نقل از یک منبع نزدیک به نخست‌وزیر اسرائیل نوشت: «بنت ملاقات با مالی را تحریم نکرده است. او اعتقاد دارد که بازگشت به میز مذاکرات، انتخاب درست نیست.» به گفته این منبع، «رابرت مالی مروج ایده بازگشت به میز مذاکرات وین در دولت بایدن است.»

با این وجود یک مقام اسرائیلی دیگر به «هاآرتص» گفته است که دلیل عدم دیدار این دو نفر، جایگاه دیپلماتیک مالی است. به گفته این مقام اسرائیلی، رابرت مالی به اندازه کافی جایگاه دیپلماتیکی ندارد که با نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهوری در طول سفر خود به منطقه دیدار کند.

مالی که به خاورمیانه سفر کرده، قرار است پیش از برگزاری دور جدید مذاکرات احیای برجام، از کشورهای اسرائیل، امارات متحده عربی، پادشاهی سعودی و پادشاهی بحرین دیدار داشته و با مقامات آن گفت‌وگو کند. او که در سفر خود به این چهار کشور، رهبری یک تیم بین‌سازمانی آمریکایی را برعهده دارد، به گفته وزارت خارجه آمریکا به دنبال «رایزنی با شرکای منطقه‌ای آمریکاست.» headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

پناهجوی گرفتار در بلاروس: بدون تصمیم اتحادیه اروپا نیمی از پناهجویان از سرما می‌میرندهر روز شرایط پناهجویان در بلاروس بحرانی‌تر می‌شود. علاوه بر ابعاد دیپلماتیک این بحران، بعد انسانی آن هشدار دهنده است. یورونیوز در ین باره با یک پناهجوی عراقی در مینسک گفتگو کرده، این پناهجو هشدار می‌دهد که وضعیت پناهجویان در بلاروس فاجعه بار است و در صورت عدم اقدام سریع نیمی از آن قربانی می‌شوند. GhadakpourN این ها بازی سیاسته بحث اختلاف با روسیه است وگرنه همین دیروز فقط ۱۰۰۰ مهاجر از فرانسه به بریتانیا رفتند یا روزانه ۵ هزار نفر از افغانستان به ایران مهاجرت می‌کنند،ولی الان برای سه چهار هزار نفر مهاجران گرفتار در سرما ارتش اعزام می‌کنند و جلسه های امنیتی برگزار می‌کنند. GhadakpourN المهدي ظهر في باكستان. لقد ظهر رجل من باكستان اسمه محمّد قاسم بن عبد الكريم ، رأى الله ﷻ أكثر من 300 مرّة في المنام و يعود نسبه إلى الرّسول ﷺ و تتوفّر فيه كلّ صفات المهدي. لمعرفة المزيد: GhadakpourN هولوكاست

یک اقتصاددان: ادعای حکومت مبنی بر حمایت از فقرا از طریق حذف ارز ترجیحی «دروغ» است🔺 به گفته کارشناسان اقتصادی، با گسترش دامنه فقر در ایران و در شرایطی که سطح اعتماد عمومی مردم به اقتصاد و نظام بیش از پیش کاهش یافته، تبعات منفی سیاست حذف_ارز_ترجیحی با توجه به سابقه اعتراضات آبان_۹۸ به دقت محاسبه نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید: مشکلات امروز نتیجه اشتباهات گذشته است. شما بیشتر نگرانی انگار؟ ضربه سخت سایبری به تل‌آویو؛ مراکز حیاتی اسرائیل با دقت پنج سانت قابل مشاهده شد + فیلم گروه هکری «عصای موسی» ضمن اعلام اینکه حجم فایل‌ها، تصاویر و نقشه‌های سه بعدی که از فلسطین اشغالی به دست آورده 22 ترابایت است، بخشی از اطلاعات حساس را منتشر کرد.

گارد ساحلی ایتالیا بیش از ۵۵۰ مهاجر را از آب‌های طوفانی دریای مدیترانه نجات داد🔺گارد ساحلی ایتالیا بیش از ۵۵۰ مهاجر را از آب‌های طوفانی دریای مدیترانه نجات داد ▪ شمار فزاینده‌ای از قایق‌های قاچاقچیان در مسیر جدیدی حرکت می‌کنند که آغاز آن در ترکیه است و به جنوبی‌ترین نقطه شبه جزیره ایتالیا ختم می‌شود. ⬇ بیشتر بخوانید: Muhammad Qasim has seen Prophet Muhammad SAW over 300 times in his dreams and describes that our Prophet SAW is in grief and sadness over the state of the Muslim ummah. Muslim ummah must wake up and understand the message of these dreams. Visit

بریتنی اسپیرز پس از ۱۳ سال از قیمومت پدرش آزاد شدیک دادگاه در لس‌آنجلس روز جمعه با صدور حکمی به قیمومت ۱۳ ساله پدر بریتنی اسپیرز بر این خواننده پاپ پایان داد. عروس ایران آزاد شد😂

احضار مجدد فرزانه‌ انصاری‌فر خواهر یکی از جان‌باختگان آبان به دادگاه

ادامه کمبود ناشی از همه‌گیری کرونا؛ بازار تراشه‌ها چه زمانی به حالت عادی باز می‌گردد؟تیری برتون، کمیسر اروپا در امور بازار داخلی اتحادیه، روز یکشنبه اعلام کرد که پایان کمبود تراشه‌ یا مدار‌های یکپارچه که به ویژه متاثر از کمیابی نیم‌‌رسانا‌ها یا نیمه‌هادی‌هاست با این فرض خوشبینانه که اوج آن سپری شده باشد، حداقل چند فصل دیگر طول خواهد کشید. درودها دوستان فردا دوشنبه 15.11.2021 دیو بر عدالت 9.4.1443 درویش بر سلطان 24.8.1400 صلح بر صبرواستقامت باید بیشتر متمرکزروی کار (قرآن، تورات، انجیل،گفتارزرتشت،مولانا، فردوسی،حافظ و شمنان مکزیک بشم مطالعه،دیدن فیلم خوب،شنیدن موسیقی خوب،پیاده روی،مراقبه و نیایش بمن کمک خواهندکرد

با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نشد.

به گزارش خبرگزاری «هاآرتص»، یک‌شنبه 14 نوامبر، مالی در سفر خود به اسرائیل، با مسئولان دفتر نخست‌وزیری، بنی گانتز، وزیر دفاع و یائیر لاپید، وزیر خارجه این کشور دیدار خواهد داشت.

Advertisement

«هاآرتص» به نقل از یک منبع نزدیک به نخست‌وزیر اسرائیل نوشت: «بنت ملاقات با مالی را تحریم نکرده است. او اعتقاد دارد که بازگشت به میز مذاکرات، انتخاب درست نیست.» به گفته این منبع، «رابرت مالی مروج ایده بازگشت به میز مذاکرات وین در دولت بایدن است.»

با این وجود یک مقام اسرائیلی دیگر به «هاآرتص» گفته است که دلیل عدم دیدار این دو نفر، جایگاه دیپلماتیک مالی است. به گفته این مقام اسرائیلی، رابرت مالی به اندازه کافی جایگاه دیپلماتیکی ندارد که با نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهوری در طول سفر خود به منطقه دیدار کند.

مالی که به خاورمیانه سفر کرده، قرار است پیش از برگزاری دور جدید مذاکرات احیای برجام، از کشورهای اسرائیل، امارات متحده عربی، پادشاهی سعودی و پادشاهی بحرین دیدار داشته و با مقامات آن گفت‌وگو کند.

او که در سفر خود به این چهار کشور، رهبری یک تیم بین‌سازمانی آمریکایی را برعهده دارد، به گفته وزارت خارجه آمریکا به دنبال «رایزنی با شرکای منطقه‌ای آمریکاست.»

به گفته «هاآرتص» انتظار می‌رود که بنت در طول این هفته، با لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد دیداری داشته باشد.

گرینفیلد از جمله کسانی بود که اخیرا حمایت خود را از به کار افتادن مجدد سازوکار برجام اعلام کرده بود.او در این زمینه به خبرنگاران گرفته بود که برجام مانع دستیابی ایران به سلاح اتمی خواهد شد.

ایران و کشورهای 1+4 در حال آمادگی برای شرکت در دور جدید مذاکرات وین هستند. این مذاکرات که کمتر از دو هفته دیگر برگزار خواهد شد، در ژوئن گذشته و پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری جدید ایران متوقف شده بود.