کمبود مواد غذایی؛ اتحادیه اروپا به کشورهای آسیب‌پذیر کمک خواهد کرد | DW | 18.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمله روسیه به اوکراین منجر بە افزایش قیمت مواد غذایی در بسیاری از نقاط جهان از جمله در اتحادیه اروپا شدە است. اما این اتحادیه نە تنها وجود بحران را رد می‌کند، بلکه می‌گوید که به کشورهای آسیب‌پذیر هم کمک خواهد کرد.

تاثیرات تجاوز نظامی روسیه به خاک اوکراین در سراسر دنیا احساس می‌شود. قیمت کالاهای اساسی سبد غذایی مانند گندم، روغن‌های گیاهی و شکر افزایش یافته و این مسئلە برای خانوارهای آسیب‌پذیر تبعات اقتصادی دارد.

آریل برونر، کارشناس کشاورزی سازمان بین‌المللی"بیرد لایف" در مورد چالش‌های جدید بە دویچه وله گفت: «باید به این نکته توجه کنیم که شهروندان کشورهای فقیر بیش از دیگران زیر فشار وضعیت موجود هستند،کشورهایی کە وابستگی بیشتری به واردات از اوکراین دارند، مانند خاورمیانه و شمال آفریقا.»او در مورد تاثیرات بحران غذایی بر اتحادیه اروپا می‌گوید: «اروپا بیشتر با موضوع تورم روبرو خواهد بود. غلات، روغن آفتابگردان و تعداد انگشت‌شماری از کالاهای دیگر احتمالا شوک عرضه را تجربه خواهند کرد.

با این حال، به گفته کمیسیون اروپا، این اتحادیه به راحتی می‌تواند بی ثباتی ناشی از جنگ در اوکراین را پشت سر بگذارد. سامر آکرمن، کشاورز جوان و فعال آب‌و‌هوایی مستقر در فنلاند نیز به دویچه وله گفت، اتحادیه اروپا نباید از کمبود مواد غذایی به دلیل جنگ اوکراین بترسد.او تصریح کرد: «اتحادیه اروپا صادر کننده محصولات کشاورزی است. با این حال، حمله پوتین به اوکراین منجر به تورم در قیمت تولید مواد غذایی شده است. این شامل قیمت انرژی نیز می‌شود که بر سوخت‌های مورد نیاز برای تولید و صادرات مواد غذایی و کشاورزی تاثیر می‌گذارد.

آریل برونر استدلال می‌کند که این جنگ مشکلات سیستم کشاورزی فعلی در اتحادیه اروپا را نیز آشکار کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بالاخره خواهد فهمید.... به همین سادگی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رشد 64 درصدی صادرات خودرو از ترکیه به اتحادیه اروپاصادرات خودرو از ترکیه به کشورهای اتحادیه اروپا طی سه ماهه نخست سال جاری شاهد رشد 64.6 درصدی بوده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان سیل در آفریقای جنوبی به بیش از ۴۰۰ نفر رسید | DW | 18.04.2022شمار کشته‌شدگان سیل آفریقای جنوبی که در پی بارندگی‌های شدید رخ داده به بیش از ۴۰۰ نفر افزایش یافته است. بسیاری هنوز مفقودند. یکی از بزر‌گ‌ترین بنادر تجاری آفریقا به‌شدت از سیل آسیب دیده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ارتش ترکیه از زمین و هوا به مواضع پ‌کا‌کا در شمال عراق حمله کردخلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز دوشنبه ۱۸ آوریل از آغاز یک عملیات نظامی هوایی و زمینی برون مرزی توسط ارتش کشورش علیه مواضع شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق خبر داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمک‌های انسانی ترکیه به بیش از 6.7 میلیون سوری از آغاز جنگهلال احمر ترکیه به بیش از 6.7 میلیون نیازمند در جریان جنگ داخلی سوریه کمکهای انسانی و غذایی ارائه کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقال پناهجویان به رواندا؛ «فعلا از رفتن به انگلیس منصرف شده‌ایم»بریتانیا اعلام کرده در جهت سیاست‌های مبارزه با قاچاق و شمار روزافزون مهاجران غیرقانونی،با امضای قراردادی با رواندا، پناهجویان مجردی را که غیرقانونی خود را از طریق کانال_مانش به این کشور می‌رسانند،به روندا منتقل کند. پناهجویان گزارشی از aidaghajar
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جنگ در اوکراین؛ هشدار زلنسکی به قطع مذاکرات با روسیه در صورت سقوط ماریوپلحمله نظامی روسیه به اوکراین در شرایطی پنجاه و دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که نیروهای روسی با تمرکز بر شرق قصد دارند تا نیروهای اوکراینی را از این ناحیه عقب برانند. 😂😂😂😂😂😂🍆🍆🍆 دلقک 🍆
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »