کمبود شدید ذخیره خون در فرانسه؛ دولت از مردم کمک خواست

23/09/2020 12:01:00 ق.ظ

کمبود شدید ذخیره خون در فرانسه؛ دولت از مردم کمک خواست

کووید-۱۹, ویروس کرونا

کمبود شدید ذخیره خون در فرانسه ؛ دولت از مردم کمک خواست

در فرانسه حدود ۸۰ درصد خون لازم برای ذخیره و انتقال به بیماران نیازمند، به صورت سیار و با خون‌گیری از کارکنان بخش‌های مختلف اداری و شرکتی و دانشجویان دانشگاه‌ها تأمین می‌شود.

اکنون بنیاد خون فرانسه از کارفرمایان خواسته است تا کار اهدای خون از کارمندان خود را تسهیل کنند و از مقامات محلی نیز خواسته است تا به سازماندهی و تسهیل فعالیت تیم‌های سیار خون‌گیری در مناطق مختلف بپردازند. برای خون گرفتن از دانشجویان داوطلب نیز دست کم ۱۲۰ مرکز سیار در نظر گرفته شده است.

یکی دیگر از دلایل مهم کاهش مراجعه مردم فرانسه برای خون دادن نیز هراس آنها از انتقال ویروس کرونا در شرایط بحرانی حاضر است. مقامات بهداشت فرانسه به داوطلبان اهدای خون اطمینان داده‌اند که تمام اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از خطر انتقال ویروس کرونا به آنها، از جمله استفاده اجباری از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و دیگر موازین بهداشتی انجام و رعایت می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

درایران,در عاشورا و تاسوعا,نذر خون گذاشتند,مردم رفتند خون دادند وکمبود جبران شد یه ذره پشتیبانیتون رو از آخوندا بیشتر کنید کل بانک خون ایران رو براتون میفرستن

مادرید برای مهار شیوع کرونا از ارتش اسپانیا کمک خواسترئیس دولت محلی مادرید روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) از ارتش این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا درخواست کمک کرد.

هنرمندان یونانی علیه محدودیت‌های کروناییموج تازه‌ای از شیوع کووید۱۹ در یونان آغاز شده و به همین سبب دولت این کشور اجتماع بیشتر از ده نفر را تا تاریخ ۴ اکتبر ممنوع اعلام کرده است.

شورای عالی صلح افغانستان: به زودی در مورد نحوه مذاکرات به نتیجه می‌رسند - BBC News فارسیبرخی از اعضای هیات دولت در دوحه گفته‌اند که تا یکی دو روز آینده در مورد اختلافات موجود به توافق می‌رسند.

گوترش از جامعه جهانی خواست تا پایان سال آتش‌بس جهانی را به اجرا در بیاورندآنتونی گوترش دبیر کل سازمان_ملل از جامعه جهانی خواست تا پایان سال آتش‌بس جهانی را به اجرا در بیاورند

افزایش محدودیت‌های کرونایی در اروپابه نظر می‌رسد با وجود افزایش محدودیت‌ها و رشد تصاعدی شمار مبتلایان، دولت‌های اروپایی از ترس نتایج وخیم اقتصادی، قصدی برای قرنطینه سراسری دوباره ندارند.

وزیر بهداشت ایران: شاهد شعله‌های جدیدی از بیماری کرونا هستیمسعید نمکی در مراسم افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی از آغاز موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا در ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

اما از میانه ماه مارس گذشته یعنی از زمان آغاز قرنطینه کرونایی در فرانسه بیشتر کارمندان و افراد شاغل دیگر مجبور به دورکاری شده‌اند و کلاس‌های درس نیز یا تعطیل شده یا به صورت آنلاین برگزار می‌شود.با شدت یافتن شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹، مقامات در برخی نقاط پایتخت دستور قرنطینه را صادر کرده‌اند، امری که باعث بروز اعتراضات خیابانی در آخر هفته گذشته شده است.با این محدودیت تقریبا تمام کنسرت‌ها و اجراهای زنده موسیقی تعطیل و سالن‌های سینما بسته شده است.شورای عالی صلح افغانستان: به زودی در مورد نحوه مذاکرات به نتیجه می‌رسند شورای عالی صلح افغانستان: به زودی در مورد نحوه مذاکرات به نتیجه می‌رسند ۲۴ دقیقه پیش شورای عالی صلح افغانستان گفته به زودی در مورد طرزالعمل مذاکرات با طالبان به نتیجه خواهند رسید.

بنابراین دیگر مانند گذشته امکان فرستادن تیم‌های انتقال خون به مراکز شغلی وجود ندارد. اکنون بنیاد خون فرانسه از کارفرمایان خواسته است تا کار اهدای خون از کارمندان خود را تسهیل کنند و از مقامات محلی نیز خواسته است تا به سازماندهی و تسهیل فعالیت تیم‌های سیار خون‌گیری در مناطق مختلف بپردازند.» وی همچنین تقاضا کرده است بیمارستان‌های صحرایی، که با موج اول کرونا برپا شده و بعد از فروکش کردن شیوع بیماری برچیده شده بودند، بار دیگر در محل‌های از پیش تعیین شده استقرار یابند. برای خون گرفتن از دانشجویان داوطلب نیز دست کم ۱۲۰ مرکز سیار در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از دلایل مهم کاهش مراجعه مردم فرانسه برای خون دادن نیز هراس آنها از انتقال ویروس کرونا در شرایط بحرانی حاضر است. آن‌ها به تبعیض در انتخاب محله‌ها معترض‌اند. مقامات بهداشت فرانسه به داوطلبان اهدای خون اطمینان داده‌اند که تمام اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از خطر انتقال ویروس کرونا به آنها، از جمله استفاده اجباری از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و دیگر موازین بهداشتی انجام و رعایت می‌شود.

بنیاد انتقال خون فرانسه می‌گوید افرادی که علائم بیماری کووید۱۹ را دارند، اگر مایل به اهدا خون باشند، باید دست کم ۲۸ روز پس از ناپدید شدن کامل علائم بیماری، خون بدهند. موج دوم شیوع کرونا؛ اسپانیا یک منطقه دیگر را قرنطینه کرد در زمان اوج فاز نخست کرونا در اسپانیا در ماه‌های مارس و آوریل، که با ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر در روز همراه شده بود، هزاران تن از نیروهای نظامی این کشور برای اعمال قوانین و مقررات قرنطینه در شهرها مستقر شده بودند. طول عمر فرآورده‌های خونی مانند گلبول‌های قرمز محدود است و معمولا از ۴۲ روز تجاوز نمی‌کند. هم‌رسانی این مطلب: . دولت مادرید از روز ۲۱ ژوئن قوانین سخت‌گیرانه خود را به طور مرحله‌ای برداشت.