کمبود دارو عامل افزایش مرگ و میر بیماران تالاسمی/ بیماران خاص: در برزخ زندگی می‌کنیم/ یک مسئول: کمبود دارو نداریم | خبرگزاری ایلنا

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 84 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 53%

کمبود دارو عامل افزایش مرگ و میر بیماران تالاسمی/ بیماران خاص: در برزخ زندگی می‌کنیم/ یک مسئول: کمبود دارو نداریم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا، تالاسمی، بیماری است که شخص در گرفتار شدن به دام آن هیچ نقشی ندارد، اما ناچار است همه عمر خود را با این بیماری زندگی کند. تالاسمی یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در ایران است و معمولاً از پدر و مادری که ناقل ژن کم‌خونی است به فرزندان به ارث می‌رسد.

این بیمار تالاسمی ادامه داد: برای تهیه داروهای اساسی در استان فارس با مشکلات زیادی روبرو هستیم. متاسفانه با تحریم‌هایی که پیش آمد مشکلات دارویی بسیاری برای ما به وجود آمده است؛ خصوصا در تهیه داروهای آهن زدا که متاسفانه برخی از بیمه‌ها برای تامین کمک هزینه این داروها با بیماران همکاری‌ نمی‌کنند و در برخی موارد بیمه بیماران را به دلیل هزینه های بالا قطع کرده‌اند.

این بیمار 42 ساله تالاسمی اضافه کرد: داروی آهن‌زدا مشابه ایرانی دارد که "دسفوناک" است که این دارو متاسفانه مواد اولیه‌اش از کشورهای هند و چین و پاکستان وارد می شود که به هیچ وجه داروی قابل اعتماد نیست و به همین خاطر بارها برای برطرف شدن این مشکل با دانشکده علوم پزشکی و وزیر نامه‌نگاری کردیم و حتی داروها را به آنها پس دادیم و گفتیم از این دارو استفاده نمی‌کنیم چون بیماران تالاسمی را دچار بیماری حاد دیگری از جمله مشکلات قلبی، کبدی و ریوی می کند و چندان قابل اعتماد نیست و تاثیر درمانی...

مصطفی احمدی مدیر عامل انجمن تالاسمی استان فارس با در این باره گفت: بنده به عنوان نماینده تمامی اعضای این انجمن معتقدم بیماران خاص در استان فارس با مشکلات عدیده ای روبرو هستند؛ مخصوصا کودکانی که دچار بیماری تالاسمی هستند و برای داروی تزریقی "دسفرال" که در طول ماه هر کودکی به 100واحد از این دارو نیاز دارد که در شیراز به این کودکان ماهیانه 50 واحد تعلق می گیرد و بیشتر از این سهمیه ندارند.

وی ادامه داد: در استان فارس یکهزار و 700 بیمار تالاسمی وجود دارد. داروهای ما قبلا از سوئیس وارد می‌شد و الان نیز وارد می‌شود و ما به لحاظ واردات دارو هیچگونه مشکلی نداریم و شرکت‌های داروسازی خارجی "نوآرتیس" اعلام کرده که هر اندازه دارو بخواهید ما به کشور شما وارد می کنیم. ولی مساله اینجاست قبلا هزینه‌ها را بیمه تقبل می‌کرد که هم اکنون بیمه این کار را نمی‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمبود معلم مقطع ابتدایی در آلمان بسیار بیشتر از پیش بینی های دولت استبر اساس تحقیقات بنیاد برتلسمان، نظام آموزشی آلمان برای تکمیل کادر ابتدایی خود تا سال ۲۰۲۵ دست کم به بیست و شش هزار و سیصد معلم دیگر نیاز دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمبود جدی فضای آموزشی در شهر کرمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سقوط ۱۳‌ پله‌ای آزادی اقتصادی ایران در رده‌بندی جهانی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ازدحام جمعیت در کربلا 131 کشته و زخمی به جا گذاشتسی و یک نفر بر اثر ازدحام روز عاشورا در شهر کربلای عراق کشته و 100 تن دیگر نیز زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کمبود معلم مقطع ابتدایی در آلمان بسیار بیشتر از پیش بینی های دولت استبر اساس تحقیقات بنیاد برتلسمان، نظام آموزشی آلمان برای تکمیل کادر ابتدایی خود تا سال ۲۰۲۵ دست کم به بیست و شش هزار و سیصد معلم دیگر نیاز دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقال قلب کودک ۹ ساله به تهران برای پیوند به یک بیمار قلبیرییس اورژانس کشور از انتقال قلب یک کودک ۹ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود برای پیوند به یک بیمار قلبی در تهران خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »