کمبود تخت بیمارستانی درد لاعلاج بیماران هرمزگانی/ کمبود بیش از هزار و 900 تخت بیمارستانی در استان

10/02/2020 01:12:00 ب.ظ

کمبود تخت بیمارستانی درد لاعلاج بیماران هرمزگانی/ کمبود بیش از هزار و 900 تخت بیمارستانی در استان

بازی, بودجه

کمبود تخت بیمارستانی درد لاعلاج بیماران هرمزگانی/ کمبود بیش از هزار و 900 تخت بیمارستانی در استان

هرمزگان استانی با تعریف تجاری- اقتصادی، نامی که بسیاری از افراد تصور می‌کنند بهترین امکانات و شرایط باید برای این استان فراهم باشد و مردمانش هیچ نگرانی از بابت تامین امکانات خدماتی و رفاهی نداشته باشند اما از کمبود تخت بیمارستانی رنج می برد.

افزایش جمعیت، شیوع بیشتر بیماری ها و نیاز مردم به خدمات بیشتر بهداشتی درمانی سبب شده کمبودهایی در زمینه تخت‌های بیمارستانی در هرمزگان وجود داشته باشد که خود به عنوان یک چالش بزرگ بر سر راه حوزه بهداشت و درمان استان قرار دارد.با وجود تنها دو بیمارستان آموزشی- درمانی دولتی در استان هرمزگان که در واقع بار یک استان را به دوش می‌کشد، شرایط دشوار درمان و صرف هزینه‌های زیاد نیز از مسائلی است که به سبب این کمبود بر مردم تحمیل شده است.

از سوی دیگر ناتمام ماندن ساخت چندین بیمارستان در استان باعث شده فشار مضاعفی بر حوزه بهداشت و درمان استان وارد و هر روز بر میزان بیماران و نیازهای آنها افزوده شود.کمبود بیش از هزار و 900 تخت بیمارستانی در هرمزگاندکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: سرانه تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت کشوری 1.72 است که این رقم در استان 1.26 است. در صورت تامین تخت بیمارستانی در هرمزگان شاید بتوانیم فاصله را با میزان استاندارد کشوری به حداقل برسانیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

saeednamaki دهه فجر مبارک 😏

بی‌خبری از وضعیت برخی از بازداشتی‌های آبان | DW | 08.02.2020کمپین حقوق بشر در ایران از تعیین وثیقه‌های سنگین، فشار برای اقرار به ارتباط با خارج و استفاده از شوکر و باتوم علیه بازداشت شدگان اعتراضات آبان خبر می‌دهد. از شماری معترضان دستگیرشده هیچ خبری نیست. من سال ٨٨ اول تو خونه تیمی های اطلاعات سپاه بودم،حوصله اشون سر میرفت میومدن به ما شوکر میزدن،حالا زیاد منو اذیت نکردن ،یه کرد سنی رو تو دهنش شوکر میزدن،صورتش شده بود رنگ بادمجون،به ما چشم بند زده بودن ،از زیر چشمبند دیدم .دیگه سی نکردم جایی رو ببینم،خون پاچیده بود تو دیوار

مورگان اورتگاس از دو پرواز دیگر برای انتقال آمریکایی‌ها از ووهان چین خبر داد🔺مورگان اورتگاس از دو پرواز دیگر برای انتقال آمریکایی‌ها از ووهان چین خبر داد ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۱۹ بهمن از دو پرواز دیگر به مقصد ووهان چین برای انتقال شهروندان آمریکایی از آن منطقه که منشا شیوع ویروس_کرونا است خبر داد. تاریخ_آمریکا . جویندگان_طلا اروپایی ( مسیحی و یهودی ) که به نیت انحصار ثروت بومیان سرخ پوست‌را قتل عام کردند و املاک‌آنها‌را غصب‌کردند. انگلیس_خبیث تاریخ_استعمار پنهانکاری جینگوا جَیو

ویروس کرونا از آنفلوانزا هم ضعیف‌تر استتهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از آمادگی این جمعیت برای همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه مهار ویروس کرونا خبر داد و گفت:‌ ویروس کرونا حتی از ویروس آنفلوانزا ضعیف‌تر است. تو این مقاله هم میگید از آنفولانزا ضعیفتره هم میگید ویروس مرگبار چجوریاست خلاصه؟ حکایت با پنبه سر می‌برد است. انتخابات درهرکشور،حقوق مردم است لکن انچه مهمتراست انکه نمایندگان به وظایف الهی خوداشنانیستندکه دربسیاری مواردبرخلاف قانون خداقانون وضع نموده وموجب زیان به مردم وکشورشده اندوان معادل بیکاری،فقر،فسادوناامنی درکشوراست که بایدازطریق قران کریم به ان دانش حاصل شودتاان استمرارنیابد.

حمایت ایران از کاهش تولید نفت اعضای اوپک پلاسوزیر نفت ایران اعلام کرد این کشور از کاهش تولید اعضای اوپک پلاس حمایت می کند. - خبرگزاری آناتولی

رهبر ایران: باید کشور را از وابستگی به نفت نجات دادآیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران امروز در سخنانی در جمع ارتشیان این کشور گفت با هشیاری مسئولان می توان با استفاده از شرایط تحریم، اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت نجات داد. - خبرگزاری آناتولی

جو والش از رقابت برای نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات آینده آمریکا کنار رفت🔺جو والش از رقابت برای نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات آینده آمریکا کنار رفت ⚡️جو والش، یکی از داوطلبان نامزدی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست_جمهوری آینده آمریکا، روز جمعه ۱۸ بهمن اعلام کرد از میدان رقابت درون حزبی کنار می‌رود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، کمبود امکانات درمانی در هرمزگان باعث شده بیماران یا به استان‌های دیگر سفر کنند و یا روزها و ماه های طولانی در صف نوبت و یا تخت تخصصی بیمارستانی معطل بمانند.شماری از بازداشت‌شدگان در زندان فشافویه حدود سه ماه پس از اعتراضات سراسری آبان، مقامات قضایی و امنیتی هنوز آماری از تعداد کشته‌شدگان و بازداشتی‌ها ارائه نکرده‌اند و هر یک مسئولیت امر را متوجه دیگری می‌کنند.نظرات بیشتر بهمن ۱۸, ۱۳۹۸ بیش از ۱۶۰ فعال سیاسی خارج از کشور از مردم خواستند انتخابات مجلس و خبرگان را تحریم کنند تصویری که مورگان اورتگاس برای توصیف انتخابات ایران استفاده کرد: همه شکل هم! گروهی از فعالان سیاسی و مدنی خارج از ایران با انتشار بیانیه‌ای انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان در اسفند ماه را تحریم و از مردم ایران خواستند با شرکت نکردن در این انتخات از حقوق شهروندی و شأن رای خود دفاع کنند.محمودرضا پیروی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این خبر افزود: هلال احمر می تواند در حوزه های آموزش پیشگیری از ویروس کرونا و استفاده از نیروهای داوطلب و جوان این جمعیت برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم از این که چه کار کنیم تا به ویروس کرونا مبتلا نشویم با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری کند.

افزایش جمعیت، شیوع بیشتر بیماری ها و نیاز مردم به خدمات بیشتر بهداشتی درمانی سبب شده کمبودهایی در زمینه تخت‌های بیمارستانی در هرمزگان وجود داشته باشد که خود به عنوان یک چالش بزرگ بر سر راه حوزه بهداشت و درمان استان قرار دارد. با وجود تنها دو بیمارستان آموزشی- درمانی دولتی در استان هرمزگان که در واقع بار یک استان را به دوش می‌کشد، شرایط دشوار درمان و صرف هزینه‌های زیاد نیز از مسائلی است که به سبب این کمبود بر مردم تحمیل شده است. آنها که آزاد شده‌اند، می‌گویند برای اعتراف به ارتباط با شبکه‌های خارج از کشور تحت فشار بوده‌اند. از سوی دیگر ناتمام ماندن ساخت چندین بیمارستان در استان باعث شده فشار مضاعفی بر حوزه بهداشت و درمان استان وارد و هر روز بر میزان بیماران و نیازهای آنها افزوده شود. امضاکنندگان این بیانیه می‌گویند با کاستن از شمار رای‌دهندگان به‌خصوص در شهرهای کوچک، شبه انتخابات مجلس یازدهم را به فرصتی برای رشد جنبش اعتراضی فراگیر و زوال استبداد دینی بدل کنیم. کمبود بیش از هزار و 900 تخت بیمارستانی در هرمزگان دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: سرانه تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت کشوری 1. کمپین حقوق بشر در ایران به نقل از منابع موثق می‌گوید: «بیش از ۳۰۰ نفر از بازداشت شدگان در سوله‌ای به نام تیپ ۵ در زندان فشافویه نگهداری می‌شوند که یک بند تازه تاسیس است و هیچ امکاناتی ندارد.72 است که این رقم در استان 1. پیروی اضافه کرد: خط اول پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای انسانی رعایت بهداشت فردی و خصوصاً بهداشت دستها است؛ اما می توان با افزایش مقاومت بدن آمادگی سیستم ایمنی خود را در برابر این بیماری و سایر بیماری ها بالا ببریم.

26 است. بازداشت شدگان کف خواب هستند و وضعیت خوبی ندارند. آیت‌الله علی خامنه‌ای، روز چهارشنبه ۱۶ بهمن در یک سخنرانی حضور در انتخابات را به «آبروی نظام و امنیت کشور» مرتبط دانست و مدعی شد انتخابات در نظام جمهوری اسلامی سالم است چرا که «شورای نگهبان مرکب از شش فقیه عادل و شش حقوق‌دان برجسته‌ منتخب مجلس»، «مجموعه‌ای قابل اعتماد است. در صورت تامین تخت بیمارستانی در هرمزگان شاید بتوانیم فاصله را با میزان استاندارد کشوری به حداقل برسانیم. وی در ادامه بیان کرد: با وجود هزار و 618 تخت دانشگاهی و 733 تخت غیر دانشگاهی در استان در حال حاضر به هزار و 926 تخت احتیاج داریم که با توجه به افزایش جمعیت این رقم افزایش پیدا می کند.» این منبع اضافه کرده که هیچ کس از سرنوشت کسانی که"لیدر آشوب" معرفی شده‌اند، خبر ندارد و وکلا نتوانسته‌اند به پرونده‌های آنها ورود کنند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: در صورت تامین تخت بیمارستانی 10 درصد آنها نیز باید به بخش تخصصی اختصاص یابد زیرا در این زمینه نیز با کمبودهای بسیار زیادی رو به رو هستیم. واکنش وزارت خارجه آمریکا به ردصلاحیت‌ها در ایران: کاندیداهای باقی‌مانده مثل هم هستند انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی قرار است دوم اسفند امسال برگزار شود. عدم تامین بودجه لازم در اتمام بیمارستان‌های نیمه تمام در زمان مقرر یکی دیگر از مشکلات پیش روی دستگاه‌های مربوطه در ساخت این مجموعه ها است. معترضان ناپدید شده یک فعال مدنی نیز به کمپین گفته که در خوزستان بیش از ۴۰۰ نفر همچنان در زندان‌های شیبان اهواز، آبادان و ماهشهر در بازداشت به سر می‌برند، اما از سرنوشت شماری از بازداشت شدگان که در زندان‌های سپاه هستند، خبری در دست نیست: «تعداد بازداشت شده‌ها بیش از ۸۰۰ نفر بود اما در همان روزهای اول تعدادی از آنها را  بدون وثیقه و کفالت با یک تعهد آزاد کردند. ویروس کرونا تا کنون جان ۶۳۷ تن را گرفته و ۲۶ هزار و ۳۵۹ تن دیگر را هم مبتلا کرده است.

هر چند قول‌ها و وعده‌های زیادی برای پیگیری ساخت بیمارستان‌های نیمه تمام در استان داده شده اما همچنان تامین بودجه در پیچ و خم های بروکراسی اداری مانده و حرکت لاک پشتی ساخت بیمارستان ها ادامه دارد. هزار و 700 تخت بیمارستانی جدید در هرمزگان در حال ایجاد است فریدون همتی استاندار هرمزگان در سفر وزیر بهداشت و درمان کشور به استان هرمزگان در این خصوص گفت: در دولت‌تدبیر و امید و به ویژه در دوره دولت دوازدهم، طرح‌های بزرگی در راستای ارتقای امکانات و تجهیزات حوزه بهداشت و درمان در هرمزگان، آغاز شده و در حال اجراست. فقط می‌دانیم که دست اطلاعات سپاه هستند.. با تکمیل تمامی این طرح‌ها در مجموع هزار و 700 تخت بیمارستانی جدید با احداث بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جدید و توسعه بیمارستان های موجود، در هرمزگان ایجاد می‌شود. استاندار هرمزگان تصریح کرد: در جلساتی که با دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت و درمان داشتیم، تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل طرح های باقی مانده در این حوزه مورد پیگیری قرار گرفت و تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا این پروژه ها به سرعت به مرحله بهره برداری برسند. هیچ مدرکی هم علیه من غیر از همین فیلم و عکس‌ها که روی موبایل‌ام بود و برای کسی هم ارسال نشده بود نداشتند. کمبود تخت های تخصصی ICU ، سوختگی، دیالیز، تالاسمی و.

. یک نوجوان ۱۷ ساله اهوازی و یک بازداشتی از تبریز نیز گفته‌اند که بازجویی‌هایشان با باتوم و شوکر و فحاشی و توهین همراه بوده است... پیام درفشان، وکیل این متهم ۲۱ ساله گفته که اتهام موکل‌اش"اخلال در نظم عمومی از طریق حرکات نامتعارف درمعابر عمومی و قرار دادن جعبه مقوایی در سطل زباله آتش گرفته و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور" اعلام شده است.باعث شده مردم هزینه گزاف سفر را به جان بخرند و در استان های دیگر روند درمانی خود را طی کنند در صورتی این امکانات باید برای همگان در استان فراهم باشد نه اینکه تنها برای یک نوبت تخت، بیمار روزها در صف انتظار باشد. با در نظر گرفتن وعده های مقامات و مسئولان استان و کشور که تجربه ثابت کرده به کندی اجرایی می شوند آیا مشکلات درمانی استان هرمزگان رفع و رضایت مردم استان جلب می شود و آیا سفرهای مردم هرمزگان به استان های دیگر برای انجام کارهای درمانی کمتر و نیاز آنها برای گرفتن تنها یک نوبت تخت تخصصی برطرف خواهد شد؟ اینها سئوالاتی است که پاسخ آن جز برعهده مسئولان استانی اعم از نمایندگان مجلس، استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیست.» شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب پیشتر نیز یکی از متهمان حوادث آبان ماه را به سه ماه حبس تعزیری، کتابخوانی و ارائه خدمات رایگان به جانبازان به مت چهار ماه محکوم کرده بود.

گزارش از: آرتا زاهدی .