کمالوندی: ایران گازدهی به سانتریفیوژهای جدید را آغاز کرده است | DW | 07.09.2019

16/06/1398 11:28:00 ق.ظ

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود را شروع کرد. سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به شرح جزئیات اقدام‌های ایران پرداخت. مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه با مقامات ایران در تهران دیدار خواهد کرد.

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود را شروع کرد. سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به شرح جزئیات اقدام‌های ایران پرداخت. مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه با مقامات ایران در تهران دیدار خواهد کرد. کمالوندی در این نشست خبری که روز شنبه ۱۶ شهریور (۷ سپتامبر) در سازمان انرژی اتمی برگزار شد تاکید کرد هر چه زمان بگذرد شرایط برای نجات برجام سخت‌تر خواهد شد.

او افزود :«طرفهای اروپایی باید بدانند که زمان زیادی باقی نمانده و اگر قرار است اقداماتی صورت گیرد باید زودتر انجام شود.»

گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجام بهروز کمالوندی که معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس نیز است در نشست روز شنبه جزییات گام سوم کاهش تعهدات برجامی را تشریح کرد. چهارشنبه ۱۳ شهریور، یک روز پیش از پایان فرصت ۶۰ روزه دوم ایران به طرف‌های اروپایی در برجام، حسن روحانی، رئیس جمهورایران، از اجرایی شدن گام سوم کاهش تعهدات جمهوری اسلامی در قالب برجام در روز جمعه ۱۵ شهریورخبر داد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید خبرگزاری فارس به نقل از روحانی می‌نویسد در زمینه‌هایی که کشوراز لحاظ فنی نیاز به تحقیق و توسعه دارد، سازمان انرژی اتمی موظف است بلافاصله شروع به‌کارکند و تمام تعهداتی که در زمینه تحقیق و توسعه در برجام آمده است را کنار بگذارد. headtopics.com

روحانی در ادامه گفت از این پس، شاهد گسترش درحوزه تحقیق و توسعه در زمینه انواع سانتریفیوژهای جدید هستیم.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ترکیه اروپا را به بازکردن مرزهایش به روی پناهجویان تهدید کرد | DW | 05.09.2019رئیس جمهوری ترکیه خواستار کمک بیشتر اتحادیه اروپا به پناهجویان سوری مستقر در کشورش شد، در غیر این صورت او می‌تواند مرزهای کشورش به سوی اروپا را به روی این پناهجویان باز بگذارد.

اتحادیه اروپا ایران را به پایبندی به برجام فراخواندسخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا از اقدامات ایران درباره کاهش تعهدات برجام ابراز نگرانی کرده و تهران را به پایبندی به تعهداتش فراخواند. - خبرگزاری آناتولی

ایران جزئیات نامه ظریف به موگرینی را اعلام کردوزارت خارجه ایران جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را اعلام کرده که طی آن ایران از جزئیات گام سوم عقب‌نشینی از تعهداتش در توافق هسته‌ای موسوم به برجام به اتحادیه اروپا خبر داده است. اروپا از این تصمیم ایران ابراز تاسف کرده است.

ظریف داکا را به مقصد جاکارتا ترک کردظریف داکا پایتخت بنگلادش را به مقصد جاکارتا پایتخت اندونزی ترک کرد. قرار است ظریف در سفر به اندونزی با مقامات این کشور درباره روابط دو جانبه و تحولات بین‌المللی و جهان اسلام گفت‌وگو و تبادل‌نظر کند.

روسیه دو معترض دیگر را در آستانه رای‌گیری یکشنبه در مسکو به زندان محکوم کردرویترز - دادگاهی در روسیه دو مرد را برای اعمال خشونت علیه پلیس در تظاهرات سیاسی به سه و سال نیم زندان محکوم کرد. هدف از آن تظاهرات دعوت به برگزاری یک انتخابات آزاد در روز یکشنبه بود. به گزارش رویترز

وزارت داخله افغانستان سقوط ولسوالی خان آباد کندز به دست طالبان را تکذیب کردوزارت امور داخله افغانستان جمعه 6 سپتامبر ادعای مطرح شده از سوی گروه طالبان مبنی بر سقوط مرکز