کمالوندی: نتیجه‌ توافق میان ایران و آژانس برد-برد است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 74 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران توافق حاصل شده میان این نهاد و آژانس بین المللی انرژی اتمی را یک موفقیت بزرگ و نتیجه اش را برد-برد عنوان کرد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران توافق حاصل شده میان این نهاد و آژانس بین المللی انرژی اتمی را یک موفقیت بزرگ و نتیجه اش را برد-برد عنوان کرد.بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران درباره توافق ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در پی سفر رافائل گروسی، مدیر کل این آژانس گفت:"سفر آقای گروسی موفقیت آمیز بود که در پایان آن بیانیه‌ای بسیار قوی منتشر شد که همه ملاحظات ایران در آن در نظر گرفته شده است. این یک موفقیت بزرگ و نتیجه اش برد-برد است که به نفع هر دو طرف بوده است".

وی در گفت‌وگو با روزنامه «رساله» با بیان اینکه"توافق ایران و آژانس موضع گیری‌ها و استقبال بین المللی را در پی داشته است"، ادامه داد:"این توافق باعث می‌شود که جمهوری اسلامی ایران که به لحاظ توانایی‌های هسته‌ای، نیازمند ارتباطات خوبی با آژانس است تا بتواند تعامل خوبی با آن برقرار کرده و کار خود را با این سازمان مهم بین‌المللی به نحو احسن جلو ببرد و در عین حال بر اصول خود پایبند بوده و تعهدات خود را اجرا کرده و توانسته است فشاری را که از جانب کشورهای مغرض و معاند به آژانس...

کمالودی درباره ابعاد و اهمیت توافق ایران با آژانس اظهار کرد:"نوع کار و رفتار آژانس با ایران در یک روند حساب شده‌ای در پیش است، بسیاری از کشورها این روند کاری را به حساب هوشمندی ایران گذاشته و اعلام کردند که جمهوری‌اسلامی ایران در صحنه بین‌المللی در جایگاه برتری نسبت به آن‌هایی که تلاش می‌کردند ایران را در یک وضعیت بن‌بست قرار دهند، قرار گرفته است چراکه آمریکایی‌ها علاوه بر شورای امنیت در آژانس هم با مشکل مواجه شده‌اند".

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با توجه به تاثیر این توافق بر وضعیت ایران در شورای امنیت در خصوص تلاش‌های آمریکا توضیح داد:"آمریکایی‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند از هر فرصت و روزنه‌ای علیه ایران استفاده کرده و اغراض خود را در شورای امنیت و جاهای دیگر پیش ببرند، اگر جمهوری اسلامی ایران حرفه‌ای، حساب شده و با برنامه‌ کار نکند، می‌تواند بهانه‌ای را به آمریکا و کشورهای معاند بدهد که اغراض خود را پیش ببرند لذا روابط با آژانس در یک چارچوب اصولی و با مدیریت درست، می‌تواند این فرصت را از آمریکایی‌ها...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تلاش‌های‌ ناکامی که منجر به توافق تاریخی اسرائیل و امارات شدجزییات توافق عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل در جلساتی با حضور نمایندگان دو کشور و همچنین آمریکا مشخص خواهد شد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

لبنان در آستانه سفر ماکرون؛ سعد حریری از توافق بر سر نخست‌وزیری مصطفی ادیب خبر دادمقامات رسمی بلندپایه لبنان گفته‌اند امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه رهبران لبنان را ۴۸ ساعت قبل از به نتیجه رسیدن نهایی توافق بر سر نخست‌وزیر تحت فشار قرار داده است. هفته گذشته رهبران لبنان بر سر انتخاب نخست‌وزیر به بن‌بست رسیده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر خارجه اتریش: برجام مؤثرترین توافق دیپلماتیک استلندن- ایرنا- «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش در دیدار با «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در وین، برجام را مؤثرترین توافق دیپلماتیک خواند و بر لزوم تلاش همه‌جانبه برای حفظ آن تأکید کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی‌ها از شیوع کرونا در غزه؛ توافق اسرائیل و حماس برای کاهش تنشگروه‌های فعال در امور بشردوستانه نگران هستند که ویروس جدید کرونا با توجه به تراکم بالای جمعیت در نوار غزه به سرعت در میان ساکنان این باریکه شیوع پیدا کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اختصاصی تسنیم| جزییات جدید از پرونده قرارداد ویلموتس/ رد پیشنهاد توافق با مربی بلژیکی از سوی تاج- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimجزییات جدید از پرونده قرارداد_ویلموتس اطلاعات جدید نشان می‌دهد که این مربی به توافق با فدراسیون فوتبال علاقه داشته،اما پاسخی به این پیشنهاد داده نشده است چرا فدراسیون،پرونده را به جایی رسانده که حالا هزینه‌ای سنگین روی دست فوتبال كشورمان باقی بگذارد؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه مشترک آمریکایی، صهیونیستی، اماراتی برای توجیه توافق سازش- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimبیانیه مشترک آمریکایی، صهیونیستی، اماراتی برای توجیه توافق سازش در این بیانیه مشترک، امضای توافق سازش کامل امارات و اسرائیل با وساطت آمریکا، «گامی شجاعانه به سوی خاورمیانه بهتر و باثبات‌تر» خوانده شد التطبيع_خيانة
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »