کلی کرفت: قطعنامه پیشنهادی تحریم تسلیحاتی را تمدید و از خرید و فروش آزادانه جنگ‌افزارهای متعارف توسط ایران جلوگیری می‌کند

22/05/1399 08:46 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز روز چهارشنبه ۲۲ مرداد در گزارش‌هایی به این پیش‌نویس و نسخه جدید آن اشاره کرده‌‌اند.

دیپلمات‌های شورای امنیت گفتند که این پیش‌نویس ممکن است تا روز پنجشنبه ‌این هفته (۲۳ مرداد) نهایی شده و روز جمعه ۲۴ مرداد به رای گذاشته شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، کلی کرفت،‌ سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، در بیانیه‌ای گفت که این پیش‌نویس جدید «دیدگاه‌های آن شورا را نیز لحاظ کرده و به سادگی همان کاری که همه می‌دانند باید انجام شود را انجام می‌دهد،‌[یعنی] تحریم تسلیحاتی را تمدید می‌کند تا از خرید و فروش آزادانه جنگ‌افزارهای متعارف توسط ایران جلوگیری کند.»

ایالات متحده در ماه ژوئیه نسخه‌ای از یک پیش‌نویس هفت صفحه‌ای با ۳۵ پاراگراف را منتشر کرده بود. اما نسخه تغییریافته که در روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد منتشر شده تنها در یک صفحه است و چهار پاراگراف دارد. آسوشیتدپرس در گزارش خود گفت که برخی اعضای شورای امنیت با بعضی موارد نسخه اولیه پیش‌نویس موافقت کامل نداشتند و از همین رو پیش‌نویس تازه ارائه شده است. رویترز هم در گزارش خود نوشت که پیش‌نویس جدید احتمالا آرای بیشتری کسب می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هنوز موج اول کرونا را مهار نکرده ایم، موج دوم با آنفلوآنزا همراه استناشناخته، پیچیده، جهش یافته، آزمایشگاهی، منحوس، چموش و ... همه القابی بود که به عضو جدید خانواده کروناویروس ها نسبت داده شد. ویروسی که با ویژگی های منحصر بفردش از شرق تا غرب عالم را طی کرده، اما هنوز هیچ قطعیتی درباره آن وجود ندارد.

دستگیری بیش از 100 نفر که فروشگاه‌های شیکاگو را غارت می‌کردند

صندوق دارا دوم سریعا عرضه می‌شود/ حمایت از همه بخش‌های اقتصاد، سیاست تعطیل نشدنی دولت استسخنگوی دولت: صندوق دارا دوم سریعا عرضه می‌شود/ حمایت از همه بخش‌های اقتصاد، سیاست تعطیل نشدنی دولت است

پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است🔺پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است ⚡️پرزیدنت ترامپ در مورد اینکه جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات، سناتور کاملا هریس را به عنوان نامزد خود برای احراز سمت معاون رئیس جمهوری برگزیده است، اظهار نظر کرد.

دندانپزشکان برای پیشگیری از انتقال کرونا بیماران را غربالگری کنندتهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: مراکز دندانپزشکی ظرفیت بالایی برای انتقال بیماری دارند؛‌ از این رو دندانپزشکان باید برای به حداقل رساندن خطر انتقال ویروس کرونا، قبل از معالجه، بیماران را غربالگری یا از طریق تماس تلفنی یا ویدیویی وضعیت آنها را ارزیابی کنند.

صداوسیما تحت فرمان گروه‌های خارج از این سازمان است

خبرگزاری‌ها از انتشار نسخه تازه‌ای از پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران خبر داده‌اند.

خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز روز چهارشنبه ۲۲ مرداد در گزارش‌هایی به این پیش‌نویس و نسخه جدید آن اشاره کرده‌‌اند. دیپلمات‌های شورای امنیت گفتند که این پیش‌نویس ممکن است تا روز پنجشنبه ‌این هفته (۲۳ مرداد) نهایی شده و روز جمعه ۲۴ مرداد به رای گذاشته شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، کلی کرفت،‌ سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، در بیانیه‌ای گفت که این پیش‌نویس جدید «دیدگاه‌های آن شورا را نیز لحاظ کرده و به سادگی همان کاری که همه می‌دانند باید انجام شود را انجام می‌دهد،‌[یعنی] تحریم تسلیحاتی را تمدید می‌کند تا از خرید و فروش آزادانه جنگ‌افزارهای متعارف توسط ایران جلوگیری کند.»

ایالات متحده در ماه ژوئیه نسخه‌ای از یک پیش‌نویس هفت صفحه‌ای با ۳۵ پاراگراف را منتشر کرده بود. اما نسخه تغییریافته که در روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد منتشر شده تنها در یک صفحه است و چهار پاراگراف دارد.

آسوشیتدپرس در گزارش خود گفت که برخی اعضای شورای امنیت با بعضی موارد نسخه اولیه پیش‌نویس موافقت کامل نداشتند و از همین رو پیش‌نویس تازه ارائه شده است. رویترز هم در گزارش خود نوشت که پیش‌نویس جدید احتمالا آرای بیشتری کسب می‌کند.

ایالات متحده با توجه به اقدامات خصمانه رژیم ایران در منطقه، حمایت از تروریسم و مسلح کردن گروه‌های نیابتی خود در خاورمیانه که موجب بر هم زدن ثبات منطقه می‌شود، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه تهران شده است که تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در ۱۸ اکتبر پایان می‌‌یابد.: «ما هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و گسترش صلح و ثبات در سرتاسر جهان نداریم.»پیشتر و در پیامی

به اعضای شورای امنیت گفت: «این نهاد با یک انتخاب روبرو است: ایستادن برای صلح و ثبات جهانی، همان گونه که بنیانگذاران سازمان ملل می‌خواستند؛ یا این که بگذارد مهلت تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران تمام شود و به ماموریت سازمان ملل که ما تعهد دادیم از آن محافظت کنیم، خیانت کند.»