کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شد

20/12/2019 04:25:00 ب.ظ

کلیه مدارس #تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شد

تهران, آلودگی هوا

کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شد

کلیه مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا ی این شهر برای فردا و یکشنبه تعطیل اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی

20.12.2019استانبول/خبرگزاری آناتولیدرپی افزایش دوباره سطح آلودگی هوای تهران پایتخت ایران، کلیه مدارس این شهر و برخی شهرستان‌های استان تهران در روزهای شنبه 30 آذر و یکشنبه اول دی تعطیل اعلام شد.به گزارش خبرگزاری «ایرنا» محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران، از تعطیلی همه مدارس این شهر و شهرستان‌های ورامین، پیشوا، پاکدشت، ری و قرچک در جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد.

تقی زاده گفته که این تصمیم براساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری وضعیت جوی طی روزهای آینده گرفته شده و در این دو روز طرح زوج و فرد خودروها از در منزل اجرا خواهد شد.براین اساس، علاوه بر ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر تهران، فعالیت‌های عمرانی و معادن شن و ماسه نیز تعطیل خواهد بود. همچنین کلیه فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز تا اطلاع ثانونی ممنوع خواهد بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تصمیم‌گیری درباره تعطیلی شنبه مدارس؛ تا ساعاتی دیگربنابر اعلام معاون عمرانی استاندار تهران ، با توجه به تداوم آلودگی هوا در تهران و شهرستان‌های این استان، امروز با تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا ، درباره تعطیلی مدارس در روز شنبه (فردا) تصمیم‌گیری می‌شود.

تورم ماهانه تهران 2.1 درصد بالا رفت- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ، با اشاره به افزایش تورم ماهانه در تهران ، گفت: نرخ تورم نقطه‌ای استان تهران در مهر ماه ١٣٩٨ به عدد 30.6 درصد رسید.

با پایان روند بازشماری آرای انتخابات افغانستان نتایج ابتدائی فردا شنبه اعلام خواهد شدحوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان جمعه 20 دسامبر تایید کرد، روند بازشماری،

مجلس نمایندگان آمریکا وارد بحث نهایی استیضاح ترامپ شد تهران - ایرنا- مجلس نمایندگان آمریکا وارد بحث نهایی استیضاح ترامپ شد که به رای‌گیری نهایی در این باره ختم می‌شود.

بسته حمایت معیشتی دهم هر ماه واریز می‌شود تهران – ایرنا – واریز مرحله نخست بسته حمایت معیشتی در سه نوبت از اواخر آبان ماه شروع و سوم آذرماه به پایان رسید و قرار است از این پس طی یک نوبت، دهم هر ماه به حساب سرپرست خانوار واریز شود و در آستانه واریز مرحله دوم، آیین نامه شناسایی افراد مشمول سه شنبه گذشته برای بررسی به هیات دولت ارائه شد.

تصمیم‌گیری درباره تعطیلی شنبه مدارس؛ تا ساعاتی دیگربنابر اعلام معاون عمرانی استاندار تهران ، با توجه به تداوم آلودگی هوا در تهران و شهرستان‌های این استان، امروز با تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا ، درباره تعطیلی مدارس در روز شنبه (فردا) تصمیم‌گیری می‌شود.

کلیه مدارس تهران به دلیل آلودگی هوای این شهر برای فردا و یکشنبه تعطیل اعلام شد.به گزارش ایسنا، روز گذشته محمد تقی‌زاده - معاون عمرانی استاندار تهران در این باره به ایسنا گفت که «تصمیم‌گیری درباره تعطیلی شنبه مدارس استان، جمعه مشخص خواهد شد؛ اما محدودیت و ممنوعیت تردد کامیون‌ها در تهران از جمعه شب اعمال می‌شود.خبرگزاری تسنیم ، نعمت اله ترکی با اعلام  خبر افزایش تورم نقطه ای در تهران گفت: منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است.تفتش و ابطال آرای انتخابات ریاست جمهوری تکمیل شده است.

20.12.» طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، امروز جمعه ۲۹ آذر ماه در بیشتر مناطق پایتخت، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و پیش بینی می‌شود که آلودگی هوا در هفته پیش رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تداوم داشته باشد.2019 استانبول/خبرگزاری آناتولی درپی افزایش دوباره سطح آلودگی هوای تهران پایتخت ایران، کلیه مدارس این شهر و برخی شهرستان‌های استان تهران در روزهای شنبه 30 آذر و یکشنبه اول دی تعطیل اعلام شد. وی با بیان اینکه نرخ تورم نقطه‌ای مهر ماه ١٣٩٨ استان تهران در مقایسه با ماه قبل 4. به گزارش خبرگزاری «ایرنا» محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران، از تعطیلی همه مدارس این شهر و شهرستان‌های ورامین، پیشوا، پاکدشت، ری و قرچک در جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد. * عموم افراد از فعالیت‌های ورزشی در فضای بیرون بپرهیزند و یا در فضای بسته ورزش کنند. تقی زاده گفته که این تصمیم براساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری وضعیت جوی طی روزهای آینده گرفته شده و در این دو روز طرح زوج و فرد خودروها از در منزل اجرا خواهد شد. کمیسیون مستقل انتخابات چندین بار اعلام کرد که باید ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله مانع روند بازشماری آرا در هفت ولایت باقیمانده نشود که سرانجام عبدالله عبدالله شامگاه جمعه 13 دسامبر 2019 اجازه داد که کمیسیون مستقل انتخابات می تواند روند بازشماری آرا را در هفت ولایت باقیمانده روز یکشنبه 15 دسامبر آغاز کنند.

براین اساس، علاوه بر ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر تهران، فعالیت‌های عمرانی و معادن شن و ماسه نیز تعطیل خواهد بود. * برای مقابله با اثرات کوتاه مدت آلودگی هوا از جمله سردرد، سرفه و تنفس سخت، حساسیت پوستی و حساسیت‌های بینی، چشم‌ها و گلو می‌توان مصرف شیر و مایعات را در اولویت قرار داد.8 درصد بوده و نرخ تورم نقطه‌ای هر دو گروه عمده در مقایسه با ماه قبل کاهش داشته است. همچنین کلیه فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز تا اطلاع ثانونی ممنوع خواهد بود. معاون عمرانی استانداری تهران از همه شهروندان و بویژه گروه‌های حساس درخواست کرد که از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند. * سیب نیز از جمله میوه‌هایی است که بیشترین تاثیر را بر سلامت دستگاه تنفسی دارد. پیشتر شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرده بود که امروز جمعه 29 آذر ماه کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی تهران  31. همه ساله با فرا رسیدن فصل زمستان بسیاری از شهرهای بزرگ ایران با مشکل آلودگی هوا مواجه می‌شوند. * اقداماتی مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزندان لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی سبب افزایش آلودگی هوا می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود تا بهبود کیفیت هوا از این اقدامات خودداری شود.

طی چند روز گذشته نیز مدارس و دانشگاه های بسیاری از شهرهای ایران همچون تهران، تبریز، کرج و اصفهان به دلیل غلظت آلودگی هوا به شکل متناوب تعطیل اعلام شده اند. کارشناسان علاوه بر پدیده وارونگی هوا عواملی همچون کیفیت پایین سوخت و خودروهای تولید داخل، فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی و برنامه ریزی نامناسب برای استقرار شهرهای صنعتی و تولیدی را از عوامل کلیدی نامناسب بودن کیفیت هوا در بسیاری از شهرهای ایران عنوان می‌کنند. * رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی مانند آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری از دیگر راهکارهایی است که می‌توان با رعایت آن از آلوده‌تر شدن هوا جلوگیری کرد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه   نرخ تورم نقطه‌ای کشور در مهر ماه ١٣٩٨ عدد 28. .