کلوچه نادری؛ سرطان‌زا برای آلمانی‌ها، مجاز برای ایرانیان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کلوچه_نادری در آلمان سرطان‌زا شناخته شده و در این کشور جمع‌آوری شده است. اما انواع کلوچه‌های نادری به وفور در سوپرمارکت‌های ایران یافت می‌شوند. خیلی‌ها حتی خبر ندارند این نوع کلوچه سرطان‌زا معرفی شده است. گزارش ونوس امیدوار، شهروندخبرنگار

کمتر کسی است که گذرش به شهرهای شمال بیفتد و جلوی هر مغازه سوغات فروشی، انواع و اقسام محصولات «نادری»، به ویژه کلوچه‌های آن را در سایزها و بسته‌بندی‌های مختلف نبیند و هوس خریدن به سرش نزند؛ کلوچه‌هایی که با کودکی، نوجوانی و میان‌سالی خیلی از ایرانیان نسل فعلی عجین است.

نسیم می‌گوید از زمانی که دولت آلمان کلوچه نادری را سرطان‌زا معرفی کرده است، مسوولان کارخانه نیز وارد عمل شده و نمونه‌هایی از محصول را به منظور بررسی بیشتر به آزمایشگاه ارسال کرده‌اند: «با این‌که حدود دو هفته از نمونه‌گیری می‌گذرد اما هنوز هیچ پاسخی دریافت نشده است. به همین دلیل، اقدامی برای جمع‌آوری محصول در سطح کشور انجام نشده است و توزیع آن هم‌چنان ادامه دارد.»

اما حالا به نظر می‌رسد با خطرناک معرفی شدن مصرف بسته‌‌های ۲۱۰ گرمی کلوچه نادری با تاریخ انقضای ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ در آلمان، ستاره بختش افول کرده و بازار خارجی خود را از دست داده است. نکته مهم ماجرا این‌جا است که در داخل کشور این موضوع چندان مورد توجه مسوولان، به ویژه مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موسسه استاندارد و صاحبان کارخانه قرار نگرفته است و عرضه و فروش آن بدون سر و صدا در تمامی شهرهای کشور هم‌چنان ادامه دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کلوچه نادری به علت اینکه به آلمان صادرات داشت و تحت آزمایش قرار گرفت چنین نتیجه‌ای حاصل شد. اگه آب آشامیدنی و هوای که تنفس می‌کنیم هم آزمایش بشه نتیجه غیر از این نمیشه.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها