کلاه‌برداری ۳۰۰ هزار دلاری از ۵۰ ایرانی در ارمنستان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پلیس ارمنستان چند روز پیش خبر از کشف یک شبکه کلاه‌برداری توسط دو شهروند ایرانی با همکاری چند شهروند ارمنستان داد. آن‌ها از حداقل ۵۰ شهروند ایرانی پول گرفته‌اند و وعده فرستادن‌شان به کشورهای غربی را داده‌اند. گزارشarash_tehran 👇 اخبار_ایران قاچاق_انسان

مهم‌تر آن‌که تصاویر کامیون‌های ایرانی که به ارمنستان سوخت می‌رساندند، منتشر شد و مورد اعتراض بیشتر آذری‌ها شد.

بسیاری از ایران نیز انتظار داشتند از طرف مسلمان حمایت کند، به خصوص که آذربایجان به همراه ایران، بحرین و عراق یکی از تنها چهار کشور جهان است که اکثریت شیعه دارد. جمهوری اسلامی اما در دوران پس از پایان جنگ با عراق دنبال مسامحه و تصمیمات استراتژیک بود و همین بود که سعی کرد میانجی باشد. در ماه مه ۱۹۹۲، «هاشمی رفسنجانی»، رییس‌جمهور وقت، میزبان همتایان ارمنی و آذربایجانی خود در تهران شد تا «بیانیه تهران» جهت حل اختلاف صادر شود.

این واقعیت دعاوی ایران مبنی بر دفاع از مسلمانان جهان را دچار مشکل می‌کند و برای همین حامیان حکومت در ایران توجیهاتی برای آن داشته‌اند. آیت‌الله عاملی افزود:‌ «مقامات ایران بنا به ملاحظات سیاسی هیچ‌گاه این موضوعات را مطرح نکرده‌اند و بنا بر این ملاحظات خود، هیچ وقت نیز مطرح نخواهند کرد. اما من امام جمعه هستم و در کرسی خطبه نشسته‌ام و خواهم گفت تا به پرسش‌ها و شبهات برادرانم پاسخ دهم و حقایق را روشن نمایم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آتش‌سوزی در کالیفرنیا: نجات مردم با هلیکوپتر - BBC News فارسیآتش سوزی در بیش از ۴۵ هزار هکتار از جنگل‌های کالیفرنیا باعث شد که بیش از دویست نفر از کسانی که در آنجا مشغول به گردش بودند با هلی‌کوپتر نجات داده شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سفارت ایران در باکو ادعای انتقال تسلیحات روسی به ارمنستان را تکذیب کردسفارت ایران در آذربایجان به اطلاعات کذب درباره انتقال تسلیحات از روسیه به ارمنستان از طریق ایران واکنش نشان داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا؛ شمار مبتلابان در هند از برزیل پیشی گرفت - BBC News فارسیدر شبانه روز گذشته، نود هزار مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در هند ثبت شد و به این ترتیب از لحاظ کل مبتلایان این کشور از برزیل پیشی گرفت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پارکهای طبیعی استان بولو ترکیه٬ میزبان حدود 800 هزار طبیعت‌دوستاز ابتدای امسال تاکنون بیش از 776 هزار نفر از سه پارک طبیعی اصلی در استان بولو ترکیه دیدن کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسکلت ۲۰۰ ماموت ۲۰ هزار ساله در مکزیک از زمین در آمداین کشف در مکزیک احتمالا به یافتن راز انقراض ماموت‌ها کمک خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ شمار بهبودیافتگان از 252 هزار نفر گذشتوزارت بهداشت ترکیه مجموع بهبودیافتگان ویروس کرونا را 252 هزار و 152 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »