کلانتری: گازوئیل و مازوت غیر استاندارد علت آلودگی هوا است

14/10/1399 11:25 ب.ظ

عیسی‌کلانتری: گازوئیل و مازوت غیر استاندارد علت آلودگی‌هوا است

رئیس سازمان محیط زیست ایران معتقد است منشا آلودگی هوا در کلانشهرها خودروها بنزینی نیستند بلکه صنایعی که مازوت و گازوئیل مصرف می‌کنند علت آن هستند. - خبرگزاری آناتولی 03.01.2021 تهران/خبرگزاری آناتولی عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست ایران گفت: علت آلودگی هوا در زمستان خودروهای بنزینی نیست. در هوای گرم خودروهای بنزینی عامل آلودگی هستند.

در فصل زمستان اگر هوا ساکن باشد که الان هست و پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته وضع جوی همین باشد.

وی در گفت و گو با روزنامه همدلی آلودگی «گوگردی» که در سوخت‌های فسیلی و مازوت وجود دارد را «خطرناک ترین مسئله» عنوان کرده و توضیح داده است: متأسفانه کیفیت گازوئیل ما هم بد شده است. معاونت محیط‌زیست‌ انسانی گزارش دادند که مقدار سولفور موجود در گازوئیل‌ها در بیشتر موارد بالای هزار pmm بوده است در حالی که استاندارد آن پنجاه ppm است.

رئیس سازمان محیط زیست ایران درباره علت افت کیفیت گازوئیل تولید پالایشگاه‌های ایران اظهار کرد: احتمالا مشکلاتی است که در پالایشگاه‌ها برای تصفیه دارند. بالاخره گازوئیل از نفت خام به دست می‌آید، هرچقدر تصفیه بهتر باشد مقدار گوگرد آن کمتر می‌شود. پالایشگاه‌های ما اگر خوب تصفیه کنند گوگرد را از نفت خام بگیرند؛ سوخت‌های گازوئیلی ما استاندارد می‌شود. قبلا بهتر بود، ولی اخیرا احتمالا به خاطر تقاضای زیادی که برای سوخت زمستان هست دقت عمل در تصفیه از بین رفته است. گزارش‌های ما نشان می‌دهد که اکثر گازوئیل‌ها کیفیت خوبی ندارند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر نفت ایران کرونا را علت آلودگی هوا اعلام کرد؛ زنگنه: چاره‌ای جز مصرف مازوت نداریمبیژن زنگنه، وزیر نفت ایران گفت که باز کردن پنجره‌های منازل توسط مردم با این تصور است که کرونا خارج می‌شود، یکی از علل افزایش مصرف گاز خانگی است و «در چنین شرایطی چاره‌ای جز تحویل مازوت به نیروگاه‌ها نداریم.» خود بى شرفش و خانوادش و همه زالوزادهاشون را بايد برد توى همين هوا گذاشت تا در اين دود نفس بكشند ، وقتى ميگيم اين جانوران ضد انسانى و ضد بشر و ضد ايران و ايرانى هستند به همين خاطره مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه و خامنه‌ای_جنایتکار و جبار دزدو فاسد 😯 ببینید تاوان سیاست های غلط جمهوری اسلامی را همه با هم می‌دهند حتی اونیکه از این جماعت حمایت می کند.

معضل مازوت و آلودگی هوا در ایران | DW | 03.01.2021انتشار گزارش‌ها از بحرانی‌شدن آلودگی هوای کلانشهرهای ایران در حالی است که بر اساس برآورد 'پروژه جهانی کربن'، ایران ششمین تولیدکننده بزرگ گازهای گلخانه‌ای بعد از چین، آمریکا، هند، روسیه و ژاپن در سال ۲۰۱۹ بوده است.

وزیر نفت ایران: چاره‌ای جز مصرف مازوت نداریمدر پی تشدید آلودگی هوا در شهرهای صنعتی ایران و انتقادات بر سر مصرف مازوت در نیروگاه‌ها، وزیر نفت این کشور گفت چاره‌ای جز مصرف مازوت نداریم. - خبرگزاری آناتولی مصرف مازوت در تبریز و آلوده کردن هوا ، مصرف گاز مایع در قسمت فارس نشین و اصفهان به این میگن اقتصاد ورشکسته

وزیر نفت: چون چاره‌ای نداریم مجبوریم مازوت مصرف کنیم

سوخت مازوت نیروگاه شازند هنوز متوقف نشده است/ مصرف روزانه 700هزار لیتر آلاینده در استان مرکزی/ناتوانی دولت در فروش مازوت مردم را گرفتار کردهآلایندگی‌های هوای کلانشهر اراک، موضوع جدیدی نیست، اما وقتی علت بسیاری از بیماری‌ها همچون سرطان ، ناباروری در مردان و برخی آلرژی‌ها ،آلودگی هوا اعلام می‌شود نه تنها جای نگرانی دارد که ترسناک هم است. آلایندگی‌هایی که سالهاست گریبانگیر مردم استان مرکزی است و هیچ عزمی تا کنون برای رفع آن جزم نشده‌است.